USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

6 травня: свята, події, факти. Добудували Ейфелеву вежу та світовий рекорд Сергія Бубки

6 Травня 2021 00:00
Православна церква 6 травня вшановує пам’ять святого Юрія, або Георгія Побідоносця – захисника і покровителя всіх стражденних, а також домашніх тварин.

З цього дня починалися активні польові роботи. На засіяні поля виходили служити молебні, ниви окропляли святою водою. Крім того, особливу силу мала так звана «юр’ївська роса», якою потрібно було вмиватись вранці.

У цей день світ відзначає Міжнародний день проти дієти.

В Україні святкують День піхоти, на Кіпрі – Свято квітів, у США – День медсестер, День подяки туристам, День напоїв, День млинців «Сюзетт», у Болгарії – День хоробрості, в Туреччині – Свято зустрічі весни, або Хедерлез, на Ямайці – День вчителя, у Лівані, Сирії, Габоні – День мучеників.

Іменини за православним календарем святкують Валерій, Георгій, Анатолій, Єгор, Іван, Юрій, Лазар, Валерія та Олександра.

Народилися:

Цього дня народилися один із лідерів Великої французької революції Максимільєн Робесп’єр, австрійський лікар-психіатр і психолог, засновник психоаналізу Зигмунд Фрейд, український політичний і громадський діяч, науковець і публіцист Мирослав Прокоп, білоруський радянський льотчик, Герой Радянського Союзу Микола Гастелло, український поет, політик, громадський діяч Микола Горбаль, британський політичний і державний діяч, прем’єр-міністр Великої Британії у 1997-2007 роках Тоні Блер, американський кіноактор Джордж Клуні, український футболіст Олександр Рикун.

Сталося:

1682 – указом короля Франції Людовіка XIV місцем перебування двору та головною королівською резиденцією став Версаль.

Версаль вперше згадується у 1083 році, коли у хартії абатства Сен-Пер-де-Шартр згадується Гуго Версальський. До 1678-го Версаль був невеличким селом з багатими дичиною лісами, що його оточували. Із офіційним перенесенням двору місто постійно розбудовується та зростає кількість його населення. На час смерті Короля-Сонце воно складало приблизно 30 000 осіб, і збільшуючись при всіх наступних королях сягнуло 50 000 перед Революцією. План міста був одним з найкращих у той час і став прототипом для будівництва, наприклад, Вашингтона. Під час революції, місто на короткий час було перейменовано у «Berceau de la Liberté» (від фр. Колиска Свободи). Весь післяреволюційний період Версаль поступово занепадає. Але завдяки перенесенню уряду Тьєра 1871 році у Версаль, через повстання Паризької комуни, місто знову набуває значимості і зберігає статус політичного центру до 1879-го, коли уряд повернувся до Парижа. Після цього місто набуває вже слави важливого туристичного центру, який зберігає і до сьогодні. Сьогодні, із ростом паризьких передмість і Версаль відчуває на собі економічний та демографічний ріст, будучи частиною Паризької агломерації. Його роль як судового та адміністративного центру була посилена у 60-70-х років ХХ століття, коли Версаль став центром західного передмістя Парижу.

1686 – підписано «Вічний мир» між Польщею й Московською державою.

Цей договір фактично завершив поділ України. Річ Посполита визнавала за Московським царством Лівобережну Україну, Київ, Запоріжжя, Чернігово-Сіверську землю з Черніговом і Стародубом та Смоленськ. Натомість польська держава отримувала 146 тис. крб компенсації за відмову від претензій на Київ. Північна Київщина, Волинь і Галичина відходили до Польщі. Південна Київщина й Брацлавщина від містечка Стайок по річці Тясмин, де лежали міста Ржищів, Трахтемирів, Канів, Черкаси, Чигирин та інші, дуже спустошена турецько-татарськими і польсько-шляхетськими нападами, мала стати «пусткою», нейтральною територією між Московією і Річчю Посполитою. Польський уряд обіцяв надати православним свободу віросповідання, а російський уряд обіцяв їх захищати.

1833 – У США зробили перший сталевий плуг.

1840 – Англія випустила свою першу поштову марку, однопенсову Королеву Вікторію («Чорний пенні»).

1889 – У Парижі завершили будівництво Ейфелевої вежі.

1953 – Американський хірург Джон Гібон першим успішно застосував «штучне серце-легені».

1991 – Український стрибун із жердиною Сергій Бубка в Японії установив світовий рекорд, стрибнувши на 6 м і 7 см.

1994 – королева Великої Британії Єлизавета II та президент Франції Франсуа Міттеран урочисто відкрили «Євротунель» між Францією й Англією під протокою Ла-Манш.

Ідеї сталого сполучення через протоку існували ще в 1802 році, успіхом завершився організований Євротунелем проект будівництва в 1988 році. Витрати на проект на 80% перевищили заплановані, а його концесіонер, Євротунель, переоцінив потік транспорту і мав фінансові ускладнення. В 1996 році через пожежу було тимчасово зупинено рух. Нелегальні іммігранти, та біженці намагались використовувати тунель для потрапляння до Великої Британії, що викликало деякі дипломатичні суперечки щодо розміщення табору для біженців Сангате, котрий, однак, закрили в 2002 році.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Климкин Показати IP 6 Травня 2021 11:45
Эйфелеву башню построили французы из металла , украденного в Алжире.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus