USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Майже 300 охочих, попри дощ та холод: у центрі Луцька обстежували на рак шкіри

15 Травня 2025 20:06
На Театральному майдані облаштували виїзне обстеження на рак шкіри. Безкоштовну перевірку, яку пройшли 270 людей, приурочили до Всесвітнього дня меланоми. Попри холодну погоду та дощ, біля палаток лікарів збиралися чималі черги. На жаль, не всі пацієнти почули «все добре, підозри на рак немає», проте ті, хто дізналися про хворобу, отримали чіткий алгоритм подальших дій.

Захід став продовженням проєкту Фонду боротьби з раком у співпраці з всеукраїнською організацією «Український фонд благополуччя дітей», який полягає у проведенні системної роботи, спрямованої на профілактику та раннє виявлення злоякісних новоутворень шкіри. Також до організації виїзного обстеження у Луцьку долучився Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.
«Задля того, аби вчасно виявляти у волинян такі онкозахворювання, за сприяння німецьких благодійників ми робимо серію виїзних обстежень протягом вже декількох місяців. Виїжджаємо у громади Волині, аби обстежити населення. У пріоритеті віддалені громади, де логістично в людей є складність з тим, щоб дістатись до фахівців. Лікарі працювали так декілька місяців і здійснили три десятки обстежень. Але коли ми почали цей проєкт, зрозуміли, що є величезний запит і на проведення такого обстеження в Луцьку», – розповіла про ініціативу комунікаційниця Фонду боротьби з раком Іванка Рудишин.
Протягом дня з 11:00 до 16:00 лікарки-дерматовенерологині Юлія Ніколайчук, Юлія Іщук та Мирослава Шукалович за допомогою дерматоскопа здійснювали огляд пацієнтів.

Читати ще: Десятки підозр на рак шкіри та купа дерматологічних хвороб: що на Волині виявили лікарі під час виїзних обстежень. Фото 18+

«Були і дітки, і дорослі, ми дуже задоволені, що люди, незважаючи на негоду, підходили і хотіли обстежити шкіру, а це, в першу чергу, є профілактикою раку. Потрібно донести людям те, що варто захищатися від палючого сонця, не можна сильно засмагати, відвідувати часто солярій – це все може спричинити серйозні проблеми», – підсумовує огляди лікарка Юлія Ніколайчук.
На жаль, не всі обстежені почули, що все добре, але ті, чиї новоутворення виявились потенційно небезпечними, тепер знають про це і мають чіткий механізм подальших дій. Головне завдання лікарів при виявленні проблеми – закликати, щоб люди зверталися для динамічного спостереження до дерматолога чи сімейного лікаря. Якщо потрібно діяти негайно – направили в спеціалізований заклад.

Тож, підсумки обстежень пацієнтів:

– шість підозр на рак шкіри (базальнокітинні та плоскоклітинні карциноми);

– приблизно десяток випадків актинічних кератозів (передракове захворювання);

– декілька випадків диспластичних невусів (атипових родимок зі збільшеним ризиком розвитку меланоми);

– велика кількість сонячного лентиго, різноманітних дерматологічних захворювань.
Серед обстежених були і ті, хто не був обізнаний щодо захисних засобів проти впливу сонця, а це – фактор №1 у ризику розвитку раку шкіри. Тому варто максимально уникати перебування на сонці, користуватися сонцезахисним кремом, ретельно оглядати родимки та усі новоутворення шкіри вдома та щорічно профілактично відвідувати дерматолога. За допомогою дерматоскопії лікар зможе побачити патології на ранніх стадіях.

Лікарі наголошують: рак шкіри – це загроза, яка значно ближче, ніж нам може здаватися.

Христина КРОТ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 1
Ото Показати IP 15 Травня 2025 23:05
Ото жесть. Бідна Луцька громада не може надати приміщення на таку ініціативу. Є попит. Бо безоплатно.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus