USD 39.80 40.10
  • USD 39.80 40.10
  • EUR 39.90 40.25
  • PLN 9.90 10.04

Контейнери семи кольорів: в Україні змінять методику роздільного збирання побутових відходів

16 Серпня 2023 19:30
Міністерство розвитку громад територій та інфраструктури підготувало нову Методику роздільного збирання побутових відходів. Старий наказ 2011 року планується скасувати.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проект постанови, розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).

Згідно з документом, роздільне збирання побутових відходів здійснюється з метою сприяння підготовці побутових відходів до повторного використання, рециклінгу для зменшення кількості побутових відходів, що захоронюються на полігонах.

Читати ще: Для населених пунктів Луцької громади зменшили тарифи на вивезення сміття

Системи роздільного збирання побутових відходів визначаються місцевим органом влади з урахуванням економічної доцільності.

Контейнери для роздільного збирання відходів

Проектом визначається, що роздільне збирання відходів у населених пунктах здійснюється для таких видів відходів, як папір і картон, пластик, скло, метал. При цьому створюються умови для забезпечення роздільного збирання біовідходів, текстилю, небезпечних відходів у складі побутових та інших видів відходів, що підлягають роздільному збиранню, зокрема відходи деревини, упаковки, електричного та електронного обладнання, батарей та акумуляторів.

Читати ще: «Тут не сміттєзвалище, а центр управління відходами», – керівник «Чистого Луцька». Розмова

Великогабаритні та ремонтні побутові відходи збираються окремо в контейнерах місткістю 8 куб. м і більше, які розташовуються на контейнерних майданчиках та пунктах роздільного збирання побутових відходів, а також за заявкою.

Згідно з проектом, контейнери та пластикові пакети для різних видів побутових відходів мають бути пофарбовані (або мати пофарбовану основну частину чи кришку, або наліпку розмірами 150×450 мм) в такий колір:

жовтий – для пластику;

зелений – для скла;

синій – для паперу та картону;

блакитний – для вторинної сировини;

коричневий – для біовідходів;

сірий – для змішаних побутових відходів;

червоний – для небезпечних відходів у складі побутових відходів.

Читати ще: «Сміття має бути в смітнику», або Прості будні тих, хто робить Луцьк охайним

Нагадаємо, в Україні багато років намагаються ухвалити закон про систему управління відходами, який запроваджує такі ж правила поводження з відходами, як і у розвинених країнах Європи.

Законопроект запроваджує муніципальне роздільне збирання відходів, створює умови для залучення інвестицій на побудову сміттєпереробних об’єктів, вирішити питання сміттєзвалищ, які забруднюють воду і ґрунти.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Анонім Показати IP 16 Серпня 2023 21:21
Може, відразу 134 кольорових контейнерів? Толку з того, приїздить одна машина. Уявляю, зранку гуркіт, коли сім сміттєвозів в двір заїде.
Ната Показати IP 17 Серпня 2023 17:22
В Данії контейнери підписані, а не помальвані. Вони передбачають, що всі вміють читати. Для харчових відходів комуна надає безкоштовно спеціальні біорозкладні мішки безкоштовно. Біля будинку можно знайти контейнери папір, метал, пластік, скло, харчові, інші. І о чудо, все інше сміття громадяни сортують самостійно і вивозять на сортувальну станцію при сміттєпереробному заводі самостійно. Я вже бачу як в країні, в якій іде війна не просто фарбують контейнери, а створюють систему за яку треба заплатити мілліарди. А пофарбовані контейнери це смішно.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus