USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

У Фінляндії запустили перший у світі пісочний акумулятор

7 Липня 2022 00:57
У Фінляндії розпочав роботу перший у світі пісочний акумулятор, що дозволяє зберігати енергію сонця, вітру та інших відновлюваних джерел.

Про це повідомляє BBC, пише Бабель.

Перший такий пристрій запрацював на базі електростанції Ватаянкоскі в західній частині Фінляндії.

Акумулятор виглядає як гігантський металевий бункер, його обʼєм – сто тонн. «Зелену» енергію використовують, щоб нагрівати ємність, заповнену дешевим брудним піском. Розігрівати його можна до температури приблизно 500°C.

Гаряче повітря циркулює всередині камери акумулятора. Потім це повітря використовують, щоб нагрівати воду, що надходить до систем центрального опалення. А звідти тепло надходить до будинків і офісів, а також навіть підігріває місцевий басейн.

Пісок має високу теплоємність, тож таким чином енергія може зберігатися протягом кількох місяців. Її можна використовувати для обігріву житла в холодну пору року.

Пісочний акумулятор може стати альтернативою літієвим батареям, які коштують набагато дорожче, займають багато місця і не дуже добре переносять надмірну зарядку.

«Якщо в найхолодніший зимовий період електростанції зможуть працювати всього кілька годин на день, опалення коштуватиме дуже і дуже дорого. А от якщо ми зможемо зберігати цю енергію і за необхідності швидко перенаправляти її назад у мережу, економія від такого сховища може бути величезною», – вважає Еліна Сеппянен, яка займається питаннями енергетики та клімату в міській адміністрації.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus