USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Середня пенсія українців могла б скласти 6 тис. грн. Результати дослідження

13 Червня 2021 07:29
Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна представив результати дослідження «Чому бідують українські пенсіонери?»

Автори прийшли до висновку, що українські пенсіонери опинилися у скрутному матеріальному становищі через низку причин, зокрема пограбування вкладників Ощадбанку СРСР радянською номенклатурою, короткозорі рішення всіх керівників України у незапровадженні накопичувальної пенсійної системи, деградацію української економіки та вкрай несприятливу демографічну ситуацію у країні, йдеться на сайті центру.

За підрахунками CASE Україна, запровадження обов’язкових накопичувальних пенсій, економічних реформ та збереження демографії 1990 року дозволили б забезпечити середню пенсію на рівні 5971 грн/міс., замість чинної 3500 грн/міс.

Ключовою причиною низьких пенсій є провал пенсійної реформи (перехід від солідарної до накопичувальної системи), яку започаткували при президентові Леонідові Кучмі, вважають автори. Реформа не запрацювала, бо положення ухвалених законів не були доповнені необхідними змінами в податковому, фінансовому законодавстві, функціонуванні фондового ринку тощо. Причини – неприйняття фіскальних ризиків, конфлікт інтересів з роботодавцями (зокрема, олігархами), брак кадрового ресурсу, необхідного для реалізації декларацій у дієвих механізмах. Діяльність наступних урядів повела пенсійну систему у напрямку соціального популізму – підвищення пенсій без прив’язки до зростання реальних заплат.

Читати ще: Що буде з податками після введення накопичувальної пенсії в Україні: хто і скільки заплатить

У 2000-му році Пенсійний фонд України був бездефіцитним, а вже у 2009 році структурний дефіцит ПФУ досяг 7% від ВВП. Відтоді практично кожен уряд робив кроки для зменшення дисбалансу солідарних пенсій, але жоден не має достатньої політичної волі, щоб завершити пенсійну реформу.

У дослідженні CASE Україна зазначається, що проблеми пенсійної системи наростають також під впливом тенденцій, що лежать поза її межами. Зокрема, деградація демографічної структури за 30 років, коли чисельність українців віком до 20 років зменшилася на 44%.

Другою тенденцією є висока частка тіньової економіки на рівні 40%. Система солідарних пенсій не отримує тих відрахувань, які могла б мати, якби в тіні працювала значно менша частка бізнесу.

На кризу солідарної пенсійної системи України впливає низький рівень зайнятості та міграція.

Також проблемою України є якість робочих місць. В галузевій структурі зайнятих України домінують традиційні галузі, що ніде у світі не забезпечують високих зарплат (сільське господарство та торгівля), отже ми маємо низькі відрахування до ПФУ.

Як ми писали, міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила, що у липні буде проведено індексацію пенсій для ще одного мільйона пенсіонерів. З 1 березня пенсії проіндексовано для 8 млн пенсіонерів на 11%.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 6
Ясно Показати IP 13 Червня 2021 08:25
Кучму геть. КОманда ЗЕЛенського дасть всім молока.
Ага Показати IP 13 Червня 2021 10:11
Так при зарплаті в 4 тис. дол. пенсія буде ще вища, огого. Тому тільки дякуємо!!!
Об до Ага Показати IP 13 Червня 2021 15:44
Обіцяю!!!
Анонім Показати IP 13 Червня 2021 10:33
Світле майбутнє пенсінорів не за горами - нова реформа дасть свої плоди :)
Анонім до Анонім Показати IP 13 Червня 2021 15:06
Ми зробимо себе ще раз разом. Граблі, граблі, граблі і відсутність розуму.
Анонім Показати IP 14 Червня 2021 12:13
в нас такі претенденти на президента що куди не ступи то граблі будуть. питання чи більші чи менші)))))

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus