USD 27.50 27.70
  • USD 27.50 27.70
  • EUR 33.20 33.45
  • PLN 7.25 7.35

Питання полковнику з Криму: Чи могли ми запобігти вторгненню російських військ?

Чому Крим нині окупований, а українські війська не зупинили інтервенцію ще в березні на півострові?

Відповісти на це питання кореспондента Інформаційного агентства Волинські Новини спробував командир 204 бригади тактичної авіації, полковник Повітряних Сил Збройних Сил України Юлій Мамчур під час прес-конференції в Луцьку, 16 жовтня.

Нагадаємо, його військова частина, як і решта кримських частин, переїхала на материкову Україну. Не весь особовий склад дотримав присяги, складеної на вірність українському народу, чим зрадив свою Батьківщину.

Юлій Мамчур каже, що спецоперація із захоплення Криму планувалась заздалегідь. Щоправда, втеча Януковича дещо сплутала росіянам карти, і вони трішки вибилися з графіку, бо активні дії довелося починати раніше. Однак, росіяни на той час уже були підготовлені.

«Чи могли ми запобігти втягненню Російських військ? Напевне – могли б. Але з 1997 року, коли було дозволено перебувати там російському Чорноморському флоту, ми вже там заклали цю міну уповільненої дії. Певними міжнародними угодами визначалася кількість боєздатних підрозділів Російської федерації. Але насправді було доволі складно контролювати їхню чисельність», - каже він.

Річ у тім, пояснює Юлій Мамчур, росіяни не допускали на свою територію представників ОБСЄ. Тож перевірити кількість озброєння і техніки, яка перебуває на російських базах, було неможливо.

«І тому, як то кажуть, маємо те, що маємо. Останні роки доволі інтенсивно там велася інформаційна боротьба: і севастопольські, і російські телеканали 24 години на добу промивали мізки населенню Криму. На це наші спецслужби дуже в’яло реагували. Власне, і Міністерство оборони, і СБУ очолювали громадяни Росії. Відтак і доволі складно було боротися з ними. Вони свої дії спрямовували на руйнування нашої держави. І в принципі вони хотіли знищити Україну як цілісну європейську державу», - вважає полковник.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...

Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.
Loading...
Система Orphus