USD 40.55 40.85
  • USD 40.55 40.85
  • EUR 40.75 41.00
  • PLN 9.95 10.12

Волинська ОДА віддає дороги та будівництво в області під керівництво донецького регіонала

21 Лютого 2020 12:52
Без лишнього шуму, конкурсів і нарад на Волині створили нове державне підприємство. У його компетенції: ремонт та утримання доріг області, а ще – організація будівництва та ремонтів практично всіх об’єктів, яке відбувається за бюджетні кошти. Перебираючи на себе функції структурних підрозділів облдержадміністрації, підприємство зароблятиме на бюджетних замовленнях.

Підприємство створене на підставі розпорядження… Азарова

Нове державне підприємство на Волині з’явилося ще 7 лютого. Саме тоді голова Волинської облдержадміністрації Юрій Погуляйко підписав розпорядження № 60 про утворення державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг та будівництва у Волинській області». Засновником цього підприємства стала Волинська ОДА.
Як ідеться в преамбулі документа, це підприємство створили з метою забезпечення сталого функціонування автомобільних доріг загального користування місцевого значення та будівництва об’єктів в області. Правовими підставами крім законів «Про місцеві державні адміністрації», «Про управління об’єктами державної власності», та «Про автомобільні дороги», стало і розпорядження Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 759-р «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення».

Згадане розпорядження підписав у 2013 році Микола Азаров, коли ще перебував на посаді Прем’єр-міністра. У ньому зокрема йдеться про те, що автомобільні дороги загального користування місцевого значення слід передати із сфери управління Державного агентства автомобільних доріг до сфери управління обласних державних адміністрацій.

Варто зазначити, подібні держпідприємства, де засновниками є обласні державні адміністрації є у Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій областях з єдиною різницею: у їхній назві немає слова «будівництво» і назва їх звучить ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у … області».

Дороги, школи, лікарні. Чим має займатися новостворене держпідприємство

Розпорядженням № 60 голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко затвердив і статут підприємства, юридичною адресою якого є Київський майдан, 9 у Луцьку.

Підприємство має майнові права, рахунки, здійснює свою діяльність відповідно до законодавства України з метою одержання прибутку.

У Статуті йдеться, що підприємство є одержувачем бюджетних коштів, що спрямовуються на розвиток та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення Волинської області та будівництва.

Основною метою діяльності підприємства є виконання функцій замовника та технічного нагляду під час нового будівництва, реконструкції, капітального та поточних ремонтів і експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, а також виконання функцій замовника та технічного нагляду під час нового будівництва, реконструкції, капітального та поточних ремонтів об’єктів житлово-комунального, соціального призначення та інженерно-транспортної інфраструктури.

Підприємство буде організовувати і проводити процедури закупівель, зможе отримувати субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

Але дорогами діяльність підприємства аж ніяк не обмежується. Діяльність новоствореного ДП простягається і на капітальне будівництво області.

Відповідно до статуту ДП «Служба місцевих автомобільних доріг та будівництва у Волинській області» бере участь у реалізації державних і бюджетних програм з питань будівництва. Зокрема йдеться про програми будівництва доступного житла, молодіжного житлового будівництва, пільгового кредитування індивідуальних сільських забудовників, будівництва житла для окремих категорій громадян, реалізації проєктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на підставах та у порядку, передбачених чинним законодавством України.

Саме це держпідприємство зможе виступати замовником з будівництва, реконструкції, ремонту житлових будинків, об’єктів освіти, охорони здоров’я, зв’язку, транспорту, торгівлі, громадського харчування, комунального господарства, культурно-побутового й іншого призначення в області. Воно виступатиме замовником з реставрації, реконструкції та капітального ремонту об’єктів історико-культурної спадщини з метою збереження історичної забудови області. Згадане ДП проводитиме тендери на будівництво цих об’єктів.

На чолі – ексдепутат і регіонал з Донбасу

Розпорядженням, яке було підписане 7 лютого, голова ОДА Юрій Погуляйко призначив і керівника новоствореного держпідприємства, зауважимо, поза конкурсом.

Директором новоствореного на Волині держпідприємства став Ігор Свиридов. Декларація його як кандидата на посаду з’явилася того ж таки 7 лютого.

Хто такий Ігор Свиридов? У відкритих джерелах можна знайти інформацію, що він у 2018 році претендував на посаду керівника Національної служби здоров’я. Як інформує видання Радіо Свобода, Ігор Свиридов із 2009 по 2011 рік був першим заступником директора КП «Донецькмiськводоканал». Після закінчення цієї роботи Свиридов був обраний на 5 років головою правління ПАТ «Донвуглеводоканалу» (Донецьк). Ця фірма відтоді за два роки його керівництва отримала 32 мільйони гривень на бюджетних тендерах міста. Він також встиг попрацювати депутатом – у 2010 році пройшов до Донецької міської ради від Партії регіонів. У 2017 році Ігор Свиридов подавав документи на посаду директора державного підприємства МВС України «Аптека», але не пройшов.

До липня 2010 року, пише видання «Наші гроші», Ігор Свиридов був власником фірми «ТОП-Енерго», яке згодом стало належати Євгенові Кіму. Останній, за інформацією видання, був директором асоціації «Донбаскомунхолдинг», до складу засновників якої входить ТОВ «Суспільний діалог», власником якого є Олександр Левченко, батько екссекретаря Донецької міськради, народного депутата від Партії регіонів Миколи Левченка.

Під час роботи на «Донвуглеводканалі» Ігоря Свиридова пов’язували з донеччанином Андрієм Альошою – радником з питань взаємодії з бізнесом та залучення інвестицій голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Пеклушенка. В ЗМІ ж роль Альоші тоді називали «смотрящий» після арешту Євгена Анісімова.

Згідно з декларацією Ігоря Свиридова, зареєстрований він у місті Дніпро, а мешкає у Києві. Як свідчать дані сервісу Bihus.info, з 2017 по 2019 роки підприємства, бенефіціаром яких є Ігор Свиридов, або має там корпоративні права, виграло 15 тендерів на суму понад 30 мільйонів гривень.
Багатопрофільний замінник УКБ і велике будівництво

Розпорядження про створення держпідприємства голови Волинської ОДА датоване 7 лютого, а вже 10 лютого воно зареєстроване в органах Державної фіскальної служби. Статутний капітал підприємства, як йдеться у документах – 10 тисяч гривень.

Основним видом діяльності підприємства вказане «Будівництво доріг та автострад». Та крім цього підприємство має ще низку КВЕДів: «Діяльність у сфері архітектури», «Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах», «Технічні випробування та дослідження», «Дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук», «Організація будівництва будівель», «Будівництво житлових і нежитлових будівель», «Будівництво споруд електропостачання та телекомунікацій».

Фактично підприємство переймає на себе функції управління капітального будівництва облдержадміністрації, з тією різницею, що метою діяльності підприємства є отримання прибутку.

А тим часом в Україні 1 березня стартує програма «Велике будівництво». Йдеться про масштабне будівництво та капітальний ремонт шкіл, дитячих садків, приймальних відділень лікарень, стадіонів та доріг по всій країні. У лютому голова ОДА Юрій Погуляйко мав презентувати у Києві на засіданні уряду конкретний план області з переліком всіх об’єктів та доріг, які мають побудувати чи відремонтувати у 2020 році.

Як стало відомо раніше, до попереднього переліку об’єктів, які фінансуватимуться 2020 році за кошти Державного фонду регіонального розвитку, планують включити 14 проєктів із залишковою кошторисною вартістю 525 млн 700 тис. грн. Для Волинської області на 2020 рік передбачено ДФРР – 235 млн 669 тис. грн., з них загальний фонд – 147 млн 662 тис. грн, спеціальний фонд – 88 млн грн. Кошти чималі, тож новоствореному держпідприємству, очевидно, буде з чого отримувати прибуток.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 13
Микола Показати IP 21 Лютого 2020 13:25
Корінних волинян відкинули.Дерибанити будуть донецькі!
!"№ до Микола Показати IP 21 Лютого 2020 13:38
Так і треба, то наука для полішуків ... але навряд чи допоможе, тих наук вже було ..
Волинянин Показати IP 21 Лютого 2020 13:40
Перший об'єкт вже здано в експлуатацію - жалюзі на вікнах кабінету голови ОДА ! Старт - багатообіцяючий ! Такого посміховиська, ше світ не бачив . По-перше. Приміщення то не облдержадміністрації, а ради. По друге. Порушено проект споруди , самовільно і без погоджень. По третє. Наступний голова ОДА, який демонтує ті жалюзі, заробить собі політичні дивіденди, бо на фоні сьогоднішньої паранойї виглядатиме, як демократичний, прогресивний євроінтегратор ! P.S.Інспекція ДАБК, муніціпальна варта - до роботи : накласти штрафні санкції і зобов'язати привести у відповідність до проекту !
вуйко до Волинянин Показати IP 21 Лютого 2020 15:00
Не одні жалюзі! А барикади перед кабінетом голови? Такого ще ніколи не було!!! А де доступність до влади? Порушення Закону!!! І тиша...
правдива Показати IP 21 Лютого 2020 14:57
Думаєте даремно того Погуляйка призначили? Буде тепер Волинь філіалом донецько-дуганських кланів! :)
Іван Боцюн Показати IP 21 Лютого 2020 15:34
У зоопарку навіть мавпи і тигри не за жалюзями сидять, а за решіткою ! Встановили би решітки - то хоч час від часу жалісливі лучани могли би бананами голову підгодовувати !
ВВ Показати IP 21 Лютого 2020 15:41
Прикол в тому, що ми ходимо на роботу і сплачуємо податки. а ті всі ...... при владі - ідуть на роботу, щоб розпиляти наші податки, ще й з/п за це отримують. Коли ми вже переможимо корупцію в цій країні...тоді і заживемо по нормальному.
СС до ВВ Показати IP 21 Лютого 2020 17:04
Ніколи! Це вже така метастаза на тлі країни, що навіть ліків від такого немає :(
Ухти Показати IP 21 Лютого 2020 16:23
Скоро буде руський мір....
Прораб Показати IP 21 Лютого 2020 16:45
То добре, шо утворили таке підприємство по будівництву ! Покажіть Погуляйку вхід в ОДА зі сторони Континіуму ! Хай відремонтує силами новоутвореної будівельної корпорації хоча би сходи до себе і продемонструє на шо вони здатні, а він покаже, який він господар ! А то ганьба, сором і встид !
Досить. Показати IP 21 Лютого 2020 17:15
Яке відношення має губернатор до дерибану грошей облрадою,міськрадою,адже саме вони (депутати)сидять в бюджетних комісіях і виділяють кошти .
Закон Показати IP 21 Лютого 2020 18:22
ОДА, як орендар приміщення, сидить в боргах, як в шовках перед обласною радою ! Для того, щоби погасити заборгованість по оренді, по комунальних платежах - вони коштів не мають і не думають, як віддати борги ! А з якої статті видатків профінансували монтаж жалюзів ? Чи нагнули когось з будівельників ? А то вже чистої води корупція ! Агов, фіскали з прокурорами зробіть перевірку !
Волинь Показати IP 21 Лютого 2020 22:47
Постановою КМУ чітко регламентовано структуру і перелік структурних підрозділів ОДА ! Допущено порушення ! По автомобільних дорогах хоч на Азарова формально можна зіслатися. А ось питання будівництва - то юридичний ляп ! Але скоро то закінчиться - бо у жовтні вибори. То раз. А два - то шо за адмінтерреформою ОДА доживають, якщо не дні - то місяці. Як ви думаєте своїх однодумців у облрай чи місцеві ради провести, щоби мати підтримку, демонструючи такі дії ? Таких циганських музик Волинь багато бачила. От Савченко, шо був шо не був. Шось там признавався, шо Волинь ніколи не забуде, а вже не тільки Волинь про нього забула, а він і сам забув чого і де був. Результату - нуль ! Ото тільки ті його денщики і ординарці, як кліщами у Волинь вчепились, шо чуть чи не з м'ясом виривали. А потім городами, городами і на Київ ! І вас така ж сама доля чекає. Облміськраду ігноруєте, від волинян відгорожуєтесь та ще й якісь незрозуміпі і протизаконні фрикції демонструєте. Волинь поки що на то все дивиться. А з часом і заговорить !

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus