USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

18 серпня: події, факти, дні народження

18 Серпня 2016 00:00
День народження 18 серпня відзначають колишній керівник ліквідованого спецпідрозділу «Беркут» Антон Цісарук (на головному фото), журналіст Світлана Мех, барабанщик гурту «Ріплей» Олександр Дроздов, торговий агент Роман Вакалюк, лучанка Євгенія Шпітун, лідер гурту «Давня казка» Євгеній Чепіль, футболіст «Волині» та колишнього «Торпедо» (Луцьк) Іван Польний, начальник Волинського регіонального центру «Інваспорт» Віктор Галан-Влащук, вчитель історії Луцького навчально-виховного комплексу № 9 Луцької міської ради Любов Нестеренко.

Окрім того, сьогодні 60-річний ювілей відзначає Микола Комар.

"Друже Микола, щиро вітаємо тебе з днем народження. Шістедесят – це привід задуматися про досвід, який ти здобував своїми здібностями, поміркованістю, виваженістю, людяністю. Це пора, коли вже можна трішки призипунитися жити у шаленому ритмі сучасності, аби насолоджуватися досягненнями своїх дітей, посмішками та щирістю онуків. Бажаємо тобі, передусім, міцного здоров’я – такого, аби на весіллі у своїх правнуків міг показати усім майстер-клас з танців. А ще любові – чистої , як кришталь, який виграє усіма барвами веселки, щойно його торкнеться промінець сонця. Зичимо щастя – звичайного, людського, яке проявляється щодень у радості за рідних, у спілкуванні з найдорожчими. А ще бажаємо тобі невичерпної енергії , ентузіазму та нових ідей. Розмірений ритм , знаючи твою вдачу, можемо стверджувати – точно не для тебе. З ювілеєм! Многая літа!", - вітають ювіляра друзі.
Микола Комар
Микола Комар


Інформаційне агентство Волинські Новини вітає зі святом усіх іменинників і бажає тепла, достатку, миру і здійснення мрій. Хай сива зозуля кує вам літа, але щоб ви ніколи не сивіли і цих літ не рахували. Хай білим полотном стелиться перед Вами дорога, і щоб на цій дорозі не було горбів-пагорбів. Хай красне сонце сипле вам золото, а ясний місяць – срібло.

Олександр Дроздов
Олександр Дроздов


Євгенія Шпітун
Євгенія Шпітун


Роман Вакалюк
Роман Вакалюк


Євгеній Чепіль
Євгеній Чепіль


Іменини за православним календарем святкують Симон, Вікентій, Дарія, Марія та Христина.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією "Повідом новину". Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

18 серпня 16 років тому

У цей день шістнадцять років тому у волинському небі сталася аварія, що дивом не стала авіакатастрофою, яка могла б спричинити загибель десятків, а то й сотень людей. Так, 18-го серпня 1999 року під час льотно-методичного збору фронтової бомбардувальної авіації екіпаж Су-24 через відмову одного з органів керування втратив контроль за основними параметрами польоту. Некерований літак перелетів через річку Стир та о 10:44 впав у болото в 500 метрах від околиці села Липляни Ківерцівського району. Болото пом'якшило удар, тому боєзапас з чотирьох авіабомб ПБ-50 та п'ять з половиною тон авіаційного гасу дивом не вибухнули, адже вибух подібної сили міг вщент зруйнувати село, спричинивши великі жертви.

Наша хроніка:

Торік 18 серпня редакція розповідала, як у Луцьку виник Свято-Троїцький собор. Історія Свято-Троїцького собору у Луцьку нагадує моментами період руйнації, моментами - перевтілення.

У 2013 році в цей день редакція повідомляла, що кожен п'ятий українець - проти незалежності держави. Тоді повідомлялося, що в Україні вже виросло нове покоління, і для молодих людей сама постановка питання про незалежність країни виглядає як не до кінця зрозуміла. Вважалося, що для молодих людей питання про незалежність України більше не актуальне.

У 2011 році у Луцьку відбулася виставка конфіскованого мистецтва. В обласному центрі Волині показали експозицію «Врятовано для України», що складалася з 275 предметів старовини, які конфіскували в контрабандистів.

Окрім того, видання писало, що у Луцьку мерію не пускатимуть без вишиванок. Тоді Луцький міський голова наказав охороні 23 серпня не пускати до приміщення муніципалітету своїх підлеглих без вишиванок.

Того ж року вийшов фільм про Волинь. В Луцьку презентували DVD-диск з фільмом «Сім чудес Волині» та буклет до нього – продукт поширять школами та бібліотеками області.

Народилися:

Цього дня народилися австрійський композитор Антоніо Сальєрі, французький металург, винахідник мартенівської печі П'єр Мартен, імператор Австрійської імперії та король Угорщини Франц Йосиф I, український перекладач, письменник, громадський діяч, автор слів «Молитви за Україну» Олександр Кониський, американський парфумер польського походження, засновник косметичної компанії «Макс Фактор» Макс Фактор, франко-польський актор, режисер Роман Поланськи, російський співак, композитор, автор багатьох популярних пісень Володимир Мигуля, український скульптор, художник Микола Шматько, американський кіноактор, режисер, продюсер Роберт де Ніро, американський кіноактор Патрік Свейзі («Брудні танці», «Привид», «На гребені хвилі»), український поет, лауреат Шевченківської премії Василь Герасим'юк, французька акторка, модель Кароль Буке, російський телеведучий Борис Крюк, український боксер-професіонал, суперважковаговик Володимир Вірчіс, французький футболіст Тьєррі Анрі, український футболіст Сергій Закарлюка, українська легкоатлетка, призер Олімпійських ігор Олена Овчарова-Красовська.

Сталося:

1962 — Рінго Старр вперше виступив як ударник групи «Бітлз».

Музичну кар'єру розпочав Рінго Старр 1958 року перкусистом гурту Eddie Clayton Skiffle, 1960 року приєднався до популярної ліверпульської формації Rory Storm & The Hurricanes, у вересні 1962 року зайняв місця за ударними у легендарному гурті «Бітлз» (англ. The Beatles), де змінив Піта Беста.

Простий стиль гри Рінго виявився досконалою основою для мелодійної гри його партнерів. Дарма що у музичному плані перебував у тіні, його почуття гумору та безпретензійність не дозволили зовсім вже залишатись на задньому плані — і на кожному альбомі ансамблю обов'язково пропонувався твір з Рінго Старром у ролі вокаліста. Однією з найвідоміших із них є пісня 1966 року — «Yellow Submarine».

Кіноакторський успіх, здобутий фільмами «A Hard Day's Night» та «Help!» спонукав Рінго продовжити кар'єру у кіно, наслідком чого стали комедійні ролі у стрічках «Candy» (1968, режисер Крістіен Марквенд) та «The Magic Christian» (1969, режисер Джозеф Макграт).

1992 — заснована Почесна відзнака Президента України, перша нагорода незалежної України (з 1996 — орден «За заслуги»).

Почесна відзнака Президента України — перша нагорода незалежної України — відзнака Президента України, заснована Президентом України Леонідом Кравчуком відповідно до пункту 9-2 статті 114-5 діючої у 1992 році Конституції України для нагородження громадян за особисті заслуги у розбудові суверенної, демократичної держави, розвитку економіки, науки і культури України, за активну миротворчу, благодійну, милосердну, громадську діяльність.

Нагородження відзнакою здійснювалися у 1992 — 1996 роках, до заснування наступника нагороди — відзнаки Президента України — ордена «За заслуги». Особи, нагороджені Почесною відзнакою Президента України, іменуються кавалерами ордена «За заслуги» і зберігають право носіння вручених їм знаків Почесної відзнаки Президента України.

Автор і розробник дизайну відзнаки — Юхим Вікторович Харабет, гравер — Леонід Федорович Толстов.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus