USD 39.75 40.07
  • USD 39.75 40.07
  • EUR 39.90 40.25
  • PLN 9.90 10.00

Байден схвалив постачання касетних боєприпасів Україні, – WP

7 Липня 2023 12:01
Президент США Джо Байден схвалив надання Україні касетних боєприпасів. Про їх вилучення із запасів Пентагону оголосять сьогодні, 7 липня.

Як повідомляє УНІАН із посиланням на Washington Post, цей крок передбачає обхід законодавства США, що забороняє виробництво, використання або передавання касетних боєприпасів з коефіцієнтом відмов понад 1%. Утім рішення ухвалено на тлі контрнаступу України та скорочення західних запасів звичайних артилерійських боєприпасів.

«Це сталося після кількох місяців внутрішніх дебатів щодо того, чи постачати спірні боєприпаси, які заборонені більшістю країн світу. Касетна зброя вибухає в повітрі над ціллю, випускаючи від десятків до сотень менших суббоєприпасів на великій території», – пише видання.

За даними WP, Україні передадуть касетні артилерійські снаряди M864, вперше виготовлені у 1987 році. Їх запускатимуть зі 155-мм гаубиць, що їх надали Україні США та партнери. У своїй останній загальнодоступній оцінці, проведеній понад 20 років тому, Пентагон зауважив, що «несправність» цього артилерійського снаряду – 6%. Це означає, що принаймні чотири з кожного з 72 суббоєприпасів, які несе кожен снаряд, залишаться нерозірваними.

Читати ще: США передадуть Україні снаряди зі збідненим ураном, ‒ ЗМІ

«Нам відомі звіти кількадесятилітньої давнини, які вказують на те, що певні 155-мм DPICM (Dual Purpose Improved Conventional Munitions, – УНІАН) мають вищі коефіцієнти відмов», – сказав один з чиновників Пентагону на умовах анонімності.

Зараз Пентагон заявляє, що має нові оцінки, засновані на тестуванні 2020 року, з показником відмов, не вищим за 2,35%. Офіційні особи «ретельно відбирають» боєприпаси з рівнем втрати 2,35% або нижче, щоб передати в Україну, заявив речник Пентагону Бриг.

Представник Міноборони відомства заявив, що деталі нових оцінок «не підлягають оприлюдненню», включаючи те, як, коли та де проводили випробування, а також чи включали вони пуски або віртуальне моделювання. У військових інструкціях зазначено, що з цієї зброї не можна стріляти під час тренувань, оскільки вона є частиною військових запасів.

Читати ще: Американські сенатори закликали передати Україні батарею «Залізного купола»

Хоч США не виготовляли ці типи боєприпасів роками, за підрахунками Human Rights Watch, взятими зі звітів Міністерства оборони, на військових запасах залишається 4,7 мільйона касетних снарядів, ракет і бомб, що містять понад 500 мільйонів суббоєприпасів або бомб.

Касетні боєприпаси можуть значно допомогти Україні у поточному контрнаступі, адже запаси артилерійських снарядів стрімко закінчуються, а виробництво не встигає за попитом.

«Росіяни використовують в три-чотири рази більше артилерійських снарядів різного калібру, ніж ми. І ми мусимо економити, тому що ми не можемо так інтенсивно обстрілювати», – заявив міністр оборони України Олексій Резніков.

Читати ще: Болгарія збільшить військову допомогу Україні

«Оскільки ці снаряди ефективні, вони дозволять нам компенсувати цю різницю. Росіяни використовують їх проти нас, тому для нашої самооборони ми маємо повне право використовувати такі ж боєприпаси. Це тільки там, де є поля, тому що дуже важливо не завдати шкоди мирному населенню. Ми не будемо використовувати їх для деокупації міст», – сказав Резніков.

Збройні сили США давно вважають касетні боєприпаси корисною зброєю на полі бою. Цю позицію у березні підтвердив генерал Крістофер Каволі, голови Європейського командування США.

«Ми називаємо це подвійним призначенням, тому що вони випускають бомби, деякі з них є протипіхотними осколковими гранатами, а деякі – кумулятивними зарядами, які атакують транспортні засоби зверху. Це дуже ефективна зброя», – сказав Каволі.

Утім армійська артилерійська доктрина попереджає, що суббоєприпаси DPICM «можуть становити значний ризик для дружнього персоналу та техніки». Тобто нерозірвані боєприпаси можуть загрожувати й військам, які їх запустили, під час просування вперед. Зокрема кілька американських військових загинули від детонації нерозірваних боєприпасів під час війни у Перській затоці.

«Хтось у Міністерстві оборони знає фактичний рівень втрати, і я сподіваюся, що про це чесно й точно повідомлять українським підрозділам, які отримають такі типи боєприпасів», – заявив колишній офіцер армії США на умовах анонімності.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Ведмедик Показати IP 7 Липня 2023 13:12
А яйця полоненим відрізати не заборонено? Звичайно що передавати, січена кацапня не повинна хвилювати нікого, окрім їх начальства, шкода - хай дують додому
Точно Показати IP 7 Липня 2023 13:49
Полігон для утилізації. Дешево і просто.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus