USD 39.40 39.70
  • USD 39.40 39.70
  • EUR 39.55 40.00
  • PLN 9.75 9.88

16 березня: події, факти, дні народження

16 Березня 2020 00:00
Друзі та близькі вітають із днем народження голову Володимир-Волинського міського осередку політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», депутата Володимир-Волинської міської ради Сергія Радкевича.

Імениннику зичать добробуту, непохитного здоров'я, радості, енергійності, виваженості у прийнятті рішень, мудрості, родинного затишку, позитиву та чудового настрою. Нехай доля завжди буде прихильною!
Сергій Радкевич
Сергій Радкевич
Луцька міська організація ветеранів війни, збройних сил, праці України вітає голову первинної ветеранської організації «Останній воєнний призов» Павла Сергійовича Шейка з днем народження та зичить йому міцного здоров’я, сімейного тепла, активного довголіття та Божого благословіння! Нехай кожен новий день дарує багато позитиву і добра.
Павло Шейко
Павло Шейко
День народження 16 березня відзначають журналісти Богдана Шевчук, Анна Коробова та Анатолій Котлюк, колишня начальниця управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації Валентина Загрева.

Редакція вітає усіх іменинників та зичить миру та добра, яскравих подій, творчої наснаги, любові та здійснення усіх сподівань!
Анна Коробова
Анна Коробова
Анатолій Котлюк
Анатолій Котлюк
Валентина Загрева
Валентина Загрева
Також Інформаційне агентство Волинські Новини вітає партнера «Центр кераміки» з річницею заснування. Бажаємо вдячних клієнтів, розвитку та підкорення нових висот, добрих змін, надійних партнерів та чудових свят!
Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Іменини за православним календарем святкують Зиновій, Євтропій та Василіса.

16 березня – Всесвітній день сну. Сьогодні активізується соціальна реклама, влаштовуються конференції та симпозіуми, присвячені проблемам сну і впливу розладів, пов’язаних з його порушенням, на здоров’я людини і суспільство в цілому. Збалансоване харчування, правильна організація режиму дня, достатній час для сну – необхідні умови для збереження фізичного і психічного здоров’я на довгі роки.

Наша хроніка:

Торік редакція розповідала про те, як за 1,5 роки ліцей поблизу Луцька перетворять у «Демократичну школу».

Як лучанок поважного віку навчали театральному мистецтву ми писали у 2018 році.

У 2017 році цього дня обрали туристичний логотип Волині. Туристичним лого стала робота під назвою «Волинь унікальна», автором якої є дизайнер-художник з Івано-Франківської області.

У 2016 році роки тому вчитель, журналіст з Волині видав «Шаховий енциклопедичний словник», який містить абсолютно все, що стосується шахів: від прізвищ і коротких біографій шахових майстрів усього світу до цікавих комбінацій, які траплялися в найрізноманітніших турнірах різних часів.

У 2015 році редакція опублікувала фоторепортаж волинського села навесні. Саме у цю пору селяни починають приводити власні оселі до ладу у передчутті Великодніх свят.

Гімн України перевели і виконали англійською мовою у 2014 році. Автори хотіли, щоб люди в усьому світі зрозуміли, про що співається в українському гімні і чому останні кілька місяців він не сходить з вуст мільйонів українців.

Народилися:

Цього дня народилися німецький фізик, автор одного з основних законів електричних кіл Георг Ом, космонавт Володимир Комаров, італійський кінорежисер, володар «Оскара» («Маленький Будда», «Останнє танго в Парижі») Бернардо Бертолуччі, видатний радянський спортсмен і тренер, хокеїст Аркадій Чернишов, радянський космонавт, двічі Герой Радянського Союзу Володимир Комаров.

Сталося:

1880за підозрою в революційній агітації заарештований український поет Іван Франко.

1890 року за підтримки Михайла Драгоманова Франко став співзасновником Русько-Української Радикальної Партії, підготувавши для неї програму, та разом з М. Павликом видає півмісячник «Народ». У 1895, 1897 і 1898 рр. Радикальна Партія висувала Франка на посла віденського парламенту й галицького сейму, але – через виборчі маніпуляції адміністрації і провокації ідеологічних та політичних супротивників – без успіху. 1899 року в Радикальній Партії розпочалася криза, і Франко спільно з народовцями заснував Національно-Демократичну Партію, з якою співпрацював до 1904 р., а відтак покинув активну участь у політичному житті.

1936 - з конвеєру Горьківського автомобільного заводу зійшов перший радянський автомобіль – лімузин марки "М-1«.

Знаменита «Емка» (ГАЗ-М1) це друге покоління автомобілів ГАЗ. «М-1» замінила перший газівський легковик ГАЗ-А. Як для ГАЗ-А так і для ГАЗ-М1 прототипами послужили машини фірми «Форд Мотор». В новому автомобілі була посилена рама, замість двох було поставлено чотири ресори. Фордовські колеса на спицях були замінені штампованимі дисковими і діаметр їх був збільшений. Машина стала набагато міцнішою. Зазнав зміни і зовнішній вигляд автомобіля. В порівнянні з фордівським прототипом, він був більш витягнутим і тому симпатичнішим.

1960у Нью-Йорку представлено перший автомобіль на сонячних батареях.

Як звичайний електромобіль авто рухається вночі, а вдень йому вистачає енергії сонця. У 1982 році винахідник Ханс Толструп на сонцемобілі «Quiet Achiever» («Тихий рекордсмен») перетнув Австралію з заходу на схід зі швидкістю всього лише 20 км/год. А вже в 1996 році переможець IV Міжнародного ралі сонцемобілів – «Dream» («Мрія») проїхав 3000 км між Дарвіном і Аделаїдою зі швидкістю майже 90 км/год, на окремих ділянках 135 км/год.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus