USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Порошенко втрачає вплив над силовиками, – ЗМІ

15 Квітня 2019 15:31
У ЗМІ з’явилася інформація, що підконтрольні президентові силовики – Генпрокуратура та СБУ – перед другим туром виборів планують перестати підтримувати Петра Порошенка.

Страна зібрала все, що відомо про ситуацію в силовому блоці – перед виборами, на яких чинний президент швидше за все стане вже колишнім.

«Ображений» генерал Кондратюк

14 квітня стало відомо про відставку головного куратора спецслужб в Адміністрації президента. Генерал-лейтенант ЗСУ Валерій Кондратюк написав заяву про звільнення.

Валерій Кондратюк – кадровий український військовий, розвідник, генерал-лейтенант. Працював на дипломатичних посадах, був військовим аташе України в США, керував Управлінням центрального апарату СБУ. У період з 2014-го по липень 2016-го був начальником департаменту контррозвідки СБУ, з серпня 2016 по жовтень 2017 очолював Головне управління розвідки МО України.

Інформацію про подану заяву генерал-лейтенанта Кондратюка підтвердив глава Адміністрації президента Ігор Райнін. Причому рапорт про відставку генерал склав ще в кінці лютого. І в ньому виклав незгоду з політикою Порошенко.

«Останні дії президента говорять про те, що він вважає себе одноосібним захисником країни. Він також вважає, що тільки він особисто забезпечив дипломатичну підтримку. Це далеко не так. Це образливо чути не тільки для мене, але і для тисяч військових, які зберігають мир , а також для десятків і сотень дипломатів, які служать на благо України», – прокоментував Кондратюк, пояснюючи вимушені причини подачі в лютому 2019 року рапорту про відставку.

За оцінками Кондратюка, успіх подальшого протистояння України з Росією багато в чому вже залежить не стільки від особистого досвіду майбутнього президента, скільки від його чесності і щирого бажання продовжити цю боротьбу за незалежність і готовність проводити необхідні важливі реформи.

«Ключовим фактором успіху президента в сьогоднішній ситуації повинні стати його кадрова політика в призначенні професіоналів і його довіру в делегуванні їм повноважень. Один в полі не воїн, навіть якщо він президент», – додав генерал.

У мережі вже з’явився текст його листа до Порошенка.

Суть листа – образа Кондратюка на телеканал 112, в ефірі якого, за його словами, прозвучала інформація про вербування Кондратюком Наливайченка. Це стара історія. Екс-глава СБУ часів Януковича Олександр Якименко ще в 2014 році стверджував, що Наливайченко і Кондратюк – агенти ЦРУ. Причому Кондратюк був нібито зв’язковим між Наливайченком і «центром».

Ефір на 112 був в кінці січня, а рівно через місяць Кондратюк «образився», що Порошенко його не захистив в цій історії – і подав заяву про відставку. Уже це виглядає занадто дивно для настільки маститого спецслужбовця. Зрештою, не президент повинен «захищати» в таких випадках, а суд – куди потрібно звертатися, якщо в ЗМІ прозвучав наклеп.

Далі Кондратюк висловився проти кадрової політики Порошенко, який розставляє на посади в силовій вертикалі не професіоналів, а відданих собі людей.

Питання тільки в тому, що генерал явно знав це й раніше – адже президент завжди саме так підбирав кадри. Але згадав Кондратюк даний факт якраз за місяць до виборів, на яких Порошенку явно не світило перемогти.

Тим більше, що розмови про поразку гаранта курсували у його адміністрації ще з січня.

За інформацією Страны, генератором панічних настроїв був не хто інший, як глава АП Ігор Райнін, який навіть проводив з цього приводу збори. Де швидше за все був і Кондратюк, який займав посаду заступника Райніна.

Тобто куратор спецслужб Порошенка, судячи з усього, дуже вчасно «образився» на свого шефа.

«Відставка» шефа СБУ

9 квітня Службі безпеки України довелося спростовувати інформацію про відставку свого начальника – Василя Грицака.

Про те, що шеф СБУ написав заяву, напередодні повідомили кілька інтернет-ЗМІ, які обґрунтували таке рішення можливими протиріччями в роботі СБУ між президентом і керівником відомства.

«З Петром Олексійовичем не хоче працювати ні в якому разі», – пояснило анонімне джерело.

Джерела Страны в СБУ кажуть, що Грицак «вирішив погратися на всякий випадок у відставку». Тобто написати заяву, але реально у відставку не йти. Просто продемонструвати свою «особливу» позицію, яка, можливо, йому зарахується при майбутньому президентові.

Однак в СБУ офіційно поспішили заявити, що у них все в порядку.

«Служба безпеки України спростовує інформацію, яка активно поширюється, в тому числі підконтрольними РФ інформаційними ресурсами, про ініціювання головою СБУ Василем Грицаком звільнення із займаної посади за власним бажанням», – сказано в повідомленні.

Грицак заявив, що подібні інформаційні фейки спрямовані на «дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в Україні в умовах проведення виборчого процесу».

«Якщо я прийму таке рішення, то першим про це повідомить офіційний сайт Служби безпеки України. З розумінням ставлюся до нетерплячки своїх російських візаві. За останні чотири роки Служба навчилася професійно перегравати спецслужби РФ, завдаючи їм болючі удари. Будемо продовжувати це робити, незважаючи на всі російські фейки і чутки», – додав він.
Втім, приховати факт, що в СБУ йдуть серйозні метання – не вийде. Адже не на порожньому ж місці 4 квітня президент здійснив знакову кадрову перестановку заступників голови відомства.

Своєї посади позбувся Сергій Базюк, який допомагав Порошенко на виборах 2014 року. Тоді він керував відділом внутрішньої безпеки виборчого штабу Петра Олексійовича на Миколаївщині, а після вступу президента на посаду – повернувся в систему СБУ (керував «управою» в Миколаєві, а з 2015 року обіймав крісло заступника голови Служби). У проміжку між першим і другим турами виборів-2019 Базюк був звільнений.

Замість нього призначений кадровий «чекіст» Владислав Косинський. За три тижні до цього Порошенко підписав указ про звільнення Косинського з посади голови СБУ на Сумщині, де генерал-майор пропрацював більше двох років.

Навряд чи це пов’язано з виконанням будь-яких специфічних завдань новими людьми – занадто мало часу залишилося до другого туру виборів, і зробити щось серйозне вони навряд чи встигнуть.

Перестановку явно провели з іншою метою – щоб перестрахуватися на випадок зради старих кадрів. Нові поки ще вдячні за своє піднесення і елементарно не встигнуть перебігти на сторону противника.

Але якщо такі «чемоданні» настрої дійсно з’явилися у людей президента в СБУ – то вони явно пов’язані з провальним для Порошенко першим туром.

Мовчазний дзен Луценка

Поки нікуди не біжить і Юрій Луценко. Але з початку квітня генпрокурор вперто мовчить і ось вже скоро три тижні, як він не робить гучних заяв. Та й взагалі ніяких.

Таке враження, що в країні після першого туру виборів разом зупинилися всі резонансні справи і перевелися агенти Кремля.

Після виборів Луценко публікував у себе в Facebook виключно позитив: наприклад, красиві фотографії котиків, природи або інтер’єрів.

Єдиний виняток – 2 квітня, коли генпрокурор сухо, без своїх звичних оцінок, повідомив про призначення апеляційних слухань у справі екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка.

Останній в квітні пост Луценка називався «Дзен вихідного дня» і датується 7 квітня.
А 6 квітня генпрокурор опублікував фотографії красивих бібліотек, запропонувавши провести дебати в такому місці.
Тобто, в квітні, коли політична боротьба досягла небаченого розмаху, Луценко всього три рази написав в Facebook, і тільки один з цих трьох – щодо своєї роботи.

А ось в березні, напередодні першого туру, генпрокурор писав довгі, інформативні пости майже щодня, роздаючи закиди штабу Тимошенко в підкупі виборців, звітуючи про успішні операції ГПУ і розмірковуючи на різні навколополітичні теми.

Після провалу на виборах Петра Порошенка Луценко раптово затих.

Більше того, генпрокурор нічого не робить, щоб, наприклад, усунути від роботи свого підлеглого Костянтина Кулика, який почав відкрито звинувачувати Порошенко у втручанні в слідство у справі Курченко і оголосив «підозри» найближчим соратникам глави держави – Ложкіну, Гонтаревій і Філатову.

Раніше Луценко говорив, що піде у відставку відразу після виборів президента. Схоже, нинішній «дзен» пов’язаний саме з цією обіцянкою.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Навуходоносор Показати IP 15 Квітня 2019 16:17
Если первоапостольный заполнит декларацию прочитанных книг за время его правления, как того желает его кум Луценко, то в отличие от финансовой офшорной декларации она окажется весьма скудной и по качеству, и по количеству. Какое там чтение, когда долларовое корыто под боком! Он и слово такое уже вряд ли помнит!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus