USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

20 січня: свята, події, факти. Івана Хрестителя та День відеокамери

20 Січня 2022 00:00
Сьогодні відзначають Міжнародний день прийняття та День відеокамери. Саме цього дня 1982 року компанія Sony Electronics презентувала першу відеокамеру і запустила її у вільний продаж.

Також 20 січня – День поширення знань про пінгвінів. Це екологічне свято, яке святкують в усьому світі. Запроваджене було з метою проінформувати людей про такого дивного птаха, як пінгвін, а також більше розповісти про місця його проживання та чисельність.

В Україні сьогодні відзначають День автономної республіки Крим. Пов’язана ця подія з проведенням референдуму щодо створення Автономної Республіки Крим у складі України 1991 року. На це тоді дали згоду 93% мешканців півострова.

20 січня в церковному календарі – Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна.

Згідно з Євангелією народився Іван (Іоанн) в сім’ї праведниці Єлизавети, яка походила з царської родини і навіть була ріднею Діві Марії, та священнослужителя Захарія в місті Хеврон, недалеко від Єрусалиму. Сталося це на шість місяців раніше за народження Ісуса Христа. Під час вбивства Вифлеємських немовлят дивом зміг уникнути смерті. Майже все своє життя прожив в пустелі, так як готувався служити Господу. Він постився і постійно молився. Коли Івану було 30 років, Господь призвав його нести проповідь ізраїльському народу.

Своє покликання Іоанн виконав і прийшов до річки Йордан, щоб підготувати Ізраїль до приходу Спасителя. В його проповіді він розповідав про хрещенні та відпущення гріхів. Коли на річці з’явився сам Ісус Христос, то син Божий прийняв від Івана хрещення. Саме за це його називають Хрестителем.

Цього дня народилися український хірург, один із засновників української хірургічної школи, дійсний член АН УРСР та Нью-Йоркської академії наук, дійсний член Академії медичних наук України Олександр Шалімов, білоруський політичний діяч, один з укладачів орфографії білоруської мови Броніслав Тарашкевич, американський фізик, Нобелівський лауреат з фізики Девід Лі, український поет, громадський діяч Євген Маланюк, італійський кінорежисер Федеріко Фелліні («8 1/2» , «Амаркорд»), польський письменник, поет і публіцист, автор повісті «Чотири танкісти й собака» Януш Пшимановський, український музикант, керівник ансамблю «Червона рута», народний артист України, чоловік співачки Софії Ротару Анатолій Євдокименко, американський кінорежисер і сценарист Девід Лінч («Твін Пікс», «Людина-слон», «Дикі серцем»), литовська акторка театру й кіно Інгеборга Дапкунайте («Безмовний свідок», «Місія нездійсненна», «Стомлені сонцем»), другий магістр гри «Що? Де? Коли?», триразовий володар призу «Кришталева сова» Максим Поташов, український фігурист і тренер Руслан Гончаров.

Події

1265 – відбулася перша сесія англійського парламенту.

1661 засновано Львівський університет Казимира. Нині – Національний університет імені Івана Франка.

1892 – перший баскетбольний матч (Спрінгфілд, Массачусетс, США).

1920 – скасування поляками Галицького крайового центру і поділ Галичини на три воєводства.

1918 – у Києві відкрився всеукраїнський церковний собор.

1925 – СРСР і Японія встановили дипломатичні відносини.

1943 – у Вінніпезі (Канада) вийшов перший номер газети «Українське слово».

1945 – у Вашингтоні відбулася інавгурація Франкліна Рузвельта, обраного президентом США на четвертий термін.

1946 – після відмови Національних зборів підтримати його пропозицію про фактичний перехід Франції до режиму президентської республіки Шарль де Голль подав у відставку з поста глави уряду.

1946 – засновано Центральне Розвідувальне Управління США.

1958 – у Лондоні з’явилися перші поліцейські з радарами для визначення порушників швидкості руху на дорогах.

1961 – 35-м президентом США став демократ Джон Кеннеді – наймолодший серед своїх попередників і перший католик на цьому посту.

1972 – почалася друга хвиля арештів дисидентів в УРСР.

1980 – президент США Джиммі Картер оголосив про бойкот Олімпійських ігор у Москві у зв’язку з інтервенцією СРСР в Афганістан.

1986 – відбулася зустріч президента Франції Франсуа Міттерана і прем’єр-міністра Великої Британії Маргарет Тетчер, які підписали договір про будівництво тунелю під протокою Ла-Манш.

1990 – операція радянських військ у столиці Азербайджанської РСР – Баку. Мета – припинити гоніння на вірмен в Азербайджані, розгромити Народний фронт і поновити повноцінну владу Комуністичної партії.

1996 – лауреат Нобелівської премії миру Ясір Арафат став першим в історії палестинського народу демократично обраним лідером Палестинської автономії.

2001 – 43-м президентом США став Джордж Буш-молодший.

2006 – в Темзі майже біля стін англійського парламенту був виявлений кит, який заплив туди під час припливу. Він викликав бурхливе захоплення у людей щораз, коли випускав фонтан води, з’являючись на поверхні. Зусилля рятувальників не врятували тварину – кит не витримав всіх випробувань і помер.

2009 – 44-м президентом США і першим темношкірим президентом став Барак Обама.

2011 – перший сонячний вітрильник НАСА, Нановітрильник-Д, розгорнув своє вітрило на навколоземній орбіті.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus