USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.96

1 травня: події, факти, дні народження

1 Травня 2014 00:01
День народження 1 травня святкують народний артист України Василь Зінкевич (на фото), генеральний директор ПАТ «Волинь-АВТО», депутат Луцької міськради Юрій Корольчук, начальник управління культури Луцької міськради Тетяна Гнатів, депутат Луцької міської ради Володимир Самуляк, заступник начальника Департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Людмила Петриканин.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає їх зі святом та бажає здоров'я, злагоду і достаток.

Сьогодні – Першотравень. Це свято відоме з радянських часів як Міжнародний день солідарності трудящих. 1 травня 1886 американські робочі організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією. У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу на згадку про виступ робочих Чикаго ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Уперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений у 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції та деяких інших країнах. Тепер в Україні 1 Травня відзначається як свято весни і праці.

Іменини за православним календарем святкують Василь, Григорій, Віктор, Іван, Михайло, Кузьма та Антон.

Наша хроніка:

Торік ми інформували про те, що у центрі Луцька «оселилася» величезна птаха.

1 травня 2011 року ми повідомляли, що прикордонники затримали партію контрабандних гербіцидів.

А 1 травня 2010-го у Луцьку відбувся мітинг опозиції, який очолила Юлія Тимошенко.

1 травня 2009 року ми інформували, що на відшкодування за придбане житло чорнобильцям-переселенцям передбачили аж 13 тисяч гривень.

Народилися:

1 травня народилися український біолог, один із перших українських академіків Микола Кащенко, французький письменник Марсель Пруст (роман-епопея «У пошуках втраченого часу»), радянський державний діяч, генеральний комісар держбезпеки, нарком внутрішніх справ у 1936-1938 роках Микола Єжов, російський кіноактор Олександр Борисов («Академік Іван Павлов», «Вірні друзі», «Максим Перепелиця»), російський кіноактор Юрій Толубєєв («Повернення Максима», Полоній у «Гамлеті», «Інтервенція», «Надбання республіки»), російський кінорежисер-мультиплікатор Федір Хитрук («Вінні-Пух», «Пригоди Боніфація»), українська актриса театру й кіно Нонна Копержинська (Тітка Секлета у фільмі «За двома зайцями», Рогнеда Карпівна в «Королеві бензоколонки»), російський письменник Віктор Астаф'єв (романи «До майбутньої весни», «Тануть сніги», «Прокляті й убиті»), український композитор, педагог, музично-громадський діяч Левко Колодуб, білоруська співачка, учасниця групи «Вераси» Ядвіга Поплавська («Малиновка», «Бєли снєг»), український політик, голова партії ВОЛ «Справедливість», перед тим – один із лідерів Соцпартії, народний депутат кількох скликань Іван Чиж, український політик і юрист, народний депутат, голова Центрвиборчкому під час президентських виборів 2004 року Сергій Ківалов, російська телеведуча Олена Ханга («Про это», «Принцип доміно»), український юрист, заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна, хорватський футболіст, півзахисник збірної і донецького «Шахтаря» Даріо Срна.

Сталося:

1840у Великій Британії з'явилася в продажу перша в світі поштова марка — «Чорний Пенні» Запровадження наклеюваної поштової марки пов'язують з ім'ям англійського поштмейстера Роуленда Хілла, автора ескізу першої у світі поштової марки (з німецького mark – поштовий знак різної вартості, свідчення оплати державного збору), яка увійшла в обіг 6 травня 1840 року в Англії. Пізніше Всесвітній поштовий союз запровадив правило, що на кожній поштовій марці має бути позначена латинським шрифтом країна-емітент. Великобританії, як державі, що перша впровадила поштові марки, було дозволено цього правила не дотримуватися – тому всі надруковані там марки не мають назви держави. В історії філателії перша марка відома під назвою «чорний пенні». Цим ім'ям марка завдячує тому, що надрукована була чорною фарбою з номіналом в 1 пенні. Марка мала водяний знак у вигляді малої корони. На ній було зображено портрет тодішньої королеви Великобританії Вікторії. Зубці, як і назва країни, були відсутні.

1931У Нью-Йорку пройшла офіційна церемонія відкриття найвищої у світі будівлі — 102-поверхового «Емпайр Стейт Білдінг».

«Емпайр Стейт Білдінг» збудували за проектом архітектора Вільяма Лема всього за один рік. Зведена на розі 34-ї вулиці і 5-ї авеню будівля вартістю 40 мільйонів доларів залишалась найвищою у світі до 1972 року, коли в Мангеттені було збудовано башти Міжнародного торгового центру.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus