USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Skoda відмовилася будувати новий завод в Україні

22 Березня 2019 16:46
Skoda Auto відмовилася від намірів створення нового мультибрендового заводу в Україні та розглядає для цієї мети інші майданчики в Східній і Південно-Східній Європі.

Так, Україна не витримала конкуренції в боротьбі за великі інвестиції. У боротьбі за 1,4 млрд євро інвестицій, 5 тис. нових робочих місць і можливість виробництва 300 тис. автомобілів на рік з рівнем експорту 4,5 млрд євро.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна« повідомили в компанії «Єврокар», коментуючи публікацію в пресі про нібито намір чеської компанії перенести складання автомобілів з України до Сербії.

Зазначається, що це рішення не пов’язане з наміром переміщення виробництва з України, тобто завод «Єврокар» продовжить збір автомобілів Skoda.

«Skoda, визначаючи потенційне місце для нового мультибрендового заводу, скоротила вибір до чотирьох країн Східної і Південно-Східної Європи. України серед них немає», – повідомили в компанії.

В «Єврокарі» пояснили, що питання розширення виробничих потужностей в Volkswagen Group і в Skoda Auto зокрема назріло ще кілька років тому – наразі заводи Skoda працюють зі 120%-им завантаженням потужностей, застосовуючи багатозмінний робочий режим.

«Ще в 2017 році Україну відвідав голова Skoda Auto, за результатами зустрічі якого з главою українського уряду була сформована низка побажань до української влади в контексті розгляду України як зовнішнього виробничого майданчика для Skoda з урахуванням зручної логістики, угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, наявності підготовлених трудових ресурсів і більш низької вартості робочої сили (майже вдвічі) в порівнянні з європейськими країнами», – нагадали в компанії.

Однак, додають в «Єврокарі», за цей час Україною так і не були запропоновані умови, які залучили б потенційного інвестора.

«В Україні досі не працюють митні і податкові стимули для діяльності індустріальних парків, хоча відповідні законопроекти були прийняті в першому читанні ще в 2016 році, не втілена в реальність анонсована 15-річна Стратегія розвитку ринку електромобілів, не розглянуті законопроекти для підтримки виробництва електромобілів, які внесені до порядку ще на початку року», – констатують в компанії.

У той же час, додають в «Єврокарі», активно лібералізується ввезення вживаних авто, фактично хаотизуючи авторинок і заганяючи все далі в тіньовий формат, тоді як до легального бізнесу пред’являються високі вимоги.

Нагадуємо:

"Єврокар" (Соломоново Закарпатської обл.) випускає легкові автомобілі з грудня 2001 року.

Інвестиції в створення заводу становили 250 млн доларів.

Сьогодні він єдиний український виробник легкових автомобілів. У 2018 році «Єврокар» сформував українську статистику з їх виробництва, випустивши 5,66 тис автомобілів Skoda – на 7,9% менше, ніж роком раніше.

Автомобілі Skoda в 2018 році посіли четверту сходинку рейтингу продажів нових авто в Україні з часткою ринку в 7%.

Понад 68,84% акцій «Єврокар» володіє «Атолл Холдинг», бенефіціаром-контролером якого є Олег Боярін, ще 20% володіє "Простір Капітал".
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Навуходоносор Показати IP 22 Березня 2019 17:30
Да какой вменяемый крупный инвестор придет к клептоманам! Мелкие еще появляются за "быстрыми" деньгами, а известные мировые фирмы предпочтут любую страну Украине! Бандитский режим не нуждается в рабочих местах, ему нужно одно - воровать! Нужна полная перезагрузка власти и немедленное введение смертной казни за крупные экономические преступления.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus