USD 39.62 39.90
  • USD 39.62 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

На Львівській засипають ґрунтом мулові карти

17 Липня 2019 15:40
До 25 липня всі відкриті карти на полях фільтрації, навіть ті, які сьогодні заповнені неочищеними рідинами і продукують і надалі неприємний запах, будуть засипані шаром чистого грунту висотою 30 см, йдеться на сайті Луцької міської ради.

Про це стало відомо під час чергового засідання тимчасової міжвідомчої комісії з подолання негативної екологічної ситуації у місті під головуванням секретаря міської ради, виконувача повноважень міського голови Григорія Пустовіта.

Участь у заході взяли заступник міського голови Костянтин Петрочук, голова Боратинської ОТГ Сергій Яручик, заступник директора з технічних питань ЛМПД ДП “Укрспирт” Петро Денисевич, представник ДЕІ у Волинській області Анатолій Гламазда, інженер ТзОВ “БіоПЕК” Анатолій Франчак, представники ФОП “Дмитрук”, заступник голови правління ПрАТ “Гнідавський цукровий завод” з питань сировини Олександр Нікішин, керівник Луцького підрозділу підприємства “Кріогенсервіс” Катерина Жук, а також громадські активісти, які стурбовані питанням поширення неприємного запаху у Луцьку.

Начальник відділу екології Оксана Тарабанюк поінформувала учасників заходу про ситуацію у місті із поширенням смороду протягом 15-16 липня 2019 року. Так, у ці дні до групи оперативного реагування 15-80 надійшло 99 звернень громадян на неприємний запах чи сморід, джерелом якого є поля фільтрації. Звернення традиційно надходили з району вулиці Львівської, ЛПЗ та при сприятливому напрямку вітру досягали Центру та Завокзального району.

На полях фільтрації на вулиці Львівській розпочато роботи по засипанню ґрунтом мулових карт, а на міських каналізаційно-насосних станціях протягом доби злив сторонніх рідин не зафіксовано, обладнання працює у штатному режимі.

Керівник “Групи швидкого реагування” департаменту муніципальної варти Юлія Гоголь додала, що нових фактів порушень Правил благоустрою міста щодо зливу забруднених рідин на грунт у зливову каналізацію чи загальноміські каналізаційні колектори не виявлено.

Начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук зауважив, що зафіксовано 3 випадки звернень громадян міста зі скаргами на погіршення здоров’я, яке вони пов’язують із виникненням та поширенням смороду від полів фільтрації.

Голова Боратинської ОТГ Сергій Яручик висловив підтримку дій міської ради та сприяння зі своєї сторони для вирішення питання припинення роботи заводу, що призвело до виникнення смороду та забруднення навколишнього середовища.

За його словами, проблема смороду турбує однаково і мешканців Боратинської ОТГ, але виконавчі органи ОТГ не мають можливості проводити таку інтенсивну інформаційну та організаційну роботу, як у місті.

В травні 2019 року відбувалась зустріч мешканців села Городище з керівництвом та власниками ПрАТ “Гнідавський цукровий завод”. Було досягнуто домовленості, що заводом будуть вжиті заходи для припинення неприємних запахів від полів фільтрації. У Боратинській ОТГ, як і у місті Луцьку, працює робоча група. Він висловив позицію Боратинської ОТГ: “Запах має зникнути, якщо ні — призупинити діяльність заводу ”.

Заступник голови правління з питань сировини ПрАТ “Гнідавський цукровий завод” Олекандр Нікішин підтвердив, що джерелом смороду, який поширюється в районі вулиці Львівської, ЛПЗ та інших районах міста є неочищені рідини, що зливались на поля фільтрації, назвавши їх змивами мелясної барди з бункерів-накопичувачів, які встановлені на території заводу для тимчасового зберігання відходів виробництва.

У 2017 році проектантами не були враховані особливості відходів біоетанольного виробництва. Якщо барда контактує з чимось (повітрям, грунтом), а на вулиці висока температура повітря - вона викликає неприємний запах. На сьогодні підприємство не має проблем із утилізацією відходів, адже розпочались жнива і відповідно до укладених договорів відходи направляються на переробку у підприємства “Злагода”, “Хавест-Агро”, “Вілія”, “Баїв-Україна”. За рік на виробництві утворюється 60 тис. тонн меляси. На підприємстві є ємкості -накопичувачі на 32 тисячі тонн відходів.

Представник заводу запевнив всіх учасників засідання, що до 25 липня всі відкриті карти на полях фільтрації, навіть ті, які сьогодні заповнені неочищеними рідинами і продукують і надалі неприємний запах, будуть засипані шаром чистого грунту висотою 30 см. Він вважає ці заходи достатніми для усунення смороду.

Також заслухали представників ФОП “Дмитрук”. Вони розповіли, що на підприємстві здійснюється виробництво ковбасної продукції з напівфабрикатів (розроблених туш тварин). Забою тварин на підприємстві не здійснюють. За один день виготовляється до 7 тонн продукції. Воду використовують лише для охолодження продукції. Ця вода потім скидається у міську централізовану мережу. 80-100 кубометрів води проходить через локальні очисні споруди підприємства перед скидом у централізовану мережу. Щомісяця проводиться лабораторний контроль стічних вод. Крім того, щодня відбувається замивка цехів миючими сертифікованими засобами.

Заступник директора з технічних питань ЛМПД ДП “Укрспирт” Петро Денисевич повідомив, що з 8 липня 2019 року завод не працює. У виробництві використовується не мелясна, а зернова барда. До 2017 року утворювалась нативна барда, яку роздавали по сільгосппідприємствах. На сьогодні вологий концентрат віджимається і проводиться його осушування з подальшою передачею ТзОВ “Агрофонд”. Фугат (звільнена вода) скидається у централізовану каналізаційну мережу міста. Перевищень гранично допустимих скидів не зафіксовано. Щодня утворюється 7 тонн відходів, які передаються сільгосппідприємству у село Сенкевичівка Горохівського району.

Про специфіку роботи підприємства “Кріогенсервіс” присутніх поінформувала Катерина Жук, керівник Луцького підрозділу. За її словами, підприємство має у власності земельну ділянку на території Гіркополонківської сільської ради площею 1 га. Планують провадити діяльність по наповненню кисневих балонів та балонів з вуглекислотою. Вона запевнила, що при проектуванні будуть враховані зауваження громадськості під час громадських слухань.

Також заслухали питання та пропозиції громадських активістів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Вася Показати IP 17 Липня 2019 18:30
Олекандр Нікішин підтвердив, що джерелом смороду, який поширюється в районі вулиці Львівської, ЛПЗ та інших районах міста є неочищені рідини, що зливались на поля фільтрації. ОКЕЙ. ТЕПЕР ПИТАННЯ!!! КОЛИ БУДЕ СПЛАЧЕНО ШКОДУ, ЗАПОДІЯНУ ЛЮДЯМ І ПРИРОДІ??????????
Їван Показати IP 17 Липня 2019 20:08
А мо було би лучче закатати в асфальт ? А зверху ше попшикати дікалоном !

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus