Лучани – проти зміни графіків руху тролейбусів. У ЛПЕ пояснили, чому виникають затримки
Після зміни графіків руху тролейбусів дочекатися транспорту, особливо в години пік, для багатьох лучан стало справжнім випробуванням. Найбільше на довгі інтервали скаржаться мешканці віддалених районів і пенсіонери, для яких тролейбус часто є єдиним доступним способом пересування містом.
Як кажуть, якщо в центрі транспорт ще можна дочекатися, то на околицях очікування інколи затягується надовго, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».
«Я живу на Ковельській, то в нас дуже специфічний транспорт, у нас курсують тільки тролейбуси №4 і №12. Тролейбус №3 курсує тільки зранку і ввечері. Тому виїхати з Ковельської, з Червоного Хреста – велика проблема. Я пішки доходжу до ЦУМу і сідаю, куди мені треба», – каже пенсіонерка Ірина.
Пенсіонерка Валентина громадським транспортом користується не щодня. Зазвичай вона намагається уникати годин пік, тому раніше особливо й не звертала уваги на графіки. Та цього разу зміни відчула і вона, адже чекати на тролейбус доводиться значно довше.
«Графік змінили, чекаю. Намагаюся в години пік не їздити. Як сама ходила на роботу, то завжди думала: куди ті пенсіонери їздять. А тепер сама пенсіонерка», – жартує Валентина.
Вона мешкає за містом, тому часто мусить їхати з пересадками, а от щоб дізнатися новий розклад, змушена йти до зупинок, де встановлено електронні табло.
«Я зазвичай ходжу на ту зупинку, що біля медколеджу (нині Волинський медичний інститут, – ВН). Там є табло, тому орієнтуюся. Коли маєш речі, то важко йти. Якби не мала пакетів, то пройшлася би до центру, щоб сісти на тролейбус №15», – додає Валентина.
Читати ще: На тролейбусне підприємство в Луцьку планують залучати студентів
Найпопулярніший маршрут – саме №15. Він курсує центром міста і найбільш густонаселеними районами, однак лучани звертають увагу, що після зміни графіків інтервал його руху також збільшився. Не менше запитань і до маршруту №3, що курсує до села Гаразджа, адже зараз сезон поїздок на дачі та до кладовища. Люди скаржаться, що чекати на цей тролейбус доводиться надто довго.
«Якщо я зранку сідаю на тролейбус №3, то назад мені вже треба діставатися автобусом. А якщо їхати в обидва боки автобусом, то виходить 50 гривень – це дуже велика сума. Виходиш зранку, він їде о 7:40, а після 10:00 його немає аж до 16:00. Тому потрібно вже їхати автобусом», – наголошує Ірина.
Додає незручностей, за словами лучан, і те, що на окремих маршрутах у години найбільшого навантаження частина тролейбусів перебуває на обідній перерві. У результаті зупинки переповнюються, а очікування затягується ще більше.
«У місті є проблеми, особливо з 12:50 до 13:30. У цей проміжок часу навпаки потрібно додати автобусів і тролейбусів, а не забирати. І після 20:00 тролейбуси вже майже не їздять. Це не дуже комфортно для людей», – каже лучанин Олександр.Читати ще: У Луцьку не вистачає водіїв тролейбусів, транспорт курсує рідше
У Луцькому підприємстві електротранспорту пояснюють: зміни у графіках – це вимушений крок. Останнім часом підприємство відчуває нестачу водіїв. Окрім того, після перевірок довелося привести графіки роботи у відповідність до вимог законодавства та збільшити час відпочинку для працівників.
«Обідні перерви: якщо раніше вони були по пів години, то зараз – мінімум 45 хвилин. Інтервали під час обідніх перерв збільшилися. Враховуючи те, що перший тролейбус виїжджає о 5:37, обідня перерва, як прописано в режимі роботи-відпочинку водіїв, настає не пізніше, як через чотири години з початку зміни. І якщо перші водії о 5:30 виїжджають на маршрути, то о дев’ятій вони вже мають обідню перерву», – пояснює начальник служби руху ЛПЕ Дмитро Шульга.
На підприємстві розповідають і про збільшення інтервалу очікування на маршрутах №1 та №2. Раніше вони курсували до КРЗ лише в ранкові та вечірні години, однак після звернень мешканців на підприємстві пустили тролейбуси до КРЗ на постійній основі протягом дня, через це і збільшився час очікування до 23 хвилин.
Тож містянам залишається запастися терпінням і звикати до нових інтервалів руху та сподіватися, що чекати на транспорт у майбутньому доведеться менше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Як кажуть, якщо в центрі транспорт ще можна дочекатися, то на околицях очікування інколи затягується надовго, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».
«Я живу на Ковельській, то в нас дуже специфічний транспорт, у нас курсують тільки тролейбуси №4 і №12. Тролейбус №3 курсує тільки зранку і ввечері. Тому виїхати з Ковельської, з Червоного Хреста – велика проблема. Я пішки доходжу до ЦУМу і сідаю, куди мені треба», – каже пенсіонерка Ірина.
Пенсіонерка Валентина громадським транспортом користується не щодня. Зазвичай вона намагається уникати годин пік, тому раніше особливо й не звертала уваги на графіки. Та цього разу зміни відчула і вона, адже чекати на тролейбус доводиться значно довше.
«Графік змінили, чекаю. Намагаюся в години пік не їздити. Як сама ходила на роботу, то завжди думала: куди ті пенсіонери їздять. А тепер сама пенсіонерка», – жартує Валентина.
Вона мешкає за містом, тому часто мусить їхати з пересадками, а от щоб дізнатися новий розклад, змушена йти до зупинок, де встановлено електронні табло.
«Я зазвичай ходжу на ту зупинку, що біля медколеджу (нині Волинський медичний інститут, – ВН). Там є табло, тому орієнтуюся. Коли маєш речі, то важко йти. Якби не мала пакетів, то пройшлася би до центру, щоб сісти на тролейбус №15», – додає Валентина.
Читати ще: На тролейбусне підприємство в Луцьку планують залучати студентів
Найпопулярніший маршрут – саме №15. Він курсує центром міста і найбільш густонаселеними районами, однак лучани звертають увагу, що після зміни графіків інтервал його руху також збільшився. Не менше запитань і до маршруту №3, що курсує до села Гаразджа, адже зараз сезон поїздок на дачі та до кладовища. Люди скаржаться, що чекати на цей тролейбус доводиться надто довго.
«Якщо я зранку сідаю на тролейбус №3, то назад мені вже треба діставатися автобусом. А якщо їхати в обидва боки автобусом, то виходить 50 гривень – це дуже велика сума. Виходиш зранку, він їде о 7:40, а після 10:00 його немає аж до 16:00. Тому потрібно вже їхати автобусом», – наголошує Ірина.
Додає незручностей, за словами лучан, і те, що на окремих маршрутах у години найбільшого навантаження частина тролейбусів перебуває на обідній перерві. У результаті зупинки переповнюються, а очікування затягується ще більше.
«У місті є проблеми, особливо з 12:50 до 13:30. У цей проміжок часу навпаки потрібно додати автобусів і тролейбусів, а не забирати. І після 20:00 тролейбуси вже майже не їздять. Це не дуже комфортно для людей», – каже лучанин Олександр.Читати ще: У Луцьку не вистачає водіїв тролейбусів, транспорт курсує рідше
У Луцькому підприємстві електротранспорту пояснюють: зміни у графіках – це вимушений крок. Останнім часом підприємство відчуває нестачу водіїв. Окрім того, після перевірок довелося привести графіки роботи у відповідність до вимог законодавства та збільшити час відпочинку для працівників.
«Обідні перерви: якщо раніше вони були по пів години, то зараз – мінімум 45 хвилин. Інтервали під час обідніх перерв збільшилися. Враховуючи те, що перший тролейбус виїжджає о 5:37, обідня перерва, як прописано в режимі роботи-відпочинку водіїв, настає не пізніше, як через чотири години з початку зміни. І якщо перші водії о 5:30 виїжджають на маршрути, то о дев’ятій вони вже мають обідню перерву», – пояснює начальник служби руху ЛПЕ Дмитро Шульга.
На підприємстві розповідають і про збільшення інтервалу очікування на маршрутах №1 та №2. Раніше вони курсували до КРЗ лише в ранкові та вечірні години, однак після звернень мешканців на підприємстві пустили тролейбуси до КРЗ на постійній основі протягом дня, через це і збільшився час очікування до 23 хвилин.
Тож містянам залишається запастися терпінням і звикати до нових інтервалів руху та сподіватися, що чекати на транспорт у майбутньому доведеться менше.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
На Волині виявили незаконну порубку сосен на 20 мільйонів
Сьогодні 13:41
Сьогодні 13:41
У Ковелі автівка злетіла з дороги, травмувався чоловік
Сьогодні 13:24
Сьогодні 13:24
Сім ліцеїв на Волині отримають кошти від держави на навчальні кабінети та лабораторії
Сьогодні 13:15
Сьогодні 13:15
Україна отримала перший транш з кредиту на €90 мільярдів
Сьогодні 13:08
Сьогодні 13:08
Поблизу Луцька у молодиків знайшли наркотики
Сьогодні 12:52
Сьогодні 12:52
Волинь накрила літня спека: як пережити високі температури
Сьогодні 12:35
Сьогодні 12:35
У Володимирі зіткнулися авто і мотоцикл, постраждав підліток
Сьогодні 11:28
Сьогодні 11:28
Зеленський доручив завдавати ударів по РФ на випередження
Сьогодні 11:11
Сьогодні 11:11

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.