USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Рада ухвалила закон про введення ринку землі з липня 2021 року

31 Березня 2020 00:47
Верховна Рада прийняла закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, який вводить ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року.

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення законопроекту у другому читанні та в цілому проголосували 259 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів. З них «Слуги народу» дали тільки 206 голосів. Але голосів додали фракції «Європейська солідарність», «Голос» і група «Довіра».

Як зазначено в порівняльній таблиці до другого читання законопроекту, набувати право власності на земельні ділянки сільгосппризначення з 1 липня 2021 року зможуть виключно фізичні особи-громадяни України.

Читайте також: Ігор Палиця про ринок землі: «Допродати Україну або захистити її»

При цьому обсяги концентрації на одну фізособу не повинні перевищувати 100 га. З 1 січня 2024 року купувати сільгоспземлі зможуть юридичні особи (зареєстровані в Україні та учасниками яких є громадяни України), розмір концентрації – до 10 тис. га.

Забороняється продаж земель іноземцям, юрособам із іноземними акціонерами і юрособам, бенефіціарів яких неможливо встановити або бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах, а також особам, проти яких діють спеціальні економічні та інші санкції.

При цьому закон забороняє продаж сільгоспземель комунальної та державної власності. Згідно з документом, розрахунки, пов’язані зі сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення, здійснюються в безготівковій формі.

Також закон доручає Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня опублікування розробити й затвердити порядок фінансової підтримки громадян і юридичних осіб (у тому числі фермерських господарств) для придбання земельних ділянок сільгосппризначення, а також внести зміни до бюджету для створення Фонду розвитку сільських територій.

Нагадаємо, нардеп від Луцька Ігор Палиця неодноразово заявляв, що Україна не готова до впровадження ринку землі, зокрема через те, що близько 40% наділів – не інвентаризовані. А селяни, попри заяви ініціаторів ринку, не матимуть змогу придбати землю і працювати на ній, в тому числі через дорогі кредити на покупку техніки і устаткування. Тому впровадження ринку землі в нинішньому вигляді неприпустиме.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 43
Дідо Показати IP 31 Березня 2020 00:50
Це кінець України.
Дідо Показати IP 31 Березня 2020 00:51
Відправили вас на "карантин" і пустили вашу земельку тю-тю.
а до Дідо Показати IP 31 Березня 2020 09:15
бо так і є . усі на карантині а слуги пускають з молотка Україну. бо наші хазяї МВФ вимагають. а ви людки не переживайте. європа вже знає як скупити наші землі. от побачите.
Газета Правда Показати IP 31 Березня 2020 00:53
Україна власність МВФ.
так до Газета Правда Показати IP 31 Березня 2020 09:16
так і є. мінусують ті хто літає десь в облаках.. ліс вивозять вже землю скуплять скоро. а ми як раби підем.
Я Показати IP 31 Березня 2020 07:15
а шо ви таки хотели????
хехъ Показати IP 31 Березня 2020 07:20
чекати другу соціалістичну в 3017 році.
Виборець Показати IP 31 Березня 2020 08:10
За бабло і матір рідну продадуть.
факт Показати IP 31 Березня 2020 08:47
Петро цим голосуванням поставив гальма на своє переслідування :)... нічого в цій країні не змінюється і не зміниться!!!
Отакої Показати IP 31 Березня 2020 08:59
Земля-це товар,а тому має і продаватись і куплятись.Не хочеш,не продавай,тримай в "заначці",або обробляй сам.Все логічно.
дідо Показати IP 31 Березня 2020 09:02
Давно пора. земля повинна вільно продаватись,але тільки на аукціонах.
Я Показати IP 31 Березня 2020 09:18
Дуже шкода, що у нас настільки економічно необізнані люди. Відкриття ринку землі не означає, що вашу землю, якщо вона є комусь продадуть. Є норми за якими вона буде продаватися іноземцям. І взагалі яка різниця хто власних? Якщо іноземець буде давати людям більшу зп, кращі умови і прозоро все вести, то всім тільки й краще. В нас дозволена продажа власного майна і нічого, ніхто у вас масово не купує. Ви ж не продаєте свою квартиру щоб заробити, хоча й маєте таку можливість, так і з землею, якщо вона вам ще потрібна ви її можете не продавати і робити, що завгодно. Не держава повинна розпоряджатися за ваше майно, а ви самі!
ага до Я Показати IP 31 Березня 2020 10:09
ти в це віриш? у нас дотримуватимуться закону?????? в країні де війна і мега корупція ще ринок землі відкрили. молодці.але є ще й такі мрійники. влада вже скрізь лад навела і лишилось землю продати. кругом жах що робиться. люди не живуть а виживають. медицини нема. насувається пандемія страшна а зеленський вислуговується перед європою.і за що це все нам .?
Олег до Я Показати IP 31 Березня 2020 10:28
і саме цікаве те, що кричать "Землю не можна продавати!" ті хто її немає
Анонім до Я Показати IP 31 Березня 2020 10:43
У нас "українців" з Кавказу з придбаними паспортами хоть греблю гати. Що завадить іншим іноземцям придбати паспорт України?
Попик до Я Показати IP 31 Березня 2020 10:44
Земля це стратегічний продукт. Її більш не зробиш.
хехе до Я Показати IP 31 Березня 2020 10:46
Де ти живеш наївний? По договорам орендатори мають право викупу, а якщо захочеш забрати землю, то маєш заплатити за рекультивацію. Можете забути про "свої" паї. Іноземці давно є на ринку с/г землі в Україні, саудівці просто купили один агрохолдінг з кількома сотнями тисяч га. Всі норми просто обійдуть, в МВФ не дурні. Якщо сюди зайдуть китайці, вони привезуть свою техніку і робочих, місцеві підуть гуляти, а ще китайці таку хімію використовують, що то вобше жах. То кінець України буде.
ми до Я Показати IP 31 Березня 2020 11:01
У тому і справа, що іноземці розглядають Україну лише як ласий шматок сировинного додатку! Де логіка - кредит МВФ і Закон про землю? Що вони тим хочуть сказати? А те, що будуть підставні, українські ділки, що скуплять (по Закону), а потім передадуть іноземцям, а що буде вирощуватись - це нікого не цікавить! Будуть знищувати родючу землю, щоб мати прибутки, а що там потім буде - це вже мало кого хвилювати буде!
До Я до Я Показати IP 31 Березня 2020 18:07
Ну раз ти такий"мудрий" поясни мені корінному лучанину, де моя земля? Напиши координати, площу, постав мітку на гугл мапс. Де вона? І ще десятки тисяч таких же як я, де їхні наділи? Може я б з радістю продав би, та ніц нема.
Я до До Я Показати IP 1 Квітня 2020 00:26
Так купи собі. Шкода, що такої маси вузько мислючих куча. Краще захавайтеся в норі і не заважайте тим хто чогось прагне і розуміє!!!
раб Показати IP 31 Березня 2020 09:52
при таком уровне коррупции открывать рынок земли преступление. И, как полагается ворам, рынок вскрыт ночью. Хозяева довольны.
Баба Ганя Показати IP 31 Березня 2020 09:55
Тим кому це до вподоби треба було дивитися повну трансляцію на живо, як це робилося.... Вночі, похапцем, з закритими обличчями.... Афера... А радість зе і прихвостнів мвф незмогли приховати. Біда буде.. і для них!
Valik Показати IP 31 Березня 2020 10:33
А на моiй новiй батькiвщинi -Iталii вже давно таке э i всi тим задоволенi. Фермери на нових Гелiках гоняють бо землю ту продали i ще собi лишилося.
Дідо до Valik Показати IP 31 Березня 2020 10:47
Ще один запроданець. За шмат сала матір продасть. "Нова батьківщина". Тьху.
111 до Valik Показати IP 31 Березня 2020 11:31
а Батьківщина взагалі-то одна в людини... підтримую дідо
Дідо до 111 Показати IP 31 Березня 2020 19:43
В нього яке і в кожного запроданця, де пика сита там і батьківщина.
хехе Показати IP 31 Березня 2020 10:37
МВФ дожав Україну, та то було і так зрозуміло шо так буде. Тепер вже МВФу нема сенсу давати нові кредити, мета досягнута. Будемо чекати коли нас відправлять у вільне падіння
Дідо пасажир до хехе Показати IP 31 Березня 2020 10:48
Наступне ринок органів. Як у Болгарії, селяни нирки продавати будуть. Згадаєте мої слова.
111 до Дідо пасажир Показати IP 31 Березня 2020 11:09
чим поганий ринок органів? у нас ринок душ вже декілька ер пройшов
Бабо до Дідо пасажир Показати IP 31 Березня 2020 11:14
Дідо продай свої пальці і перестань писати всяку єресь.
Коли Ви вже почнете Показати IP 31 Березня 2020 10:46
для тих хто не прочитав статтю, а просто аби лепетати і обс*рати все і всіх: Забороняється продаж земель іноземцям, юрособам із іноземними акціонерами і юрособам, бенефіціарів яких неможливо встановити або бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах, а також особам, проти яких діють спеціальні економічні та інші санкції.
Дідо до Коли Ви вже почнете Показати IP 31 Березня 2020 10:50
Сходи подивись які "українці" товчуться по місцях видачі паспортів. Будеш ''приємно'' здивований.
Коли Ви вже почнете до Дідо Показати IP 31 Березня 2020 11:06
не піду, бо карантин))) які товчуться?
патріот до Коли Ви вже почнете Показати IP 31 Березня 2020 11:04
З нашими розкладами, корупцією... не важко здогадатись хто буде скуповувати, а ті букви закону будуть з успіхом оминатись! Це ж Україна, забули де ви живете?
ан Показати IP 31 Березня 2020 11:01
у нас любий закон обійдуть. і цей теж. в країні корупція процвітає а закони хіба для простих людей створюють. мвф таки зробив своє. зараз ждіть дерибану.
хехе Показати IP 31 Березня 2020 12:02
Любі дітки наївні, коли МВФ узявся за Україну в 2014, було зразу зрозуміло що їхня головна ціль - земля. Приклад Аргентини вас нічому не навчив.
хо-хо до хехе Показати IP 31 Березня 2020 12:18
Раби без сірої речовини у голові не здатні думати, а лише за печенюшку приймати рішення!
Дідо до хехе Показати IP 31 Березня 2020 12:43
Вони про Аргентинці ніколи й не чули. Про що ви.
Отакої Показати IP 31 Березня 2020 12:29
Писаки.Ви взагалі коли в селі були?Та ту землю(паї)ніхто майже не обробляє.Чому?Нікому.
хехе до Отакої Показати IP 31 Березня 2020 16:06
Кому ти розказуєш. За останні років десь 5 біля мого села порозорювали все шо кругом облогувало або де корови пасли, сіють сою, соняшник, зернові.
хх Показати IP 1 Квітня 2020 09:35
Віддайте кожному українцю належну згідно Закону України землю , а ми тоді будемо вирішувати чи продавати свою землю чи ні. Ми ж громадяни України і це наша земля ! Чому українець який трудився на землі має її купувати. І хто зможе купити землю? Будемо рабами на своїй землі!
Анонім Показати IP 1 Квітня 2020 09:42
Були часи коли в людей біля будинків забирали землю бо в межах міста не можна мати більше 10 соток. В людей забрали городи біля хат, а взамін ніхто не виділив ділянки на городи. Віддайте нам ту землю яку колись забрали! Віддайте те що нам належало!
Шевченко Показати IP 1 Квітня 2020 09:43
На панщині пшеницю жала, Втомилася; не спочивать Пішла в снопи, пошкандибала Івана сина годувать. Воно сповитеє кричало У холодочку за снопом. Розповила, нагодувала, Попестила; і ніби сном, Над сином сидя, задрімала. І сниться їй той син Іван І уродливий, і багатий, Не одинокий, а жонатий На вольній, бачиться, бо й сам Уже не панський, а на волі; Та на своїм веселім полі Свою таки пшеницю жнуть, А діточки обід несуть. І усміхнулася небога, Проснулася — нема нічого... На сина глянула, взяла, Його тихенько сповила Та, щоб дожать до ланового, Ще копу дожинать пішла.