USD 27.7 27.95
  • USD 27.7 27.95
  • EUR 31.5 31.8
  • PLN 7.2 7.35

20 вересня: події, факти, дні народження

20 вересня день народження у тренера з художньої гімнастики СК «Спорт-Естет» Марії Семак. Її щиро вітають зі святом та бажають невичерпної енергії, натхнення, впевнених перемог та успіхів у всіх починаннях. Хай кожен день дарує лише позитивні емоції, а життя буде наповнене усмішками та любов’ю.

Сьогодні святкує свій день народження Ліза Лиса. «Наша люба сестричка Лізочка! Сонечко, будь здорова, щаслива та кохана! Ми тебе дуже любимо!» - вітають рідні Анна і Вадим.
Ліза Лиса
Ліза Лиса
Свято відзначає сьогодні і чарівна керуюча справами виконавчого апарату Ківерцівської райради Ольга Ярощук, її вітають колеги, друзі, близькі та рідні. Нехай твій позитив, легкість, оптимізм та запал роблять щодень твоє життя та життя тих, хто поряд, яскравішим та добрішим!
Ольга Ярощук
Ольга Ярощук
Також сьогодні святкує день народження журналістка Олена Давідова. Колеги вітають її зі святом, бажають натхнення та оптимізму, яскравих вражень, гарних новин і сонячного настрою за будь-якої погоди!

День народження 20 вересня відзначають екс-депутат Луцької міської ради, підприємець Дмитро Москвич, директор Волинського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Володимир Новосад, завідувачка редакції програмування, архівування та випуску Волинської регіональної дирекції НТУ Людмила Вегера, заступник голови ГО "Автомайдан України" Сергій Кушнір та начальник відділу управління майном міської комунальної власності Алла Грабко.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає іменинників зі святом і бажає міцного здоров’я, достатку і довголіття. Миру і добра, щедрих дарунків долі та здійснення найзаповітніших мрій.
Дмитро Москвич
Дмитро Москвич
Олена Давідова
Олена Давідова
Володимир Новосад
Володимир Новосад
Людмила Вегера
Людмила Вегера
Сергій Кушнір
Сергій Кушнір
Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Торік Інститут масової інформації дослідив роботу інтернет-видань України й Волині зокрема на предмет достовірності новин, дотримання у публікаціях балансу думок та відокремлення фактів від коментарів. Найбільш збалансовані публікації розміщує Інформаційне агентство Волинські Новини – 64%.

У 2015 редакція писала, як на Волині батьки ставляться до щеплень. Більшість волинських батьків позитивно ставляться до щеплень, головне - це якість вакцини.

У 2014 році в цей день редакція розповідала, що творчість загадкового та епатажного польського письменника-новатора відомого під іменем Witkacy втілили на сцені актори театру-студії «ГаРмИдЕр».Прем’єра вистави «Віткацій є / Віткація немає» відбулася у Волинському обласному академічному театрі ляльок.

Окрім того, найсильнішою каратисткою світу стала волинянка. Четвертий ваговий Чемпіонат світу з кіокушинкайкан карате відбувся у південноафриканському місті Дурбан.

2013 року волинянина визнали найкращим далекобійником. Приз за перемогу у Всеукраїнському конкурсі майстерності з міжнародних перевезень отримав 50-річний волинський далекобійник Олексій Грицаюк.

У 2012 році видання показало оригінальні настінні годинники. Крім своєї основної функції ‒ показувати час ‒ наручні годинники відображають характер і статус їхнього власника, а настінні годинники повинні обов’язково служити прикрасою кімнати.

У 2011 році ВОДТРК здобула приз міжнародного фестивалю. З 13-го міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин «Мій рідний край», який відбувся спільно на Закарпатті та Івано-Франківщині – волинські радійники повернулися з перемогою.

Народилися:

Цього дня народилися черниця Української греко-католицької церкви блаженна Йосафата (Михайлина Гордашевська), радянський партійний і державний діяч, нарком охорони здоров'я у 1918-1930 роках Микола Семашко, радянський політичний і державний діяч, революціонер Григорій Зінов’єв, український військовий діяч, головнокомандувач національної оборони Карпатської України Сергій Єфремов, український ботанік, професор Київського університету, академік АН УРСР, брат поета Миколи Зерова Дмитро Зеров, український радянський поет, перекладач Микола Нагнибіда, італійська кіноакторка Софі Лорен (Софія Шиколоне), український скрипаль Дмитро Ахшарумов, український поет Григорій Коваль, український громадсько-політичний діяч Іван Гавдида, український письменник, журналіст Сергій Дзюба, українська акторка Наталія Лотоцька, український промисловець і політик, нардеп кількох скликань Володимир Бойко, український бізнесмен і політик, голова правління ВАТ «Державний ощадний банк України» у 2005-2007 роках Олександр Морозов, український гімнаст, призер Олімпійських ігор Валерій Перешкура, шведський футболіст, нападник Генрік Ларссон, колумбійський автогонщик, пілот «Формули-1» Хуан-Пабло Монтойя, українська веслувальниця на байдарках Інна Осипенко-Радомська, українська тенісистка Ольга Савчук, ведуча Телевізійної служби новин на телеканалі "1+1", володарка "Телезірки" Лідія Таран.

Сталося:

1648 — Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями.

Під Пилявцями, на правому березі ріки Ікви (за іншими даними Пиляви) українське військо збудувало добре укріплений табір. Окремо, на лівому фланзі головних сил української армії, розташувалась кіннота Максима Кривоноса. Козацька піхота, зайняла греблю, що сполучала обидва береги річки і збудувала на ній шанці. 9(19) вересня 1648 надійшло польське військо і стало табором на протилежному березі річки.

Вирішальна битва розпочалась 11(21) вересня 1648 запеклими боями за греблю через річку Ікву. Польські корогви під командуванням Я. Тишкевича, Йордана і Осінського розпочали штурм українського табору і зуміли відкинути козацькі застави, що обороняли греблю. Коронні підрозділи відразу ж через неї почали переходити на правий берег і утворили плацдарм для подальшого наступу.

Протягом другого дня козацька піхота відбила свої позиції на греблі. У ніч на 13(23) вересня 1648 у козацький табір прибув на допомогу 4-тисячний загін буджацьких татар очолюваний Айтимир-мурзою та Адлаєт-мурзою (на думку деяких дослідників, татари прибули лише 15(25) вересня 1648, а гучні вигуки і мушкетна стрілянина у козацькому таборі нібито на честь прибулих союзників мали, за задумом Б. Хмельницького, ввести в оману польське командування.

Вранці 13(23) вересня 1648 українська армія (лівим флангом командував Кривоніс, центром — I. Чорнота, правим — Карпо Півторакожух) вишикувалась в бойові порядки на полі бою. Першими нанесла удар шляхетська кіннота. Витримавши потужній натиск ворожих хоругв, українська піхота при підтримці артилерії розпочала контрнаступ. Козацькі полки швидко повністю оволоділи греблею, перейшли на лівий берег і почали шикуватись у бойові порядки. Не витримавши натиску і піддавшись всезростаючій паніці, польські війська почали безладно відступати.

Щоб уникнути повного розгрому, польське командування відкликало з поля бою всі підрозділи і розпорядилось підготуватись до відходу табором. Під вечір в погоні за ворогом українська піхота на чолі з самим гетьманом Б. Хмельницьким дійшла аж до перших рядів польського табору. В ніч на 14(24) вересня 1648 польське командування розпочало відступ, який незабаром перетворився в панічну втечу.

1946 — Відкриття Каннського кінофестивалю.

Хронологічно Канни не були першими: першою була Венеція. Венеціанський кінофестиваль задумувався як демонстрація сили і слави фашистського режиму. У Франції виникла ідея протиставити фашистському кіно — кіно «вільного світу». У 1939 році все вже було готове і… почалася війна. І перший Каннський фестиваль було відкладено на сім років.

1989 — У відставку відправлений перший секретар ЦК КПУ Володимир Щербицький.

З ім'ям Щербицького пов'язане посилення русифікації України (під приводом здійснення процесу «злиття націй»), суворе переслідування діячів українського дисиденства, яке призвело фактично до його розгрому; зокрема з його ініціативи партійні з'їзди в Україні та вся діяльність партійного й державного апарату велася російською мовою.

Повністю підтримував політичний курс генерального секретаря ЦК КПРС Л. Брежнєва, не чинив опору обмеженню прав УРСР. Після приходу до влади М. Горбачова 1 березня 1985 р. не підтримав «перебудову». Щербицький дозволив будівництво на території республіки низки АЕС, в тому числі й Чорнобильської, у перші дні аварії на ЧАЕС намагався приховати трагедію. У період Щербицького 20 квітня 1978 р. було прийнято нову Конституцію УРСР.

У той же час за часи перебування Щербицького на посаді в Україні відбувався економічний підйом, у людей була стабільна робота та пристойна заробітня платня. У навчальних закладах студенти отримували кваліфіковану вищу освіту безкоштовно та влаштовувалися за фахом.

Була здійснена докорінна технічна модернізація легкої та харчової промисловості. Розвивалася культура та архітектура: за наказом секретаря у Києві було збудовано меморіальний комплекс «Український музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр.» (відкритий 9 травня 1981 р.), музей В. Леніна (тепер Український дім), хоча Ленін ніколи не був у Києві, монумент Жовтневої площі (тепер Майдан незалежності) на честь Жовтневої революції, здійснено реконструкцію Хрещатика. Більшість книжок українською мовою було видано в Україні у 1970—1980-х роках. Щербицький підтримував розвиток спорту, особливо ФК «Динамо».
Загрузка...
Коментарів: 1
Кіндрат Панасович Показати IP 20 Вересня 2017 03:55
Олена Давідова красуня)) З днем народження!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.