USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.94

НКРЕКП пропонує встановити єдиний тариф на електроенергію для населення з 1 червня

28 Травня 2023 06:44
Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), офіційно внесла пропозиції щодо визначення з 1 червня єдиного тарифу на електроенергію для побутових споживачів на рівні 2,88 грн/кВт-год (з ПДВ) у рамках першого етапу коригування цін.

Про це повідомляє «Енергореформа» з посиланням на лист в Міненерго за підписом в. о. голови регулятора Руслана Кайдаша, передає ЕП.

«НКРЕКП надає пропозиції щодо внесення змін до положення про покладення спецобов'язків із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів (ПСО) з 1 червня 2023 року із впровадженням першого етапу коригування цін на електроенергію із застосуванням єдиної ціни без диверсифікації за обсягами споживання на рівні 2,88 з ПДВ», – йдеться у листі.

Читати ще: Плюс 150 грн на місяць: у Раді підтримують підвищення тарифів на електроенергію

Також в НКРЕКП додають, що підвищення тарифу дозволить покращити фінансові показники НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго», які є основними виконавцями ПСО, коштом яких покривається різниця в ринковій ціні еелектроенергії, що становить зараз приблизно 6 грн/кВт-год, та тарифами для населення.

Водночас єдиним дієвим способом стабілізації механізму ПСО залишається поступове приведення цін до ринкового рівня.

НКРЕКП вказала, що стосовно зазначених пропозицій про внесення змін до положення про ПСО з 1 червня 2023 року проведено консультації з Секретаріатом Енергетичного співтовариства. Кабмін буде розглядати цю пропозицію і, найімовірніше, підтримає її на своєму засіданні найближчим часом.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 38
дідо Показати IP 28 Травня 2023 06:50
давно пора...але населення повинно платити найбільшу ціну, 7-8₴...
Фіма до дідо Показати IP 28 Травня 2023 09:44
Цікаво, а кому платити???,державі... в державній власності тільки одне....Одне обленерго, всі інші в приватній власності і всі добре знають в чиїй і чий карман ідуть гроші
дідо до Фіма Показати IP 28 Травня 2023 10:28
яка різниця хто власник...споживаєш- плати...
Питання до дідо Показати IP 28 Травня 2023 14:34
Я так розумію коли тобі буде потрібно інвалідний візок і ти прийдеш до мене його купувати, а я з колегами по цеху домовлюся продавати її тобі не менше ніж за 200000грн все гаразд? Це ж теж "ринок".
!! до дідо Показати IP 28 Травня 2023 10:15
Тебе давно вже на гілляку потрібно вчепити, ти певно один з тих хто цю країну і розікрав.
дідо до !! Показати IP 28 Травня 2023 11:01
країну розкрадають совкові нищєброди, які вимагають пільгові тарифи та субсидії, а самі не платять податків...
!! до дідо Показати IP 28 Травня 2023 11:27
Почепимо тебе на гілляку злодюго, буде з чого заплатити субсидії бідним. Он почали олігархів трусити, і до тебе доберемось.
Іра до дідо Показати IP 28 Травня 2023 13:35
7-8 $, хай вже порадіють в обленерго
*/=2000євро до Іра Показати IP 28 Травня 2023 14:15
Та хоч і $10, у мене сусідка репетувала що пенсія буде 2000 євро ось ось тільки в ЄС вступимо, нехай порадіє.
Правда Показати IP 28 Травня 2023 07:05
Ідіоти.Тобто мешканець,який споживає і економить(100-150 кВт) і робить для держави все,щоби не було дефіциту і той,що споживає понад 500 і більше,а таких чимало,мають платити однаково...і який буде результат-неплатежі...НКРЄКП(неконституційна структура)за мокшанським кораблем вперед.Не зліть людей,які так пребувають в тяжкому стані.
дідо до Правда Показати IP 28 Травня 2023 08:36
якщо ти менше хліба їсиш, то тобі треба хліб дешевше продавати ?...кожен товар має ринкову ціну, то всі,хто споживає повинен платити по повні...
скептик до дідо Показати IP 28 Травня 2023 11:33
де ти ринок бачило ?
Red Показати IP 28 Травня 2023 07:17
Пропоную встановити мінімальний розмір пенсії 27000 гривень. Це призведе до поступово приведення рівня пенсій до європейського рівня.
Yellow&Blue до Red Показати IP 29 Травня 2023 15:03
Ага і в перерахунку на $ це буде 20-30$ забули як були мільйонерами.
Василь Показати IP 28 Травня 2023 08:12
Вся енергія досить дорога у всьому світі,тому це перше суттєве підвищення.далі будуть інші,особливо на теплову енергію.Прийдеться досить ощадливо витрачати все,так як в Європі.Часи відкритих вікон взимку проходять.
Свідомим до Василь Показати IP 28 Травня 2023 10:13
А що погано було з відкритими вікнами взимку? Хочеться з ледве теплими батареями і при свічці? Така романтика... Щастя.
Анонім до Свідомим Показати IP 29 Травня 2023 14:06
Бездарне просерання ресурсів, ні? Заявлена вами альтернатива і то краща, бо не такий кретинізм
Анонім Показати IP 28 Травня 2023 08:17
Резніков казав,що хто хоче більшу зарплату, то може писати рапорт і на передову. ППОПОНУЮ ВСІМ ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯМ ВСТАНОВИТИ МАКСИМАЛЬУ З.П 15 ТИС ГРН , А ХТО ХОЧЕ БІЛЬШУ -НА ПЕРЕДОВУ
Правда Показати IP 28 Травня 2023 09:24
Мова не про енергію і "хліб" і до чого це...а про кризу неплатежів і усугублення її.А це неминуче при таких підходах.При ринкових відносинах споживач має право вибирати з поміж багатьох продавців.При відключеннях-фарсмажор(війна),при заборгованості-боржник і навіть в суд і відімкнення.До 250,до 500 і більше 500 і було б на цей період нормально.
скептик до Правда Показати IP 28 Травня 2023 11:36
якраз мова про те, що монопольно-олігархічна влада працює на олігархів (тобто на самих себе), а не для людей, як вони це повинні робити.
Лучанин Показати IP 28 Травня 2023 09:26
На період військового стану заборонено піднімати тарифи* Указ Президента* Схоже що НКРЕКП йому не підвладна? Як розуміти?
Дикий до Лучанин Показати IP 28 Травня 2023 10:07
Це просто ще одна перемога, їжте, не обляпайтеся.
здивований Показати IP 28 Травня 2023 09:30
Гірше вже не буде... вибрали що хотіли...
Одинзпацієнтів до здивований Показати IP 28 Травня 2023 10:08
Стадо яке бачило европу одним оком захотіло в европу, от і будете як поляки мерзнути зимою, бо нагріти дорого. Погано їм було.
скептик до Одинзпацієнтів Показати IP 28 Травня 2023 11:42
це ти про стадо гі"нюків при владі , які монополізували країну ?
Одинзпацієнтів до скептик Показати IP 28 Травня 2023 12:15
Тих хто їх вибрав обіцяючи яскраве майбутнє України в європейському союзі.
скептик до Одинзпацієнтів Показати IP 28 Травня 2023 17:44
не будь наївним. вони самі себе вибрали
Іра до Одинзпацієнтів Показати IP 28 Травня 2023 13:41
Чого там тільки Польща, вся Європа мерзне. Минулої зими в Любліні в квартирах температура була нижчою 23 градусів тепла. Ви поцікавтесь в українців, які зараз в Польщі, як вони "мерзли" цілу зиму там
Одинзпацієнтів до Іра Показати IP 28 Травня 2023 14:28
Я прекрасно знаю як вони економлять і скільки у них це коштує.
Василь Показати IP 28 Травня 2023 09:36
Розуміти просто-досить значна кількість силового електрообладнання високої напруги пошкоджено.ЇЇ потрібно відновити,а це потрібні досить значні коти.Є сувора реальність.Ще древні греки говорили:Все тече,все міняється.Указами енергетику не відновити.Потрібні кошти,обладнання і час-а зима не відміняється.
$•¢° до Василь Показати IP 28 Травня 2023 10:10
Еге, через обладнання ціни підвищують, не через укази МВФ.
скептик до Василь Показати IP 28 Травня 2023 11:38
а західної допомоги для відновлення замало було ? чи вона в Оман поїхала ?
До виборців Показати IP 28 Травня 2023 10:12
Зверніть як обрані вами народні обранці які клялися вас захищати і відстоювати ваше право на достойне життя - раптом усі заніміли ! Ше вчора - на теле, на радіо, у блогах і коментах захлиналися від словесної срачки, а сьогодні ніби відійшли у вічність ! ВН, візьміть у них інтерв'ю ! Нехай оприлюднять своє творче кредо ! І наостанок. Підвищувати тарифи народ позволить, коли енергетики компенсують завдані людям моральні і матеріальні збитки від їхньої нерадивої діяльності ! А мертвецька позиція народних депутатів буде належно оцінена на чергових виборах !
Ги до До виборців Показати IP 28 Травня 2023 11:24
Ви шановний про вибори забудьте, їх ще дуже довго не буде.
скептик до Ги Показати IP 28 Травня 2023 11:40
про демократичні вибори народ забув після вбивства Чорновола.
дідо Показати IP 28 Травня 2023 14:14
троляка з Нововолинська строче коменти під різними ніками...СБУ вже йде до тебе,рпцешник...
Правда Показати IP 28 Травня 2023 14:15
Значить-2.88,трохи напрягає...договір має бути з кожним споживачем і не віртуально,а письмово...маса непорозумінь...споживачі "тисніть"у Вас є всі підстави.Удачі.
Анонім Показати IP 29 Травня 2023 14:08
А ви думали як буде? Після усього того, що вже було потрощено і скільки ще буде.