USD 39.80 40.10
  • USD 39.80 40.10
  • EUR 40.00 40.30
  • PLN 9.95 10.20

ЗМІ дізналися, чому ЄС не хоче працювати над вступом України публічно

19 Березня 2024 22:28
Євросоюз поки що не хоче публічно говорити про прийняття нових членів на тлі протестів з боку фермерів, а також майбутніх виборів.

Про це повідомляє Politico.

Європейські лідери йдуть на поступки, щоб заспокоїти фермерів та зводять до мінімуму розмови про розширення блоку, особливо коли до виборів в ЄС залишилось тільки три місяці.

Деякі офіційні особи союзу хочуть тримати в таємниці роботу з підготовки до остаточної інтеграції України, Молдови, а також низки країн Західних Балкан через те, що це матиме побічні ефекти для фермерів.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, яка планує очолити чинну посаду вдруге, пообіцяла підготувати блок для України. Під час промови у вересні 2023 року вона заявила, що це питання важливо вирішити «сьогодні, якщо ми хочемо бути готовими до завтра» та закликала Європу «думати масштабно та створити власну долю».

Читати ще: Вступ України в ЄС коштуватиме мільярди євро

Завдання щодо інтеграції України є «геркулесовим», бо країна після війни стане найбільшою територією блоку, а Київ мав би значний вплив у Європарламенті та Раді ЄС.

Україна, коли стане членом блоку, матиме один із найнижчих ВВП, що створило б серйозне навантаження на політику згуртованості блоку. Інтеграції України означала б, що протягом семи років в країну надходитиме близько 186 мільярдів євро коштів ЄС. Це, зі свого боку означало б, що всім іншим країнам блоку «доведеться платити більше і отримувати менше». Тому блок вирішив, що підготовка до остаточної інтеграції України, Молдови, Грузії та шести країн Західних Балкан «має здійснюватися всередині країни, а не на очах громадськості».

Європейські лідери під час найближчого саміту майже не торкнуться теми розширення блоку й планують просто «підвести підсумки» щодо майбутніх задач.

У грудні 2023 року лідери Євросоюзу ухвалили рішення про початок переговорів з Україною і Молдовою про вступ у ЄС.

Читати ще: The Guardian: Європейці позитивно ставляться до ідеї вступу України до ЄС

Додамо, що Україна виконала усі чотири рекомендації Єврокомісії, необхідні для затвердження переговорної рамки для вступу в Євросоюз.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Васка Показати IP 19 Березня 2024 22:39
А угода про асоцвацію, за яку загинуло стільки людей вже не має юридичної сили? Якщо європейці попушують її, то має спір вирішуватись в судовому порядку. Чи так як завжди Україна для них країна 3го сорту по факту, а не на словах.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus