USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.85 40.10
  • PLN 9.90 10.08

В Амазонії виявили долину загублених міст, побудованих близько 2,5 тисячі років тому

14 Січня 2024 00:09
Археологи виявили скупчення загублених міст у тропічних лісах Амазонії, де приблизно 2,5 тисячі років тому проживало щонайменше 10 тисяч фермерів.

Результати досліджень команди археологів опубліковані в журналі Science. Низку земляних курганів і похованих доріг в Еквадорі дослідники вперше помітили більше двох десятиліть тому, пише The Guardian.

Нещодавнє картографування за допомогою технології лазерних датчиків показало, що ці місця були частиною мережі поселень і доріг, розташованих у лісистих передгір’ях Анд.

«Це була загублена долина міст і це неймовірно», – зазначив археолог Стівен Ростейн з Франції.

Читати ще: Рекордна посуха оголила стародавні наскельні малюнки на берегах Амазонки

Команда археологів зосередилася на двох великих поселеннях – Сангай і Кіламопе. Там виявили кургани, організовані навколо центральних площ, а також кераміку, прикрашену фарбою та вирізаними лініями, великі глеки, що містять залишки традиційного кукурудзяного пива чича.

Житлові та парадні споруди, зведені на земляних насипах, оточували сільськогосподарські поля з дренажними каналами. Найбільші дороги мали ширину 10 метрів і простягалися на 10-20 кілометрів.

Дослідники виявили, що ці поселення населяв народ упано між приблизно 500 роком до н.е. і 300-600 роками нашої ери – періодом, який збігся з існуванням Римської імперії в Європі.

Важко оцінити чисельність населення, але на цьому місці, за оцінками науковців, проживало щонайменше 10 тисяч жителів. При цьому їхня чисельність могла сягати 15 – 30 тисяч осіб «на піку розвитку». Це можна порівняти з приблизним населенням Лондона римської доби, найбільшого міста Британії, сказав археолог Антуан Дорісон, співавтор дослідження з французького інституту.

Археолог з Університету Ексетера (Британія) Хосе Іріарте зазначив, що для будівництва доріг і тисяч земляних курганів потрібна була складна система організованої праці.

«Інки та майя будували з каменю, але люди в Амазонії зазвичай не мали його для будівництва – вони будували з глини. Амазонку часто вважають «незайманою пустелею», де проживали лише невеликі групи людей. Але нещодавні відкриття показали нам, наскільки складнішим насправді є минуле», – додав Іріарте.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus