USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Геокадастр з порушенням віддав в оренду землі, які мали б належати Луцькій громаді

26 Березня 2021 12:25
Землі, які мали бути передані Луцькій громаді, керівник Головного управління Держгеокадастру у Волинській області віддав фермерським господарствам, поновивши їм договори оренди. Водночас деяким аграріям аналогічні договори оренди припинили, адже ділянки мають бути передані громадам.

Нагадаємо, землі сільськогосподарського призначення, розташовані за межами населених пунктів, мають бути передані місцевим громадам. Адже саме вони мають розпоряджатися цими ділянками.

Рішення про те, кому з аграріїв надати ділянку в оренду чи з кому з них припинити право оренди, вирішує одноосібно начальник Держгеокадастру Волині Володимир Боярчук. При цьогому, коли одним господарствам договори оренди припиняють, то іншим – поновлюють. І все – в ручному режимі.

Про це Інформаційному агентству Волинські Новини стало відомо з власних джерел.

22 березня 2021 року Володимир Боярчук підписав три накази "Про припинення права оренди земельних ділянок":

- Припинити ТзОВ «ВДЛ-АГРО» право оренди земельної ділянки державної власності площею 54,9235 га на території колишньої Омельненської сільської ради Ківерцівського району з кадастровим номером 0721884300:03:000:1128;

- Припинити ТзОВ «АГРОЕНЕРГОПОСТАЧ» право оренди земельної ділянки державної власності площею 15,7468 га на території колишньої Омельненської сільської ради Ківерцівського району з кадастровим номером 0721884300:03:000:1134;

- Припинити ТзОВ «АГРОЕНЕРГОПОСТАЧ» право оренди земельної ділянки державної власності площею 25,1505 га на території колишньої Журавичівської сільської ради Ківерцівського району з кадастровим номером 0721883100:04:000:0734.
У згаданих підприємств закінчився термін дії договорів оренди і землі мають повернутися в місцеву громаду. Саме громада надалі й має вирішувати, чи поновлювати аграріям договори оренди, якщо ті звернуться.

Проте цього ж дня начальник волинського Держгеокадастру підписує ще три накази аграріям з Луцького району, але вже з абсолютно протилежним змістом:

- Поновити Волошенюк Ользі Іванівні строком на сім років договір оренди земельної ділянки державної власності площею 47,3979 га на території колишньої Одерадівської сільської ради Луцького району з кадастровим номером 0722884300:04:000:1816;

- Поновити Кухаруку Віктору Олексійовичу строком на сім років договір оренди земельної ділянки державної власності площею 97,7389 га на території колишньої Одерадівської сільської ради Луцького району з кадастровим номером 0722884300:04:000:1820;

- Поновити Горобцю Василю Вікторовичу строком на сім років договір оренди земельної ділянки державної власності площею 73,7562 га на території колишньої Одерадівської сільської ради Луцького району з кадастровим номером 0722884300:04:000:1816.
Читати ще: За закритими дверима: як Держгеокадастр дерибанить волинські землі на «відкритих» торгах

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1113 від 16 листопада 2020 року, Держгеокадастр зобов’язаний з п. 1.2 передати з 17 листопада 2020 року земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність відповідно до статті 117 Земельного кодексу України.

Земельні ділянки, щодо яких Володимир Боярчук одноосібно прийняв накази про продовження права оренди до 2028 року, всупереч постанові уряду, знаходились на території Заборольської ОТГ. Тобто станом на 22.03.2021 вони мали бути передані в комунальну власність та рішення по них мала би приймати Луцька міська громада під час сесії.

Також раніше ми повідомляли, що керівник Головного управління Держгеокадастру у Волинській області підписав накази про передачу 10 гектарів землі (5 ділянок по 2 га) ймовірно підставним особам. Згодом він віддав у приватні руки ще 6 га з покладами піску біля Світязю.

Іван САВИЧ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 21
Всезнайко Показати IP 26 Березня 2021 12:43
Підведе ігор Васильович Волошенюк Боярчука під кримінал.
Партизан Показати IP 26 Березня 2021 12:51
Цей боярчук це зло яке на Волині вкрало і краде землю і не може наїстися , обласна рада мовчить, ода мовчить , всі правоохоронці мовчать . Або бояться , або в долі . Получається одні журналісти які є на Волині зо не бояться і говорять правду !!!!!!
Ігор Показати IP 26 Березня 2021 13:07
Богдан вже в щоці від тих дурнів , казав що скоро цей бізнес проект по кадастру закінчує , бо з тими ідіотами одні проблеми !!!!!!!
Аграрна партія Показати IP 26 Березня 2021 13:13
Волошенюк 2 рази привозив людей на мітінг до Боярчука - захищати горохівську землю від київсько-богданівських схем. Тепер сам став в схемі разом з Клембою, Щерблюком і Юхичуком. Позор вам хлопці !!!
Вася Показати IP 26 Березня 2021 13:17
Стрільчук їздить по області збирає $ , заїка був у дутки просив позичити 70000$, щоб закритися перед Києвом , котюку вистали 30000$ за то що був во начальника , маркевича кинули і забули , сказав стрільчук вирішуй свої проблеми з судом сам , Карпевич програла суд але хоче виграти апеляцію у Львові пропонує 3000$ , боярчук закине за неї при умові що вона по змінює цільове призначення паїв та згідна . Жучко пішла на лікарняне бо не витримує тих дураків . Волчок продає фото наказів по 1000 грн журналістам за це і живе . Реєстратор Володя бере по 5000 грн за поділи по луцькому районі але всіх просить виконавців щоб нікому не розказували, а то пред’являть що криса ! Одним речення коротко що відбувається зараз в кадастрі . Поляков наблюдає і тупо сміється з них
Сергій Труш до Вася Показати IP 26 Березня 2021 14:17
Ви забули про мене !! Обідно ж !! Я може, тоже шось там роблю !! Он вчора жіночок привіз на фотосесію, Аркадійовича порадувати хотів, а ше я сніг прибирав і по всіх кабінетах лазив
Рома Макаревич Показати IP 26 Березня 2021 13:25
Даю гарантiю шо Боярчук скасував оренду далеко не для того шоб передадим громадам, а продать по 2 гектара. Йому долги за Загику тре закрити i за себе за три мiсяця вже нарахували.
Атб Показати IP 26 Березня 2021 13:26
Цікаво як боярчук звільнить 30 правників кадастру скільки. Прийдеться за рік відати грн . До пенсії буде винним !!!!!!!
Боярчук Показати IP 26 Березня 2021 14:04
Поки землі не зареєстровані в комунальній власносиі розпорядник геокадастр Поновили договори орендну плату підняли з 4% до 12% Що ще не так. Всі хто лизав львв.. ким і лиже досі в понеділок на лікарняний
Поляков до Боярчук Показати IP 26 Березня 2021 14:20
Нормально в тебе бомбануло :))
Правда до Боярчук Показати IP 26 Березня 2021 14:32
Ваших 12 % це сума в четверо менша за 1 га а ніж орендуються на тому ж полі в людей .
Правда Показати IP 26 Березня 2021 14:33
Продовження договір оренди на землі які мають іти на аукціон то стара тема, Боярчук із Стрільчуком в Луцькому районі таким давно промишляли
Сторонній Показати IP 26 Березня 2021 15:18
А для чого потрібна ця корумпована структура?
Іван до Сторонній Показати IP 26 Березня 2021 16:33
Для збагачення депутатів
агрополіт Показати IP 26 Березня 2021 16:07
оцінка зазначена в наказі 1,1 млн, Боярчук ставить 12%, тобто 132 тис Волошенюк заплатить за 47 га. З аукціону така ділянка буде 30% тобто 275 тис. Різниця 143 тис. На цих трьох наказах 250 га різниця буде 700 тис грн. недоотримання Луцького міського бюджету. Питання: скільки взяв Боярчук ??
Всезнайко до агрополіт Показати IP 26 Березня 2021 16:40
Взяв все, що дав Волошенюк.
Правда до агрополіт Показати IP 26 Березня 2021 19:38
Один га вартує не менше 5-7 тис грн, шановні мої, останній аукціон в Торчині зупинився на позначці , 10 тис 500 грн за один га., Так що Боярчук отримав багатенько повірте, вчора дав задаток за меблі ходить цілий день по кадастрі тішиться )))
Анонім Показати IP 26 Березня 2021 16:31
аху**и i не встати. ну i роботи ви накидали)))
Забите село Показати IP 26 Березня 2021 17:08
Ого, шо коїться!!! Якщо всі все знають та нічого не відбувається, тоді так й має бути, тому й так все відбувається! А чого? То тіки прокурор з Богом знають
Село Показати IP 26 Березня 2021 18:20
Прокурори і. Сбу в долі получають з с боярчука,стрільчук з ними всі фінансові питанння закриває з кожного наказу тому і вони мовчать і роблять вид що нічого не відбувається . Є інф що стрільчук хотів домовитися з дср але ті його послали лісом . Поліція також сказала що з тим аферистом стрільчуком справи не хоче мати !!! Губернатор леха і бондаря які покривають стрільчука через обласну раду також не прийняв . Всі вже розуміють що стрільчук і боярчук стали дуже токсичні , питання яка буде відповідь Києва , думаю що тоже скоро злиють але після того як закінчать питанння по горохівському районі 470 га , за які на себе взяв зобов’язання Богдан перед харківськими ... чекаємо наступний тиждень )))))
Волинянин Показати IP 26 Березня 2021 19:17
Образливо те, що люди швидко забули скільки біди на Волині наробили львівські "заробітчани", їх інакше не назвеш. Це роздача у найкоротші терміни для жителів рави руської та жовківщини усієї берегової лінії оз. Світязь. Де могли б отримати безліч земельних ділянок місцеві жителі, учасники ато та сім'ї загиблих. Уся мервинська сільська рада за пару днів пішла по 2 гектари, близько 200 ділянок. В супереч закону переміщення приватизованих земельних ділянок в інше місце, і надання на їхньому місці "для своїх". Лобіювання львівських фірм та певних аграріїв. І це тільки за минулий рік, не кажучи раніше.