USD 39.35 39.65
  • USD 39.35 39.65
  • EUR 39.57 39.70
  • PLN 9.80 10.00

На Волині частіше судять аліментщиків

14 Вересня 2010 09:27
Волинь – серед областей, де кількість рішень судів про примусове стягнення аліментів зросла з початку 2010 року на 1-4%.
Така ж ситуація у Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Вінницькій, Житомирській, Чернігівській, Одеській областях, а також в Криму і в Києві. Хоча загалом по Україні, у порівнянні з 2009 роком, кількість виконавчих документів про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини на 1,5 відсотка зменшилася, повідомляє finance.ua.
Про це розповів міністр юстиції Олександр Лавринович із посиланням на дані органів державної виконавчої служби Мін'юсту з початку 2010 року.
Він сказав, що майже 800 тисяч українських чоловіків платять аліменти на утримання неповнолітньої дитини в примусовому порядку за рішенням судів. При цьому більше 10 тисяч чоловіків в Україні не платять аліменти навіть примусово.
За його словами, протягом 2010 року на виконанні в органах державної виконавчої служби знаходилось 766 794 виконавчих документів про примусове стягнення аліментів (включаючи рішення іноземних судів).
За словами міністра юстиції, у понад 10 тис. випадків державні виконавці змушені були направити до правоохоронних органів для притягнення до кримінальної відповідальності чоловіків, які не платять аліменти навіть в примусовому порядку. Підставою для цього ставали ігнорування боржниками викликів і попереджень державних виконавців, неявка за викликом без поважних причин, приховування отриманих доходів, а також приховування у разі працевлаштування даних про наявність боргу зі сплати аліментів від адміністрації підприємства і тому подібне
На сьогодні органи внутрішніх справ задовольнили 2 165 таких позовів.
Міністр нагадав, що в разі злісного ухилення від сплати встановлених рішенням суду аліментів, статтею 164 Кримінального кодексу України передбачений штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на термін від 80 до 120 годин, або виправні роботи до одного року, або обмеження свободи на термін до двох років. Та сама дія, здійснена особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, карається громадськими роботами на термін від 120 до 240 годин або виправними роботами на термін до двох років, або обмеженням свободи на термін від двох до трьох років.
Разом з тим, зазначив Міністр юстиції, на сьогоднішній день залишається не розглянутим кожне третє подання державних виконавців про притягнення до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати встановлених рішенням суду аліментів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus