USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.93

Як швидко виявити фальшиві гривні: інструкція від НБУ

7 Липня 2021 19:48
Підроблені банкноти української гривні можна швидко виявити за три кроки. Як правило, перевірка на справжність полягає в перевірці рельєфу банкноти, наявності водяних знаків і елементів захисту з кінетичним ефектом.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на лендінг від Національного банку.

Крок 1. Перевірити банкноту на дотик

Треба відчути банкнотний папір, який тактильно відрізняється від звичайного паперу, а також рельєфність зображення з лицьового боку. Зокрема, треба доторкнутися до написів і зображень, а також фрагмента портрета.

Крок 2. Подивитися на банкноту на світлі

Тут треба перевірити водяні знаки – при розгляді банкноти на світлі проявляється портрет історичного діяча і цифрового позначення номіналу.

Також таким способом можна перевірити наскрізний елемент (поєднане зображення). При розгляді на світлі всі елементи цифрового позначення номіналу банкноти збігаються і доповнюють один одного. Цифрове позначення має бути без розривів і зсувів.

Крок 3. Змініть кут нахилу банкноти

Тут треба перевірити елементи захисту з кінетичним ефектом – при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки, а також спостерігається кінетичний ефект – поступові зміни і переходи кольорів.
Раніше ми повідомляли, що Національний банк України після скарг українців прийняв рішення змінити дизайн монет номіналом в 1 і 2 гривні і зробити їх більш зручними для використання.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus