USD 23.3 23.45
  • USD 23.3 23.45
  • EUR 25.85 26.1
  • PLN 5.9 6.08

Для будинків у Луцьку, де не створені ОСББ, проведуть конкурс з визначення управителів

18 Листопада 2019 11:32
Вже до кінця місяця зможуть провести конкурс з визначення управителів приблизно 900 будинків у місті, де наразі не створені ОСББ.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії Луцької міськради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження 18 листопада.

Про проведення конкурсу щодо визначення управителів будинками та ситуацію, в якій опинилися ЖКП міста поінформувала виконувач обов’язків директора департаменту ЖКГ Надія Коленда. З її слів, управитель матиме ширші функції, зокрема, укладення договорів на надання послуг, проведення капремонту тощо. Департамент розробив довідку, яку розповсюдили у всіх будинках, де досі не створені ОСББ і послуги досі надають житлово-комунальні підприємства.

З її слів, надалі ЖКП не зможуть надавати послуги за ціною, затвердженою у 2018 році. Є два виходи – проводити збори та створювати ОСББ або проводити конкурс з визначення управителя будинками. Звернень до міськради щодо проведення конкурсу для того чи іншого окремого будинку не надходило. У конкурсі з визначення управителя можуть брати участь не лише ЖКП, а й інші організації. Оскільки справа не зрушується з місця, а дев’ять обласних центрів вже провели конкурси і надають послуги з управління, департамент підготував відповідний проект рішення виконкому і просить депутатів міськради допомогти у вирішенні питання. З нового року на 30% підвищиться ціна обслуговування ліфтів, у 2018 році мінімальна заплата становила 3700 гривень, що нині призводить до того, що з ЖКП звільняються працівники, підприємствам доводиться сплачувати мінімалку за рахунок невиконання складових тарифу.

Конкурс зможуть провести вже до кінця місяця. На широкий загал виставлять технічні параметри кожного будинку, формуватимуть по 2-3 лоти на кожне ЖКП. Ціна обслуговування кожного будинку буде різною, враховуючи технічні параметри. Якщо під час конкурсу в будинку створять ОСББ, такий будинок вилучать з конкурсу. Для ветхих невеликих будинків, де ЖКП надають лише послугу з перевірки димових каналів, ці послуги можуть залишитися в такій стадії, як нині, тому що обслуговувати такі будинки для ЖКП економічно невигідно.

Члени комісії рекомендували департаменту ЖКГ до кінця року провести конкурс щодо визначення управителів будинків.
Реклама

Коментарів: 7
Споживач Показати IP 18 Листопада 2019 12:07
Про що ви говорите?Ви хоч Закони України читаєте?Закон "Про ЖКП"ст.18п.5.Управитель повинен мати сертифікат і бути підприємцем,а якщо юридична,то також в штаті сертифікованого працівника з управління.Проф. атестацію встановлює КМ України.Де це все???Немає і близько.Надання жк послуг здійснюється виключно на ДОГОВІРНИХ засадах.Де нові договори???Всі надавачі послуг працюють НЕЗАКОННО,а ми ще чомусь їм платимо.А ще щоб був управитель в будинку-збори власників(75%),протокол,договір і т.д.Ось коли не визначиться будинок,тоді міська рада призначає на конкурсних засадах і ціна визначається за результатами конкурсу. Нехай щастить.
ОСББ "Конякіна 23" Показати IP 18 Листопада 2019 14:06
мешканці самі створили ОСББ, встановили ІТП. повставляли пластикові вікнга для збереження тепла, зараз утеплили уже будинок. в листопаді включила голова ОСББ тепло і температура в квартирах 24-28 тепла, всі мешканці відкривають вікна, балкони, лоджиї, а голова на всі скарги щоб виключити опалення при такій плюсовій температурі не реагує і на дзвінки не відповідає. Питання на якого милого ми робили всі ці енергозбереження, щоб якась д..а самовільно вирішувала коли включати і скільки і хто буде платити за опалення, коли воно зараз непотрібно взагалі, або тільки на ніч включати. Куди звертатися на голову ОСББ яка вчиняє шкоду як мешканцям так і державі, і чи не варто паревірити субсидіянтів? Дуже хочу отримати консультацію спеціаліста та реакцію міської влади.
ОСББ "Конякіна 23" Показати IP 18 Листопада 2019 16:29
А що ви ставите мінус, - то хоч напишіть що вас не влаштовує у викладеному, чи по приколу ставитие то сидіть біля компа і грайте в стрілялки, прикаліст
Лучанин Показати IP 18 Листопада 2019 16:43
Як це відключити опалення в опалювальний період? В квартирах і так холодно** А якщо Ви шановний не хочете платити за тепло ставте лічильник на батареї** Чому мають мерзнути всі? В мене діти** Так що Ваша голова ОСББ Все робить правильно!
до Лучанина до Лучанин Показати IP 19 Листопада 2019 13:09
Ви це серйозно!!! Я не хочу платити? на відміну від вас я плачу все і платити за вулицю не збираюся і голова про це знає! А це ви доїте державу субсидіями і вам всеодно, хай буде хоч 40 температура. Ви дійсно живете в цьому будинку і вам холодно, то ви наведіть порядок в себе і у разі проблем саме у вас - поставте нагрівач для своїх діток, а не весь будинок має гріти вулицю. Коли ж ви уже навчитеся бути господарями? - напевно ніколи. Заплачені колосальні кошти і мешканців і державні за енергозбереження і мета всіх цих робіт - зменшення і контроль витрат , і природа вам сама допомагає. Але таким як ви уже ніхто і ніщо не допоможе, "багатії" х-і. Коли прийдуть нарахування тоді поговоримо через перевірки субсидіянтів та оцінемо роботу голови та правління.
Конякінцям Показати IP 18 Листопада 2019 17:49
Яке відношення має голова ОСББ до вашого ІТП???-НІЯКОГО.Читайте статут,хоч щось читайте,бо ви нічого не хочете знати,нічого не читати,тільки кричати і всі "злодії".Все.Є правління будинку і є голова ОСББ,якого ви можете переобрати,але ж ніхто не хоче!!! ІТП-саморегулюється(клапани і датчики діють відповідно до температури)повітря,якщо він ваш,найміть інженера і не морочте "крижі".
Анонім до Конякінцям Показати IP 18 Листопада 2019 20:18
згідний, ніхто не хоче щось робити. а обгадити - то це да. А голові до одного місця яка у вас в квартирі температура вона ж за це не платить бо живе в іншому будинку і там температура до 18. Раніше відповідальна особа слідкувала і контролювала ІТП, а зараз голова, взяла ключі і щоб не бігати з будинка в будинок, оскільки уже набралася стільки будинків що невстигає, підключила до інтернету і всім розказує що чомусь ІТП не реагує на температуру то хтось включив опалення без неї, і не хватає мозгів запросити спеціаліста - тут ви праві. Краще хай мешканці 72 кв. по 1000 заплатять і гріють вулицю бо ж є державна субсидія..., але воне є не у всіх. А правління... ну що тут скажеш. Ніхто ж не проти тепла ми за але не 25-28 з відкритими вікнами