USD 26.80 27.00
  • USD 26.80 27.00
  • EUR 32.50 32.70
  • PLN 7.15 7.25

Добровольці задали тон цій війні, - лучанин про свій досвід на сході

«Новачків завжди видно на війні. Під час вибухів та пострілів я лазив та дивувався, чому досвідчені бійці так спокійно собі ходять», - розповідає «айдарівець» з Волині про свій перший бойовий досвід.

Математичний факультет Східноєвропейського університету імені Лесі Українки організував зустріч студентів з випускниками вишу, які воюють на сході. Під час розмови вчора, 12-го травня, «айдарівець» Олександр Дмитрієв із позивним «Кутузов», розповів, чому пішов у військо добровольцем.

«Після смерті Нігояна чаша терпіння переповнилася. Я не зміг більше терпіти цей «безпрідєл» влади. Я зібрався й поїхав на «Майдан». Побувавши там, я зрозумів: що я роблю і для чого. На Майдані мені беркутівець вибив око. Далі - складні операції. Коли одужав, то усвідомив, що бій за незалежність України продовжується, але вже в іншому форматі – війни. Я пішов в «Айдар». Спочатку у нас було на 300 чоловіків 50 автоматів, але це не завадило нам успішно формуватися й розвиватися, як військове угрупування та показувати результати», - розповідає боєць.

Він додає, що на початках було дуже важко, адже не було належного забезпечення, втім, відступати ніхто не планував.

«Пригадую свій перший бій, весь час думав, щоб не «завалили». На полі бою я дивувався, що під час обстрілів я лажу по землі, а досвідчені воїни просто собі ходять. Складно було перебороти свій страх. Після першого реального бою половина поверталася додому, а ті, хто лишалися, - лишалися назавжди. Потому ми взяли Щастя та пішли далі. Я так скажу, що добровольці, які самі пішли, бо не змогли стояти осторонь посягань окупанта на Батьківщину, - почали задавати цій війні тон. Зараз ми виховали армію, подібну якій в Європі не знайдеш. Психологічний, моральний дух - дуже високі, патріотизм робить незламними. Прикладом цього є те, що наші хлопці виступали проти добре озброєного агресора на танках лише з одними автоматами та перемагали», - наголошує «Кутузов».
Боєць батальйону «Айдар», лучанин Олександр Кралюк з позивним «Морячок» додає, що допоки в Україні будуть такі воїни як «Кутузов», то буде Україна, та наводить приклад самопожертви заради інших.

«Одного разу ввечері підходить до нас комбат і каже, що наші хлопці в оточенні, їм потрібно завести боєприпаси. І тут встає з поломаними ребрами «Кутузов» й каже, що він поїде. Ми вирушили, він обмотався якимись ганчірками, аби менше травм було на переломі через рух. Це була ніч, їхали полем без світла фар, аби нас не засікли. І я знаю, що тоді в нього був нестерпний біль, але він мовчав і просто їхав далі, бо треба було рятувати хлопців. Коли ми під’їхали, то нас запитали: «Що це за «придурки» пригналися?». Як виявилося, ми

проїхали замінованою територією. Ми дивом лишилися живими», - пригадує Кралюк.
Боєць наголошує, що такі їхні дії не є ознакою того, що вони нехтують своїм життям, адже це - війна, під час якої боротьба іде за Батьківщину, а своїх на полі бою не лишають!

Під час зустрічі, організатори заходу зідзвонилися з ще одним волинянином, який зараз у Луганській області захищає терени Батьківщини. Під час розмови Олександр Кравченко попросив студентів не нарікати на важке життя, а долучатися до волонтерського руху.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...

Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.
Loading...
Система Orphus