«Хотіла скуштувати»: волинянка, яка сім років вирощує спаржу, розповіла про власну справу
![](/resize/450x252/r/files/news/2024/05-13/382438/55c71ed2897b7479.jpg)
Подружжя Галина і Юрій Коробки з села Лучиці на Волині сім років вирощують аспарагус, або, як його іще називають, спаржу. Щороку родина збільшує площі висаджування цієї рослини.
Нині поряд з будинком ростуть понад дві тисячі кущів, розповіла Суспільному Галина Коробко. З її слів, усе розпочалося з того, що жінка вирішила спробувати спаржу на смак.
«Хотіла скуштувати, а в магазині ціна кусалася, – пригадує господиня. – Я виписала кущі посадкового матеріалу, сподобалося. Потім вчилися на власних помилках, почали помічати, чому з одного кущика ростуть товсті гарні стебла, а з другого їх дуже багато, але тоненькі. Потім я зрозуміла: є кущик «дівчинка» і кущик «хлопчик», – каже жінка.З її слів, вирощування спаржі вимагає терпеливості. Від насінини до першого врожаю рослині потрібно чотири роки. Збір врожаю триває недовго: кілька тижнів на рік.
Місце, де вирощує насіння, господиня називає маточником. З нього у ґрунт рослина потрапляє аж через два роки.Навесні у дорослих рослин зрізують пагінці заввишки 15-20 см. Збирати врожай, каже Галина, потрібно вчасно. Інакше рослина може стати твердою і волокнистою.
Читати ще: Колекціонерка городніх культур з Луцького району вирощує 74 сорти томатів
Вживати стебла спаржі можна у сирому вигляді, але господиня радить запікати їх в духовці чи смажити у вершковому маслі. Зі слів Галини, у 100 грамах рослини — 22 калорії.Допомагає доглядати за городиною чоловік Галини – Юрій Коробко. За освітою він вчений-агроном із захисту рослин.
З наступного року родина планує збільшити площу спаржі до семи сотих. Окрім того, хочуть також вирощувати капусту, селеру та іншу городину.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Нині поряд з будинком ростуть понад дві тисячі кущів, розповіла Суспільному Галина Коробко. З її слів, усе розпочалося з того, що жінка вирішила спробувати спаржу на смак.
«Хотіла скуштувати, а в магазині ціна кусалася, – пригадує господиня. – Я виписала кущі посадкового матеріалу, сподобалося. Потім вчилися на власних помилках, почали помічати, чому з одного кущика ростуть товсті гарні стебла, а з другого їх дуже багато, але тоненькі. Потім я зрозуміла: є кущик «дівчинка» і кущик «хлопчик», – каже жінка.З її слів, вирощування спаржі вимагає терпеливості. Від насінини до першого врожаю рослині потрібно чотири роки. Збір врожаю триває недовго: кілька тижнів на рік.
Місце, де вирощує насіння, господиня називає маточником. З нього у ґрунт рослина потрапляє аж через два роки.Навесні у дорослих рослин зрізують пагінці заввишки 15-20 см. Збирати врожай, каже Галина, потрібно вчасно. Інакше рослина може стати твердою і волокнистою.
Читати ще: Колекціонерка городніх культур з Луцького району вирощує 74 сорти томатів
Вживати стебла спаржі можна у сирому вигляді, але господиня радить запікати їх в духовці чи смажити у вершковому маслі. Зі слів Галини, у 100 грамах рослини — 22 калорії.Допомагає доглядати за городиною чоловік Галини – Юрій Коробко. За освітою він вчений-агроном із захисту рослин.
З наступного року родина планує збільшити площу спаржі до семи сотих. Окрім того, хочуть також вирощувати капусту, селеру та іншу городину.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Замало еротики: учені з'ясували, чому на Олімпійських іграх давніх греків не було плавання
Сьогодні 00:33
Сьогодні 00:33
27 липня: свята, події, факти. День медичного працівника в Україні, а в Америці продано перший гамбургер![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
У Бразилії вперше у світі зафіксована смерть людини від вірусу, що передається мошками
26 Липня 2024 23:45
26 Липня 2024 23:45
До історичного музею на Волині передали піддужні дзвіночки XIX – XX століть
26 Липня 2024 23:27
26 Липня 2024 23:27
Лучанин, який убив знайомого перед очима в його дитини, сяде на 10 років
26 Липня 2024 23:08
26 Липня 2024 23:08
Працюють майже 60%: в Естонії зросла зайнятість українців з тимчасовим захистом
26 Липня 2024 22:49
26 Липня 2024 22:49
Волинські поліцейські розшукали наркоторговця, який втік у Польщу
26 Липня 2024 22:31
26 Липня 2024 22:31
Британія розроблятиме далекобійні ракети для протидії ядерній зброї Росії, – The Times
26 Липня 2024 22:12
26 Липня 2024 22:12
Їхав на злочин на чужій машині: у луцькому суді намагалися зняти арешт транспортного засобу
26 Липня 2024 21:54
![](/public/images/logo.png)
26 Липня 2024 21:54
Допомагав загарбникам «зомбувати» жителів Куп’янська: СБУ затримала колаборанта
26 Липня 2024 21:36
26 Липня 2024 21:36
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.