USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Щоб збудувати біля Луцька сміттєпереробний завод, тариф на вивіз має бути не менше 3 євро

19 Червня 2021 21:08
Завод для переробки чи спалювання сміття – дуже дорога інвестиція. Тож потенційні інвестори, які не проти збудувати таке підприємство біля Луцька, хочуть диктувати власні правила і встановлювати ціну.

Про це йшлося під час засідання бюджетної комісії Луцької міської ради.

Зокрема, депутати розглянули програму підтримки КП «Луцькспецкомунтранс». Одне з питань, яке поставили депутати керівнику підприємства Володимиру Марценюку стосувалося перспектив побудови біля Луцька сміттєпереробного заводу.

Зі слів керівника підприємства, вже відбулося чимало перемовин на цю тему з потенційними інвесторами, проте досі це питання з місця не зрушене.

«Було багато консультацій, презентацій. Всі інвестори хочуть отримати контроль вивозу сміття, контроль його утилізації. І вони будуть встановлювати свій тариф, який має бути не менше 3 євро. У нас чинний тариф – 16,43 для мешканців багатоквартирних будинків і 18,5 для приватного сектору», - пояснює Віктор Гуменюк.

Крім того, обладнання для будівництва такого об'єкту коштує недешево - від 80 мільйонів євро.

До слова, він також повідомив, що у Луцьку планують підвищити вартість вивозу сміття до 22 гривень.

Нагадаємо, Луцька міська рада виграла грант, який дозволить придбати та встановити обладнання для очистки фільтрату на полігоні у с. Брище та провести інші заходи, пов'язані з поводженням з відходами. Загальний бюджет проєкту – 310,5 тисячі євро.

Юлія МАЛЄЄВА
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 13
Анонім Показати IP 19 Червня 2021 21:19
не ліпіть горбатого до стіни. вся проблема зі сміття полягає в тому, що безпосередні виконавці - водій та робітники - на моє запитання "чому вони завантажують різні типи сміття в один сміттєвіз" відповідають, що не мають пального для вивезення кожного типу сміття окремо. комунтранс хоче і рибку з'їсти і сковорідку не мити.
роо до Анонім Показати IP 20 Червня 2021 13:02
марценюк хоче розвалити одну з останніх держорганізацій і зробити його приватним, от тоді й будете по 3 євро платити
Лучанин Показати IP 19 Червня 2021 21:40
Цікава ситуація виходить. Ще в позакупонні часи такий завод коштував як пару нових легкових автомобілів, а конкретно ВАЗ-21099, а тепер це ду-у-у-уже дорого виходить. Що в ньому так подорожчало при тому що з'явилися нові технології? Не треба інвесторів, міскрада сама може взяти кредит і за пару років не лучани мають платити за вивіз сміття, а їм. Я в темі, якщо що, тоді я сам не тільки тримав в руках проект, а й був трошечки причетним, от тільки мова йшла про кредит і його не дали. Ще раз, навіщо інвестори? Це має робити сама міськрада!
скептик Показати IP 19 Червня 2021 22:31
і як це шведи КУПУЮТЬ сміття в сусідніх країнах і їм це вигідно. всім давно відомий факт, що переробка сміття є економічно прибутковою справою.
скупляю гiвно до скептик Показати IP 20 Червня 2021 08:51
Дорого
Лучанин Показати IP 20 Червня 2021 09:47
Зарплата теж в євро.
шеф Показати IP 20 Червня 2021 09:53
отг біля луцька виділила земл.ю під будівництво сміттепереробного заводу
Партос до шеф Показати IP 6 Січня 2022 17:45
Про яку громаду мова?
Нелох Показати IP 20 Червня 2021 14:15
Гріш ціна тій державі, яка не може забезпечити елементарні зручності для свого громадянина. Ніхто не повинен платити за комуналку і за інші послуги, ще й на закордонні, а не державні рахунки. Податки є, в зарплату враховані, решта самі хай розбираються. НАРОД, ЛЮБЕНЬКИЙ, ПРОКИНЬСЯ!!!
До Експертів Показати IP 20 Червня 2021 14:42
Сучасні комплекси по сортуванню і спалюванню дійсно дорогі, почитайте про технології спалювання, щоб не виділялись діоксини, там фільтри коштують більше ніж авто у десятки разів. Отримувати гроші за сміття як закордоном, та будь ласка, збирайте і здавайте, більшість з вас навіть сортувати своє не захочуть, якщо в цей тариф вкладено сортування, то він досить реальний.
Анонім до До Експертів Показати IP 20 Червня 2021 22:33
Можна здавати макулатуру і скло. А решту? Наприклад текстиль? старе взуття і т. д.? Не в грошах навіть справа. Просто хотілось би здавати справді на переробку чи утилізацію, навіть безкоштовно, а не викидати в смітник щоб збільшувались і росли сміттєви гори.
Я Показати IP 20 Червня 2021 17:31
Головний бухгалтер Луцькспецкомунтрансу ДУЖЕ в темі.
роо до Я Показати IP 20 Червня 2021 18:30
так він в темі - звільнений