USD 41.70 41.85
  • USD 41.70 41.85
  • EUR 41.70 41.85
  • PLN 10.25 10.40

Нобелівська премія з економіки: хто отримав престижну нагороду цьогоріч

14 Жовтня 2024 20:24
Шведська королівська академія наук присудила Премію з економіки памʼяті Альфреда Нобеля Дарону Аджемоглу, Саймону Джонсону та Джеймсу Робінсону за дослідження того, як формуються інституції та впливають на рівень добробуту в країнах.

Про це повідомив Нобелівський комітет, пише Бабель.

Лауреати показали, що одним із пояснень відмінностей у добробуті країн є суспільні інститути, запроваджені під час колонізації. Саме вони впливають на зміни рівнів достатку в країнах.

Нобелівський комітет вказує на те, що деякі країни потрапляють у пастку ситуації з екстрактивними інституціями та низьким економічним зростанням. А створення там інклюзивних інституцій створить «довгострокові вигоди для всіх», тоді як екстрактивні інституції забезпечують короткострокові вигоди для людей при владі.

Читати ще: Нобелівський тиждень стартував: оголосили переможців премії у медицині й фізіології

Така система гарантує, що вони залишатимуться під контролем, ніхто не довірятиме обіцянкам політиків про майбутні економічні реформи. За словами лауреатів, саме тому покращення не відбувається. Зрештою, єдиним варіантом може бути передача влади та встановлення демократії.

«Зменшення величезної різниці в доходах між країнами є одним із найбільших викликів нашого часу. Лауреати продемонстрували важливість суспільних інституцій для досягнення цієї мети», – заявив голова комітету з премії з економічних наук Якоб Свенссон.

Читати ще: Нобелівську премію з хімії вручили за обчислювальний дизайн білка та передбачення його структури

Нобелівська премія є однією з найпрестижніших міжнародних премій, яку щороку присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства. Розмір Нобелівської премії – близько $1,1 мільйона.

Читати ще: Нобелівську премію з фізики вручили за відкриття, що дозволяють машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж

Нагадаємо, нобелівську премію з літератури вручили південнокорейській письменниці Хан Канг за її «насичену поетичну прозу, яка протистоїть історичним травмам і викриває крихкість людського життя».

Цьогорічну нобелівську премію миру отримала японська організація Nihon Hidankyo. Це рух людей, які пережили атаку атомними бомбами на японські міста Хіросіму та Нагасакі. Їм присудили премію миру за зусилля, спрямовані на створення світу, вільного від ядерної зброї, і за демонстрацію через показання свідків того, що ядерну зброю більше ніколи не можна використовувати.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus