USD 38.80 39.10
  • USD 38.80 39.10
  • EUR 38.80 39.20
  • PLN 9.80 9.97

Найбільша допомога з 2014 року: в Україну прибуло 90 тонн летальної зброї від США

22 Січня 2022 10:52
У ніч на 22 січня в українському аеропорту «Бориспіль» сів літак, що доставив 90 тонн летальної зброї із США. Загальна вартість військової допомоги складає 200 мільйонів доларів.

У посольстві США в Україні зазначили, що це лише перша партія оборонної допомоги від США. Вона включає не лише летальну зброю, але й інші боєприпаси, пише 24 канал.

Як відомо, пакет оборонної допомоги Збройним силам України на суму 200 мільйонів ухвалив президент США Джо Байден ще у грудні 2021 року.

«Ця допомога, що включає близько 200 тисяч фунтів (90 тонн) летальної зброї, зокрема боєприпаси для захисників України на лінії фронту, демонструє жорстку прихильність Сполучених Штатів суверенному праву України на самооборону», – мовиться у повідомленні посольства.

У посольстві також зазначили, що минулого року США надали Україні допомогу в галузі безпеки на суму понад 650 мільйонів доларів. Починаючи з 2014 року США виділили Україні для цих цілей допомогу в розмірі 2,7 мільярда доларів.

«Сполучені Штати будуть продовжувати надавати таку допомогу для підтримки Збройних сил України, підтримуючи їх у захисті суверенітету і територіальної цілісності України від російської агресії», – додали у посольстві.
Як раніше зазначив Дмитро Кулеба, США вже надала Україні оборонний пакет розміром у 60 мільйонів доларів. Разом з тим Байден ухвалив рішення про виділення 200 мільйонів доларів додаткової безпекової допомоги Україні.

Все це збільшує загальний обсяг допомоги США на зміцнення безпеки та оборони України до 650 мільйонів доларів за 2021 рік. Дмитро Кулеба відзначив, що: «Це більше, ніж у будь-який рік з 2014».

Нагадаємо, у відповідь на агресивні дії Росії Латвія, Литва та Естонія вирішили надати Україні протиповітряні ракети Stinger та протитанкові ракети Javelin.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 15
Дід Василь Показати IP 22 Січня 2022 12:17
а де наш Піаніст?
Я до Дід Василь Показати IP 22 Січня 2022 12:23
пиндить якусь фігню.. як завжди.. в армію не йде скотина
Зе заробітчанин до Дід Василь Показати IP 22 Січня 2022 12:40
В Польщі дує в дуду.
Точно Показати IP 22 Січня 2022 12:33
І чого радіти? Зрозуміло адекватним людям, що якщо США сунуть сюди таку кількість зброї, то неспроста. Янкі зацікавлені у війні України з Росією, щоб добити Росію, розвалити її, як *прогнозував* Бжезинський, на 10 *незалежних* суб'єктів. А війна буде приводом для того, щоб весь світ ополчився проти Росії. А Україна..... Просто плацдарм для війни. Зручний, бо далеко від Америки, піплу тут вбили в мізки, що Росія ворог, економіки нуль, політичне і економічне значення України на даному етапі - нуль. Висновок? Якщо клятий Путін не розпочне війну, то її розпочнуть америкоси руками *свідомих*.
ПТН ХЛО до Точно Показати IP 22 Січня 2022 13:40
Путін вже давно розпочав війну і вже восьмий рік з нами воює, а Росія це споконвічний ворог України ще з часів козацтва, так що твої висери ватко тут ні на кого не подіють.
Дідо до ПТН ХЛО Показати IP 22 Січня 2022 15:05
Чому такий свідомий чоловік як ти ще знаходиться на заході України? Вам вже давно потрібно було б воювати на сході? Чи ви тільки чужими руками дар хочете загрібати?
Анонім до Дідо Показати IP 22 Січня 2022 17:23
Що, дуже хочеш всіх патріотів на війну, під московські гради повідправляти, мразота ватна? А якщо він вже демобілізований, дозволиш йому на ВН щось писати, скотин?
ПТН ХЛО до Дідо Показати IP 22 Січня 2022 18:58
Був вже і ще піду бити москаля-окупанта.
Дійсно до Точно Показати IP 22 Січня 2022 17:26
Світ не словами, а реальною допомогою, допомагає Україні, перед агресією паРашки. Те що у нас шизоїний сусід, радості мало. А от зустріти його буде чим, вся ватна мразота в чорнозем піде.
Зелёный нацюцюрнык Показати IP 22 Січня 2022 12:45
Мудрая Германия в принципе отказывается поставлять оружие в Украину. Самолёты с оружием из Британии для Украины облетают Германию. А США и их табаки не передают, а продают. И это не подарки, а покупки. И не новое, а что самим не нужно.
Анонім Показати IP 22 Січня 2022 13:49
Люди на вулиці 2022 рік, а ви як були дурні 100 років назад так і остались на вас еволюція вплинула в протилежну сторону, мавпи і то розумніші!
Арта 54 до Анонім Показати IP 22 Січня 2022 17:24
Не суди всіх по собі, іди бояри хлебни, може спарує тебе яка мавпа на смітнику.
ПТНу Хлу Показати IP 22 Січня 2022 14:54
Ваша особиста думка є помилковою. Факти свідчать про протилежне. Але ж, вам ... в очі, ви скакати будете, і кричати, що Божа роса.
ПТН ХЛО до ПТНу Хлу Показати IP 22 Січня 2022 18:56
Факти чого? Хочеш заперечити що вже 8й рік війни триває з москалями? Тоді виставиш себе повним ідіотом. Чи може будеш молоти про громадянську війну і що "іх там нєт"? Чи те що Росія споконвічний наш ворог? Ну то почитай історичні книжки але не ті що були видані в Росії.
Ющ гнилолиций Показати IP 22 Січня 2022 14:59
25-та росукргібрд війна з торгівлею газомсвітломвугіллям принижує московитів, бо бобобояться свої санкції ввести. Це їм як інцест.