USD 39.60 40.00
  • USD 39.60 40.00
  • EUR 39.65 39.95
  • PLN 9.70 9.90

Право купувати землю матимуть лише українці, – Зеленський

19 Вересня 2019 12:38
У пропонованій моделі земельного ринку передбачається, що право на купівлю і продаж землі матимуть тільки українці та українські компанії.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час виступу на конференції щодо реформи управління земельними відносинами, повідомляє Укрінформ.

«Земля належить українцям. У моделі, яку пропонуємо ми з урядом, купувати чи продавати землю зможуть тільки українські громадяни та українські компанії. Страшилки про китайців, про арабів чи про інопланетян, які вивезуть нашу землю вагонами – це маячня», – запевнив президент.

Він підкреслив, що питання ринку землі в Україні наразі є дуже чутливим, тому потребує широкого і публічного обговорення.

Водночас глава держави переконаний, що земля – це власність громадян, і у них нарешті повинне з’явитися «не гібридне, а повноцінне право власності на свою рідну землю», тобто право володіти, користуватися та розпоряджатися землею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:СКАСУВАННЯ МОРАТОРІЮ НА ПРОДАЖ СІЛЬГОСПЗЕМЕЛЬ: ЩО ДУМАЮТЬ ВОЛИНСЬКІ АГРАРІЇ

Зеленський нагадав, що у 2001 році в законі, яким був накладений мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, прописано, що депутати повинні розробити прозорий механізм купівлі/продажу землі.

За його словами, за ці 18 років механізм так і не був прописаний, а з’явився «масштабний процвітаючий тіньовий ринок».

«Це мільйон гектарів землі й десятки мільярдів гривень. І виграє, вибачте, від цього, не малий фермер, не простий селянин, а місцеві так звані «князьки». Більше того, за цей час з 7 млн українців, які володіють землею, майже 1 млн громадян померли так і не отримавши від держави шансу стати заможними господарями своєї землі, не отримавши право власності», – зазначив президент.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський доручив Кабміну до 1 жовтня 2019 року подати у Верховну Раду законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення. Парламент має ухвалити його до 1 грудня.

Заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні була запроваджена у 2001 році. З 2002 року мораторій неодноразово продовжувався. У грудні 2018-го Верховна Рада продовжила його до 1 січня 2020 року.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Питання Показати IP 19 Вересня 2019 14:48
Деякі багаті українці мають багато земельних ділянок, а багато людей від держави не отримали жодної земельної ділянки. То хто виграє??? Що я продам? , якщо в мене немає землі взагалі і що я куплю на ту зарплату яку я тут заробляю?
Хто може скористатис Показати IP 19 Вересня 2019 14:50
Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: - для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство; - для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара; - для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара; - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара; - для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара; - для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.
Українець Показати IP 19 Вересня 2019 15:08
Мені держава не надавала землю і в мене немає жодної приватизованої ділянки. Я громадянин України (без землі )маю в держави купити собі землю???

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus