USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Зміни в земельному законодавстві в 2020 році*

14 Квітня 2020 17:14
Верховна Рада ухвалила закон про земельну реформу, що відкриє ринок с/г паїв. Про те, які зміни очікуються в земельному законодавстві України, поговоримо далі.

Основною темою в земельному законодавстві України останнім часом стала реформа, яка відкриє ринок сільськогосподарських земель. Плани щодо її впровадження час від часу підіймалися політичними колами вже давно, але чинна влада просунулася далі. Законопроект 2178-10 був ухвалений у першому читанні в листопаді минулого року, плани його другого розгляду були давно, але переносилися. 31 березня 2020 року народні депутати 259 голосами підтримали закон у другому читанні. Що означає нова реформа – ми дізналися у експертів фінансового порталу https://kreditsonline.com.ua/.

Коли відкриється ринок продажу землі

План відкриття ринку має втілюватись в життя поступово. Останні правки, що були внесені до проекту 30 березня, передбачають:

- відкриття ринку с/г землі – з 2021 р.;

- можливість купити пай фізичній особі – з 2021 р.;

- можливість купити землю юридичній особі – з 2024 р.;

- обмеження на володіння для фізичних осіб – 100 га;

- можливість купити до 10 000 га – з 2024 р.

План втілення земельної реформи передбачає збереження заборони на продаж землі сільськогосподарського призначення, що перебуває у власності держави. Купувати с/г ділянки не мають права банківські установи, які можуть стати їх власниками в рамках відчуження застави по кредиту. Вони будуть зобов’язані продати їх протягом 2 років.

Земля для іноземців – під питанням

Чинна редакція ухваленого закону не надає права купити пай іноземним громадянам. Однозначно встановлена заборона на продаж іноземцям ділянок, розташованих ближче 50 км до державного кордону, а також громадянам Росії, офшорним корпораціям та юридичним особам з іноземними акціонерами. Але Верховна Рада має план провести референдум, на якому українці самі вирішуватимуть, чи дозволяти купівлю паїв іноземним громадянам і компаніям.

Матеріал опубліковано на правах реклами.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
українець Показати IP 14 Квітня 2020 19:02
Референдум можна не проводити,даремно викинути мільярд з гаком гривень.Українці однозначно не дозволять продавати свою землю іноземцям.
123 Показати IP 15 Квітня 2020 11:43
Може воно і так, якщо в референдумі не буде зазначено, що вартість землі для іноземця буде втричі, або вп’ятеро більшою аніж для співгромадянина. Земля має належати конкурентоздатним. Українець – це не економічна категорія.
Коля Показати IP 16 Квітня 2020 10:11
Продавати, торгувати українською землею, яка по Конституції належить народу, та ще й під час війни, не можна. Війною землю забрали на Донбасі, дальше наші воїни зупинили нашестя. Але на законодавчому рівні продажні депутати проголосували за цей страшний закон. Тому, хочуть на законодавчому рівні, при великій корупції, заграбастати нашу землю. Якщо він не громадянин України, то завтра, за великі кошти, він ним може стати. Депутатам, які не підтримали цей злодійський закон про землю, потрібно за підтримки народу, судитися і не здаватися. Нагадую, що цей закон приймався вночі "простит**ками і злодіями", бо більш ніяк їх не можна назвати.
Колі Показати IP 16 Квітня 2020 19:31
Заборона на продаж земля в світі зберігається тільки на Кубі, КНДР, Таджикістані, Конго, Венесуелі. Щос про рівень життя в цих країнах знаєш?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus