USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.75 40.00
  • PLN 9.76 9.94

28 липня: події, факти, дні народження

28 Липня 2016 00:00
Сьогодні Інформаційне агентство Волинські Новини святкує день народження! Вже вісім років ми інформуємо наших читачів про найголовніші та найцікавіші події нашого краю. А цьогоріч ми стали доступні ще й на папері.

День народження 28 липня відзначають екс-заступник начальника управління освіти Луцької міської ради Лілія Кревська та директор Луцького НВК № 24 Юлія Гринчук.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає усіх іменинників і бажає міцного здоров’я й успіхів у всіх починаннях. Нехай кожен день буде особливий, а життя приносить приємні подарунки.

Окрім того, сьогодні день народження у фотографа Дмитра Лопатіна (Goami). Нових вершин, чудових кадрів, прекрасних образів і натхненних людей поряд! Хай той кут зору, під яким ти бачиш світ, розкриває його найдивовижніші сторони.

День народження сьогодні і в бійця, представника ВО "Тризуб", волонтера Віталія Семенюка За мужність та наполегливість, стійкість і вміння приймати рішення йому дякують, ті, хто поряд. Бережи себе та свою батьківщину.


Також сьогодні святкує день народження Катерина Михайлова, тренер з фітнесу у Центрі здоров'я та краси "Аріадна". Друзі, знайомі та вдячні клієнти вітають її з цим світлим святом та бажають їй досягати нових вершин, завжди бути здоровою, щасливою, успішною й такою ж красивою. Миру і любові, натхнення і впевненості у власних силах!

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Сьогодні, у день пам’яті князя Володимира, який 988 року охрестив Русь, відзначають День хрещення Київської Русі.

Іменини за православним календарем сьогодні святкують Василь, Володимир, Петро та Мотрона.

Наша хроніка:

Торік у Луцьку презентували альбом сучасних фотографій про Волинь.

У 2015 році 28 липня ІА Волинські Новини писало про те, що журналістка англійської газети приїхала в Луцьк писати про переселенців. Журналістка англійської газети «The Guardian», яка випускається з 1821 року, відвідала Луцьк, для того, щоб поспілкуватись із сім’ями, які були змушені тікати зі Сходу України, де триває війна.

Також редакція писала про те, як поводитись пільговику, якщо перевізник відмовляє у проїзді. Це питання протягом тривалого часу хвилює тих, хто опинився у пікантній та неприємній ситуації, так і не використавши свого законного права на пільги.

2014 року у цей день редакція розповідала, для чого волинянка розводить равликів. Тоді лучанка Оксана Назарук продавала равликів через соцмережі. В інші міста пересилала їх поштою. Розводити почала з 2009 року, коли чоловік подарував на День Валентина чотирьох маленьких.

У 2011 році редакція повідомляла, що волиняни переходять на «інтелектуальні» злочини. Тоді перше півріччя виявилося плідним на корупцію серед держслужбовців. Зокрема за цей час правоохоронці порушили 18 кримінальних справ.

А у 2010 році волинянка здобула медаль. На чемпіонаті світу з пауерліфтингу в Малайзії серед спортсменів із ураженнями опорно-рухового апарату срібну медаль виборола волинянка.

Народилися:

Цього дня народилися німецький філософ Людвіг Фейєрбах, російський художник Олександр Іванов, німецька видавниця, організатор журналу Burda moden Енне(Анна) Бурда, український письменник Михайло Івченко, український прозаїк, критик, літературознавець, публіцист, громадський діяч Михайло Слабошпицький, український футболіст, воротар Ілля Близнюк, український співак та громадсько-політичний діяч Володимир Гришко, англійський музикант Річард Райт (Pink Floyd), англійський футболіст, півзахисник клубу «Манчестер Юнайтед» Майкл Каррік, іспанський футбольний тренер Луїс Арагонес, український біатлоніст, олімпієць Сергій Семенов, український футболіст Євген Хачеріді.

Сталося:

1497 — в таборі під Заславом великий князь литовський Александр видав грамоту на переведення Луцька з волинського на маґдебурзьке право.

Протягом XV—XVII століть його отримала більшість міст України. Воно було сприятливим фактором для руського населення в тих містах, де русини становили більшість.

На теренах, що відійшли до Московського царства, після 1654 року магдебурзьке право залишилося лише у деяких, т. зв. привілейованих містах. Фактично застосування права припинилося після запровадження 1781 року «Установлення про губернії» і створення нової судової системи.

Указом 1831 року Микола І скасував магдебурзьке право по всій Україні, крім Києва, де воно збереглося до 1835 р.

В містах Галичини, яка після 1-го поділу Польщі (1772) відійшла до володінь Габсбургів, органи міського самоуправління та суди, створені за магдебурзьким правом, продовжували діяти ще деякий час. Австрійський уряд значно обмежив, а згодом ліквідував їх. У Львові застосування магдебурзького права припинилося 1786 року.

1588 — біля британського узбережжя з'явилися кораблі Непереможної Армади, іспанського флоту, що складався зі 130 кораблів, 8 тисяч моряків і 19 тисяч солдат, що відпливли з Лісабону на завоювання Англії.

А 8 серпня на світанку розпочався вирішальний бій. Англійцям вдалося розділити флот суперників на дві частини та обстрілювати їх з близької відстані. Принаймні три судна були знищені, і багато кораблів отримали ушкодження. Оскільки у іспанців не вистачало боєприпасів, вони виявилися безпорадними перед обличчям противника.

Однак через сильний шторм англійці призупинили свою атаку. Вранці наступного дня Армада, у якої закінчувалися боєприпаси, знову вишикувалася у вигляді півмісяця і приготувалася до бою. Не встигли англійці відкрити вогонь, як сильний вітер і морська течія понесли іспанські кораблі на піщані береги голландської провінції Зеландія. Здавалося, що катастрофа неминуча.

Проте вітер змінив напрямок і погнав Армаду на північ, подалі від небезпечних берегів. Зворотний шлях в Кале перепиняв англійський флот, а вітри продовжували нести побиті іспанські кораблі на північ. Герцогу Медіна-Сідонію нічого не залишалося, як припинити кампанію, щоб врятувати якомога більше кораблів і матросів. Він вирішив повернутися в Іспанію окружним шляхом, обійшовши Шотландію та Ірландію.

2000 — Вперше відзначався день системного адміністратора.

Неофіційне професійне свято системних адміністраторів, котре прийнято відзначати кожну останню п'ятницю липня. Метою свята є вияв поваги до роботи системних адміністраторів.

Традицію святкування було започатковано 28 липня 2000 року Тедом Кекатосом (Ted Kekatos). Наступне святкування припадає на 25 липня 2014.

Однією із основних традицій цього свята є дарування подарунків знайомим системним адміністраторам. Улюбленими подарунками вважаються шоколад, пиво, вино, електроніка, комп'ютерні ігри та іграшкові пінгвіни.

Наразі, попри те, що свято у жодній країні світу не є офіційним, чимало компаній у знак поваги дарують цього дня своїм працівникам торти.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
sem Показати IP 28 Липня 2016 11:39
Дякую!
Goami Показати IP 28 Липня 2016 13:28
Дякую за привітання)

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus