USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Уряд віддав перевагу вугіллю з ПАР, а не львівсько-волинським шахтам

28 Вересня 2014 19:00
Українські чиновники не перестають дивувати вмінням «заощадити» кожну зайву копійку для країни в умовах жорсткого дефіциту бюджету. Замість того, щоб розвивати шахти у Львівсько-Волинському басейні, уряд прийняв рішення купувати вугілля d Південній Африці, попри те, що видобувати його на Заході країни дешевше, та й якість перевірена.

Рішення чиновників розкритикував голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, який висловив сумніви в доцільності покупки вугілля за кордоном для потреб вітчизняних ТЕС, - повідмляє телеканал «112 Україна».

Але вітчизняні чиновники воліють вирішувати проблему простими схемами, тому уклали контракт з ПАР на поставку одного мільйона тонн вугілля, причому перші 250 тисяч тонн повинні бути поставлені вже в жовтні.

«Є шахти в Західній Україні у Львівсько-Волинському басейні. Вони належать державі. І тут держава нічого не робить, щоб істотно наростити видобуток вугілля в цьому регіоні, де поруч знаходяться дві теплові електростанції, де не треба возити вугілля на великій відстані. Наше вугілля дешевше, ніж іноземне, яке хочемо купити. Це вугілля набагато дорожче, і ще невідомо, яка може бути якість у нього», - заявив Волинець.

Раніше віце-прем'єр міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман заявив, що в Україну будуть щомісяця постачати 250 тисяч тонн вугілля з Південної Африки.

Критики можуть припустити, що купівля вугілля за кордоном може бути пов'язана з улюбленою української схемою держзакупівель з відкатами, оскільки ПАР навряд чи можна віднести до країни, де боротьба з корупцією доведена до ідеалу і всі угоди кристально чисті.

Але уряд Арсенія Яценюка впевнено обрав «простий» шлях розв'язання проблеми з дефіцитом вугілля і не став перейматися пошуком способів збільшення власного видобутку.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 21
дідо Показати IP 28 Вересня 2014 19:16
Волинець- популіст -соціаліст. Вугілля потрібні вже сьогодні. а збиткові шахти ЗУ розбудовувати потрібно не один рік.
саша до дідо Показати IP 28 Вересня 2014 19:28
Як шахта може бути збитковою.. Вугілля під землею лежить даремне ж! Нічого нетреба вкладати для його створення. Його вже створили мільйони років. Лишилось тільки викопати і взяти.
саша до саша Показати IP 28 Вересня 2014 19:32
Це просто бувші риги і комуністи сидять в Уряді і приймають тупі рішення. І приймають скоріш за все на зло! Щоб був безлад і бардак! Треба скоріш люструвати цю погань і приймати закон про корупцію.
Всезнайко до саша Показати IP 28 Вересня 2014 20:58
коментар було видалено
Анонимам до саша Показати IP 28 Вересня 2014 22:33
Ты дурак? У меня собака здохла, хто виноват? Комунисты и рыги! Кум повесился, опять они. Что за маниакальное желание винить во всех своих бедах не себя, а соседа по парте/двору/городу/стране (нужное подчеркнуть)
Лучанин до саша Показати IP 29 Вересня 2014 09:30
саша, да той дідо сам із ригів чи з комуняк старих з маразмом.
анатоль Показати IP 28 Вересня 2014 19:19
Правильне рiшення!
ІМХО Показати IP 28 Вересня 2014 19:45
Уряд віддав перевагу черговому відмиванню бабла в особливо крупних розмірах. Це так само, як міліція, яка могла би їздити на ЗАЗ ВІДА, їздить на Тойота Пріус, в Києві, замість того, аби використовувати громадський транспорт українського виробництва, всі тролейбуси і автобуси закордонні, мін.оборони, замість того, аби закуповувати броньовані автомобілі в українського заводу "КРАЗ", придбали 90 італійських автомобілів ІВЕКО. Цей список можна продовжувати до безкінечності.
свидомий до ІМХО Показати IP 22 Грудня 2014 16:21
бу тролейбус з польщи вартуе 30 тис грн за циною металолому новий луазивський 900 тис грн у милиции приуси за киотськи гроши крази пид час експлуатации витягують велики кошти на ремонт и нерви це показала их експлуатация в реальних умовах спершу поцикався а то звикли не розибравшись в елементарному робити "експертни" висновки и показово обурюватись
134 Показати IP 28 Вересня 2014 20:34
І знову ж та сама історія навіщо своє дешевше привести з ПАР і бабло і геморою менше
мир Показати IP 28 Вересня 2014 21:36
Наше вугілля потрібно продати пар
Антон до мир Показати IP 29 Вересня 2014 03:03
Ага, це наша схема, закупити наприклад в ПАР вугілля по 100 долл. а своє, таке ж саме, продати за 60 тому ж ПАР. Україна - золота жила для "великих махінаторів", жаль тільки що за все платимо ми, прості люди.
4321 Показати IP 28 Вересня 2014 21:51
От вам Яценюк и його Уряд - голосуйте і підтримуйте далі...
Харьков Показати IP 28 Вересня 2014 22:14
Братья и сестры! Писля тяжелого боя с памятником Ленина у нас один пораненый! Ждали зброи 5 часов, в итоге решили пойти в рукопашную!
Анонім до Харьков Показати IP 29 Вересня 2014 06:18
По последним сводкам в борьбе памятник : патриоты счет 4 : 1 (сломан позвоночник, рука, ...)
патріот Показати IP 29 Вересня 2014 08:18
Сьогоднішня влада може тільки валити економіку, курс валют і ... пам'ятники!
dfuhj Показати IP 29 Вересня 2014 09:00
Шахти на Львівщині, які ще рентабельні - вже продані у приватні лапи. Державні шахти - пусті. Так що рішення про ПАР - правильне, або треба забирати в державу всі рентабельні шахти назад.
Анонім Показати IP 29 Вересня 2014 09:00
азаров гречку з кітаю яценюк вугілля з пар від перастановкі доданків жити не краще
Анонім Показати IP 30 Вересня 2014 10:48
А може краще було підтримати Волинськи шахти,надати людям роботу! В усіх діях та планах Яценюка знищіти УКРАЇНУ! А что может сайентолог ? Только продати Україну с потрохами
я Показати IP 22 Грудня 2014 12:55
На Львівських шахтах на складах повно вугілля. Раніше шахтарі мали роботу, був збут вугілля. В якийсь момент Донбас и ко. перекрили повітря повністю, збут зупинився, нема резону видобувати. А запасів вугілля на Львівщині і Волині ще достатньо, та й фабрики збагачувальні є.