USD 39.60 40.00
  • USD 39.60 40.00
  • EUR 39.70 39.95
  • PLN 9.70 9.90

У базарний день в Затурці з'їжджаються мешканці усіх навколишніх сіл

13 Листопада 2019 18:54
Щосереди село Затурці Локачинського району перетворюється на гучне торговище. Ще вдосвіта на встановлене місце з‘їжджаються охочі продати або купити поросята. Живий товар везуть тракторами, мотоциклами, підводами, автомашинами. Пацята голосно кувікають, скликаючи покупців чи перекупників.

Близько сьомої ранку поросячий базар згортається. Уздовж вулиці біля костелу починають шикуватися підприємці, які реалізовують усе, що душа забажає. Наче гриби після дощу, виростають ятки з одягом, взуттям, саджанцями, овочами, ковбасами, меблями, вживаною побутовою технікою, комбікормами…

Цікаво, що жодного вказівника, де облаштовуються продавці, у селі нема. Слава про «затурецький базар», як його називають місцеві жителі та мешканці навколишніх сіл, поширюється завдяки сарафанному радіо. Покупці задоволені, що раз у тиждень можуть придбати все необхідне. Жінки переважно купують олію, крупи, м‘ясні та молочні продукти, рибу, побутову хімію. Чоловіки приціняються до кінної упряжі, сухого жому, бензопил і косарок.

Продавці одягу і взуття нарікають, що їхнім товаром цікавляться мало. Суконні валянки і шкіряні черевики ніхто в руки не бере, натомість ходова категорія ‒ гумові калоші та чоботи-«сніготопи». Деякі завбачливі підприємці вже привезли штучні ялинки.

Сергій Голодюк із Низкиничів Іваничівського району реалізовує саджанці плодових дерев. Пропонує в асортименті сорти яблунь, груш, слив, вишень і черешень. Каже, нині прекрасна погода для закладки молодого саду.

Дід Іван привіз із Манькова березові віники. Нехитрий крам вмістився у коляску старенького мотоцикла. Господар каже, що йому в липні додали до пенсії «аж 5 гривень», тому він змушений шукати додаткові заробітки. Добротні віники цінить від 28 до 35 гривень.
Підприємці з Рожища пропонують покупцям молотарки та саджалки. Кажуть, приїхали в Затурці заради реклами, адже зараз не ходовий сезон для їхнього краму. Однак фермери підходять, цікавляться. А значить, навесні хтось таки придбає причіпний інвентар до тракторів.

Наталка із Луцька регулярно привозить в Затурці, крім іншого краму, кінну упряж. Шлеї, віжки і постерунки не перший рік шиє чоловік, який дає товар під реалізацію. Залежно від якості, вартість продукції від 90 до 300 гривень.

Вже об 11 годині на вулиці, де юрмилися люди, вітер носить папірці і шматки целофану. Життя у селі завмирає до наступної середи.

Оксана ХВЕДЧЕНЯ

Фото автора
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Затурці Показати IP 13 Листопада 2019 19:02
Ще якби з того базару була вигода для громади. А то не можна зібрати з підприємців навіть символічної плати за місце. То не вторгували нічого, то не мають дрібних грошей і тп.
Анонім до Затурці Показати IP 13 Листопада 2019 22:54
А місце що? облаштоване? Тобі під хату привезли і ти ще за місце хочеш грошей? Поставали біля дороги на землі. За що платити ? Які умови? Чи вже так всі накинулись та розкупили весь товар, а підприємці озолотились та нічого не заплатили за місце?
Микола Бубісь Показати IP 26 Квітня 2021 14:21
Люди не купуйте у цього горесадовода нічого, якість саджанця просто ніяка. Здійснив у нього покупку і був просто шокований, коріння нема взагалі , а він каже це сорт такий.Люди не раджу нікому

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus