USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.85
  • PLN 9.70 9.85

Від сьогодні набирають чинності чергові норми «мовного закону». Що зміниться

16 Липня 2021 07:00
З 16 липня 2021 року набувають чинності норми, які розширять використання української мови. Державна мова буде обов’язковою для сфери культури та розваг, туристичної сфери, книговидавництва, демонстрування фільмів в кінотеатрах і на телебаченні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook мовного омбудсмена Тараса Кременя.

Так, із 16 липня українська мова буде обов’язковою для концертів і розважальних шоу, виставок та екскурсій, театрів і музеїв. Українською також повинні демонструватися всі фільми і серіали на телебаченні. Книжкові магазини будуть зобов’язані мати більшість книг українською.

Як ми писали, 16 січня набула чинності 30 стаття мовного закону, яка зобов’язує усіх постачальників послуг в Україні спілкуватися з клієнтами виключно державною мовою, якщо не надійшло окреме прохання споживача про спілкування іншою мовою.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
хрюкало Показати IP 16 Липня 2021 07:38
Перемога!
Він Показати IP 16 Липня 2021 07:57
Нарешті. Не пройшло і 30 років
Іра Показати IP 16 Липня 2021 08:06
А як же стаття конституції України?!- про вільне використання російської мови в Україні?!- спаплюжили всю конституцію вже та настали на всі закони!
33 до Іра Показати IP 16 Липня 2021 09:15
Ти сама з собою хоч на китайській балакай
! до 33 Показати IP 16 Липня 2021 16:41
що вона і робить! правда родичі не завжди розуміють...
Лучанин Показати IP 16 Липня 2021 09:04
Це найприємніша новина за останній час.
Житель Квебебека Показати IP 16 Липня 2021 09:07
Зелені приклад покажуть у 95 квакварталі?
Небайдужий Показати IP 16 Липня 2021 09:12
Знаєте як воно в Казахстані пройшло? Як у того кота з наждаком. Просто було зроблено дідусем Нуріком - за знання мови +25% до ставки, навчання і виховання безкоштовне або за символічну плату - лише на казахській. Суди, довідки, заяви - все на казахській. Не знаєш? Плати перекладачу, їх розвелось море. За три роки вся рюзкемовна частина Казахстану зачірікала на казахському - аж гай зашумів. І ніде не було "прітіснєніє рускава єзика". Весело і радісно вивчили всі мову. І ніхто, уявляєте, не помер з того. Так то казахська мова, вона на рюські єзик так схожа, як жираф на крокодила. А як мудро сказав герой Джигарханяна - "русский язык - это отатаренный украинский
Вільна смерека Показати IP 16 Липня 2021 09:55
Отака біда і у моєї корови Має бідна язика, але не знає мови...
Лучанин Показати IP 16 Липня 2021 13:01
Українська мова то від Бога, бо нечисть нею розмовляти не може
777 до Лучанин Показати IP 16 Липня 2021 14:50
Ты совсем дурак?
Лучанин до 777 Показати IP 16 Липня 2021 17:46
Що нечисть, бачу в тебе знатно підгорає
Паляніца до рогуль Показати IP 16 Липня 2021 13:58
З новими правилами деградація неминуча.
Лучанин до Паляніца до рогуль Показати IP 16 Липня 2021 14:20
Ти з народження деградований
Анонім Показати IP 16 Липня 2021 15:32
Вони так і не зрозуміли, що насадження своєї культури, світогляду і мови є основною причиною ненависті до таких як ви. У нас був шанс показати непідконтрольному Донбасу справжню лібералізацію мови, культури, національних героїв і так далі. Ми могли дати розширені права громадам, які самі б обирали все вищеперелічене. Замість цього два президента вирішили провести тоталітарну українізацію, від якої всіх вже нудить. Штрафи, штрафи, штрафи. Ідіоти в кабінетах не розуміють, що в Донецьку і у Львові різні люди, але вони ні в якому разі не погані. Ніколи за всю історію світу нав'язування своїх поглядів, мови і світогляду не закінчується нічим хорошим.
? до Анонім Показати IP 16 Липня 2021 15:51
чому ти ще не за порєбріком? а сидиш на сайті і несеш ахінєю! І чого волиняки в Польщі стараються розмовляти польською а не московською?
??? до ? Показати IP 16 Липня 2021 16:31
А Чому ти ще не в схроні а сидиш на сайті і несеш ахінею і чого поляки на Волині говорять польською а в Москві волиняни говорять російською?