USD 28.15 28.34
  • USD 28.15 28.34
  • EUR 33.90 34.18
  • PLN 7.45 7.55

«Діти хворіють та мочаться у ліжечка»: у луцькому дитсадочку – критично низькі показники температури

У приміщенні дитячого садочка № 24, що знаходиться у Луцьку на вулиці Богомольця, 2А – низькі показники температури. Щороку з настанням холодів та початком опалювального сезону маленькі вихованці дошкільного навчального закладу мерзнуть, температура повітря у приміщенні без електричного обігрівача критично низька. Так, 24 листопада показник термометра у спальні однієї із груп становив 15 градусів вище нуля, а в ігровій кімнаті – 17 градусів при допустимих нормах у 19-20 градусів.

Про це Інформаційне агенство Волинські Новини повідомили схвильовані батьки дошкільнят.

Зі слів мами вихованця однієї із середньої груп дошкільного закладу Ольги Грелюк, з настанням холодів її чотирирічний син почав жалітися на те, що мерзне в садочку. Дитина не хотіла відвідувати заклад і скаржилася на біль у колінцях від перемерзання.
«Син почав часто хворіти та мочитися під час денного сну в ліжечко. Це вже велика дитинка, і йому дуже соромно через це. Тож він почав відмовлятися відвідувати садочок. Через карантинні обмеження зайти до групи батьки не можуть, то я почала заглядати у вікно й помітила закутаних в декілька шарів одягу вихователів. Попросила скинути температурні показники в ігровій кімнаті та спальні. І коли побачила на термометрі +15, у мене був шок. Ви, доросла людина, будете при такі температурі комфортно спати? А там же маленькі діти», – обурюється мама.
Як розповіла лучанка, у вівторок, 24 листопада, вона зателефонувала на гарячу лінію Луцької міської ради.

«Оператор дуже мені допомогла, вона телефонувала і на фірму, що обслуговує ІТП, і в «Луцьктепло», і до завідувачки садочка. Але, на жаль, з цього нічого не вийшло. Система – наче замкнуте коло. Ми, батьки, хочемо отримати результат задля здоров’я наших дітей – тепло у групах. Бо наш садочок – єдиний у Луцьку, де в приміщенні такі низькі показники температури повітря. Аби моя дитина більш-менш почувалась комфортно, зранку одягаю сина у майку, дві тоненькі кофтини, потім у теплу кофтину, колготи, штани, шкарпетки. І це при тому, що у нас дитина дуже рухлива», – каже Ольга Грелюк.
Як пояснила Вікторія Богдан, дитина якої також відвідує вищезгаданий дошкільний заклад, у понеділок, 25 листопада, на прохання батьків вихователька сфотографувала показники термометра у дитячих спальнях та ігровій кімнаті.

«Виявилось, що після вихідних діти прийшли в приміщення, температура повітря у якому становила +16 градусів», – каже жінка.

«Як то кажуть, «шубкаємо» дітей, аби їм було хоч трохи тепліше. Щоразу з початком холодів починаються кашель, нежить, бо діти мерзнуть», – додала лучанка Юлія Смаль.

Як пояснила Тетяна Головій, двоє дітей якої є вихованцями дитсадочка, проблеми з теплом у приміщеннях садочка існують вже три роки.

Коли син ходив у молодшу групу, батьки так само зверталися зі скаргою до міської ради, але не об’єдналися, не довівши справу до кінця, тому лишилось як є. У минулому році, при тому, що це було заборонено завідувачкою, нам дозволили приносити додаткові ковдри з дому, аби дітям було тепліше. Батьки з інших груп у приватній переписці так само жаліються на холод у групах. Через карантинні обмеження, ми не можемо зайти і глянути, яка наразі температура в групі, яка подача тепла. Це ніби «бермудський трикутник»: ІТП – котельня – садочок», – обурюється лучанка.

Вона зазначила, що під час спілкування з завідувачкою садочка у телефонному режимі, остання повідомила їй, що, мовляв, у приміщенні холодно через прорив на теплотрасі.

«Я звернулася в «Луцьктепло», де мені повідомили, що, мовляв, прорив є, але до нашого садочка він не має жодного відношення. На нашу вимогу температурні показники завідувачка нам не скидає, а вихователі бояться, бо, ймовірно, на них здійснюється тиск з боку керівництва», – каже Тетяна.

Нагадаємо, у 2018-му році ІА Волинські Новини повідомляло про те, що представники батьківського комітету скаржаться на недостатній температурний режим у луцькому ДНЗ №24, зокрема на другому поверсі температура повітря, з їхніх слів, становить 17 градусів. Тоді під час засідання комісії з питань ЖКГ мама дівчинки, яка навчалася у цьому ДНЗ, Олена Шепелюк розповіла, що у закладі стало дуже холодно.

«Все, що залежить від адміністрації, вони роблять. На першому поверсі тепліше, аніж на другому, однак там теж не достатньо тепло. Ми зрозуміли, що від адміністрації закладу це не дуже залежить. В понеділок у ігровій залі на другому поверсі температура становить 17 градусів», – каже Олена Шепелюк та додає, що на початку опалювального сезону температура в ігровій зоні була 16 градусів, в кімнаті, де діти сплять, – 14 градусів», – зазначила тоді жінка.

Тобто, бачимо, що проблему, яка існує, як мінімум, з 2018-го року, повністю вирішити й досі так і не вдалося.

Водночас, 24 листопада представниця батьківського колективу вкотре зателефонувала на лінію оперативного реагування Луцької міської ради «15-80». Так, на іншому боці слухавки диспетчерка повідомила, що звернення від батьків передали майстру ДКП «Луцьктепло» із прізвищем Лізарук.

«Майстер робив виїзд на місце, і відзвітував, що тепло в дитячий садочок подається належним чином, проблема всередині приміщення», - повідомили у міськраді.

Натомість, директорка ДНЗ №24 Галина Штаній запевняє, що, зважаючи на те, що садочку уже 40 років, є проблема у зношеності систем опалювання.

«У 2018 році наше питання слухали під час засідання комісії Луцької міської ради з питань житлово-комунального господарства, яку на той час очолював Андрій Козюра. І, зважаючи на ситуацію, тоді прийняли рішення звернутися до ДКП «Луцьктепло», і поставити насос, аби покращити циркуляцію води. Враховуючи те, що котельня, яка обслуговує садочок, знаходиться на вулиці Вороніхіна, то наше приміщення – остання точка у гілці подачі тепла. Можливо, десь це тепло і втрачається, поки дійде до нас. У приміщеннях на першому поверсі дещо тепліше, тому що безпосередньо під підлогою розташовані труби. Там знаходяться ясельні групи. На другому поверсі – прохолодніше. Температура буває і +18 градусів, а часом і +16. Зокрема, як нам сказали у котельній, на вихідних був прорив, тож подачу тепла зменшили», – каже очільниця дошкільного навчального закладу.
З її слів, минулого року у садку встановили індивідуальний тепловий пункт. Його обслуговує фірма з Києва.

«Із ними постійно на контакті наша завідувачка господарством. Якщо щось не сходиться у графіках, які вона отримує, вона телефонує на те підприємство. Я веду до того, що не можна казати, що нічого не робиться для покращення ситуації. Зокрема, в управлінні освіти заклали кошти та є проєктна документація для утеплення цоколю у приміщенні садочка. А потім будівлю будуть утеплювати. Ясно, що грошей на все одразу у бюджеті не вистачає.

Зрозуміло, що в батьків виникають претензії. На їхнє прохання вмикаємо обігрівачі, але більше, ніж один обігрівач на групу, ми дозволити не можемо, оскільки не витримає електромережа», – каже очільниця закладу.
Водночас, коли батьки зателефонували до аварійно-диспетчерської служби ДКП «Луцкьтепло», там відповіли, що до ДНЗ №24 опалення подається належним чином.

«Проблема – у самому дитячому садочку. Там у них забиті труби. Температура теплоносія у нас 58 градусів. І щоб точніше знати температуру, яка доходить до садочка, потрібно вимірювати її на подачі теплоносія у самому садочку. Завідувачка повинна викликати майстра, який відрегулює подачу тепла у самому приміщенні», – повідомила диспетчерка.

Утім, як прокоментували Суспільному у пресслужбі ДКП «Луцьктепло», про порушення температурного режиму у ДНЗ № 24 на підприємстві дізналися 30 листопада.

«Сьогодні вранці при температурі повітря на вулиці -4, подача теплової енергії у садочок становила 62 градуси вище нуля. Згідно із графіком подачі тепла, цей показник повинен бути 63-64 градуси із знаком плюс. На цій мережі садочок не є кінцевою точкою. Після нього є ще два будинки на вулиці Космонавтів, 4 та Верещагіна, 5, звідки скарг немає. Тож, очевидно, що на мережі проблем немає», – повідомив речник «Луцьктепло».

Ситуацію прокоментував й представник фірми у Києві , що обслуговує ІТП, Валентин Деревинський. З його слів у садочку потрібно трубопровідну арматуру, оскільки неможливо відрегулювати налаштування так, щою тепло йшло однаково на усі кімнати в приміщенні.

«Як почали надходити скарги, клапан відкрито на максимум. На майбутнє плануємо закупити і встановити крани, які дозволять відрегулювати подачу тепла зсередини», – пояснює пан Валентин.

Про проблему садочка знає й очільниця управління освіти Луцької міської ради Зіновія Лещенко, яка розповіла, що відтепер спеціалісти, які регулюють роботу ІТП, що обслуговує ДНЗ, підніматимуть температурний режим у приміщенні не «з ночі з неділі на понеділок, а з вечора неділі».

«У садочку батареї розраховані на температуру 75 градусів. Такого тепла зараз не подають, тому звичайно, окрім встановлення ІТП, потрібно очищати труби, можливо, замінити їх частину. Це планують у наступному році. Гроші на це закладуть у бюджеті Луцької територіальної громади», – пояснила головна освітянка міста.
Тим часом, станом на сьогодні у спальнях та ігрових кімнатах дозволили увімкнути електричні обігрівачі. Раніше це робити було заборонено. Із їх допомогою вдалося відрегулювати температуру у групах до 18 градусів вище нуля. Однак, чи надовго дозволить користуватися такими обігрівачами керівництво дошкільного закладу і чи можна це тимчасове рішення назвати вирішенням проблеми дитсадочка – покаже час.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...
Коментарів: 15
Прославили Показати IP 2 Грудня 2020 19:25
Завідувачку Штаній, по повній, як то кажуть. Буде знати, як брехати і знущатися з людей.
Луцькдупло Показати IP 2 Грудня 2020 19:31
Мочаться діти в ліжка щоб було тепліше спати...
Бумеранг до Луцькдупло Показати IP 2 Грудня 2020 21:35
Як, в майбутньому, пяним в дриндель обысц...шся на вулиці під забором, то згадай про ці брєдові слова котрі ти тут понаписував.
777 до Луцькдупло Показати IP 2 Грудня 2020 23:38
Ты че,идиот? для чего публиковать посты психически нездоровых людей?
Лучанка Показати IP 2 Грудня 2020 21:45
Це не примустимо, щоб діти мерзди. Чому міська рада нічого не робить ?
Анонім до Лучанка Показати IP 3 Грудня 2020 09:24
цікаво яка температура в міській раді?
Помічник Депутата Показати IP 2 Грудня 2020 22:58
Друзі ви всі знаєте хто за це відповідальний, взяти за Барки разок і все буде Добре, хтось Крав і це Факт!
Василь до Помічник Депутата Показати IP 3 Грудня 2020 12:41
За встановлення АІТП по школах і садочках відповідає відділ кап. будівництва міськради.І вибрана якась київська фірма,хоча є Боштепло,Мегавод і інші луцькі фірми.Щось тут не так!!!!!!
Василь Показати IP 3 Грудня 2020 08:35
Прочитав і нічого не зрозумів.Температура на вході 62град. і в садочку на 2 поверхи холодно.Садочок не останній на трасі.І встановлено АІТП !!! Це вже циркул. насос!!!Поміняти крани.як пише представник з Києва-день роботи.Некомпетентність Луцьктепло,департаменту ЖКГ(Осіюку вже треба щось робити) і комісії по ЖКГ,головноЇ освітянки(несе якусь ахінею про 75град). Такий безлад твориться по всьому місту.
Лучанин Показати IP 3 Грудня 2020 11:26
Це ж діти!!! Підніміть 5ту точку і зробіть щось. Труби повинні були чиститись вже в той же самий день.!!
Василь Показати IP 3 Грудня 2020 13:54
Підмочили дітки репутацію міськради.Тут вже мер може спустити шкуру з Луцьктепло або з відділу кап. будівництва.
Annette Показати IP 3 Грудня 2020 22:53
Ви знову обрали ідіотів- олігархів до міськради, яким не цікаві ваші проблеми. Вони вирішують свої справи і приймають на свою користь рішення. Болото з пузатими жабами, а не міськрада. А з завідувачки три шкури спустити.
Василь до Annette Показати IP 4 Грудня 2020 12:05
Завідуюча дитсадком тут не винувата.Питання розглядалося ще у 18р.Депутатська комісія на чолі з адвокатом Козюрою нічого не зробила,тому що була некомпетентна.Луцьктепло видало тех. умови на встановлення АІТП,хоча садочок був не підготовлений .Хто замовляв і приймав роботу київської фірми-невідомо(акти не показані).Тут міськрада і натовп чоловіків Луцьктепла нічого не зробили.а ви напали на одну жіночку,яка нічого в цьому не розбирається.
Мама Показати IP 4 Грудня 2020 09:43
Як таке в голові вкладається? Як завідуюча тим садком може спокійно спати коли діти мерзнуть? Вона має бути присутня кожного дня в міській раді із вимогою приведення до відповідності систему теплопостачання в садку! Її просто це не сильно хвилює. Шановні батьки, йдіть в міську раду, вимагайте негайного ремонту системи і обов'язково заміни завідуючої. Дзвоніть на всі гарячі лінії! Мені дуже шкода діток, в теперішній час тільки того ще не вистачало - мерзнути в садку. Це просто жах!
Луцьктепло Показати IP 4 Грудня 2020 12:04
Якби туди подати теплоносій і 80 градусів то б садочок залишився холодний. Промийте систему замініть батареї на другому поверсі та передивіться вентилі в підвалі і буде тепло

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.