USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Руйнівні повені можуть почастішати: дослідники змоделювали клімат в Європі

23 Липня 2021 08:14
Катастрофічні повені, які цього літа панують у Європі, до 2100 року можуть почастішати в 14 разів внаслідок глобального потепління.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі Geophysical Research Letters, передає ТСН.

Вчені оцінили зміну повільних штормів за сценарієм, коли викиди вуглецю не скорочуються і продовжують зростати.

Комп’ютерні моделі з високою роздільною здатністю (2 км, – ред.) допустили найгірший сценарій, згідно з яким шторми, що повільно рухаються, можуть стати в 14 разів більш поширені на суші до кінця століття. Чим повільніше рухається шторм, тим більше дощу він викликає на невеликій ділянці і тим більший ризик серйозних повеней.

Більш екстремальні зливи стали наслідком підвищення температури повітря, спричиненого кліматичною кризою, через що атмосфера може утримувати більше вологи.

Читати ще: Через повені: популярні туристичні локації планети можуть зникнути до кінця століття

Прогнозовані в новому дослідженні шторми пересуваються навіть повільніше, ніж ті, що накрили Німеччину, Нідерланди та інші країни минулого тижня, а отже, призведуть до ще більш екстремальних опадів та повеней.

«Моделювання дає уявлення про те, що може статися ще гірше», – сказав дослідник Абдулла Кахраман з університету Ньюкасла у Британії.

Вчені вважають, що швидке потепління Арктики може бути основною причиною зміни погодних систем через уповільнення сильних вітрів. Це явище вже пов’язують з руйнівною спекою в Росії й повенями в Пакистані. Дослідження показало, що найбільше збільшення кількості штормів над сушею було влітку.

«Це дослідження свідчить про те, що зміни до екстремальних штормів будуть значними та спричинять збільшення частоти руйнівних паводків у всій Європі. Це, поряд із поточними повенями в Європі, є сигналом до пробудження, який нам потрібен для створення вдосконалених систем попередження та управління в надзвичайних ситуаціях», – зазначила професор Хейлі Фаулер з університету Ньюкасла.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Анонім Показати IP 23 Липня 2021 11:27
Можливо перестанете виробляти автомобілі і військову техніку,зброю...а займетесь природою,озелененням,хочаб.Самі себе знищуєте,але з грошима в руках.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus