USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

18 січня: події, факти, дні народження

18 Січня 2014 00:01
День народження 18 січня відзначають заступник прокурора Волині Андрій Гіль, директор загальноосвітньої школи №23 міста Луцька Віктор Мартинюк, голова Волинського об'єднання церков євангельських християн-баптистів єпископ Володимир Чайка та заступник начальника Західного територіального управління національної комісії з цінних паперів та фондового ринку – начальник відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Волинській області Людмила Бурець.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає їх зі святом та зичить здоров’я, любові і достатку. 18 січня, напередодні Хрещення Господнього, православні святкують другий Святвечір, його ще називають у народі «голодною кутею».



Наша хроніка:

Торік у Луцьку видали польсько-українську книжку.

Два роки тому голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук став лауреатом «Людини року-2011».

У 2011 році волинські екологи оштрафували директора школи у Жидичині.

Чотири роки тому на виборах Президента України у Луцьку перемогла Юлія Тимошенко.

Народилися:

Цього дня народилися французький правник, філософ, письменник і політичний мислитель Шарль Луї де Монтеск’є, український і радянський художник, письменник, графік, народний художник УРСР Іван Їжакевич, англійський письменник і драматург, автор «Вінні Пуха» Алан Александр Мілн, видатний український історик, археолог, етнограф Володимир Антонович, лікар-хірург, першим у світі виконав операцію на відкритому серці Ґейл Вільямс Деніел, японський актор-режисер і сценарист Кітано Такесі, радянський кінорежисер і сценарист Семен Тимошенко («Три товариші», «Воротар», «Небесний тихохід» і «Запасний гравець»), радянський актор театру й кіно, театральний режисер Борис Бабочкін («Чапаєв»), радянський футболіст і футбольний тренер В’ячеслав Соловйов, український фінансист, банкір, економіст, голова Національного банку України у 2000-2003-му та в 2004-2010 роках Володимир Стельмах, американський кіноактор, режисер і продюсер Кевін Костнер, грузинська співачка, народна артистка Грузії та Росії Тамара Гвердцителі, російський кіноактор Олександр Лимарєв («Помаранчеве небо», «П'ятий ангел», «Солдати», «Повернення Турецького», «Нульовий кілометр»), українська біатлоністка, член національної збірної команди України Валентина Семеренко.

Сталося:

1535 – іспанський конкістадор Франсіско Пісарро заснував у Перу місто Ліма.

1654 – відбулася Переяславська рада.

1896 – уперше продемонстровано публіці рентген-апарат конструкції Вільгельма Рентгена.

1825 — у Москві відкрито нове приміщення Большого театру.

1886 — випущений перший автомобіль.

1918 – більшовицькі війська під проводом командира загонів Михайла Муравйова, посилені революційними загонами червоногвардійців із центральних губерній Росії, почали наступ на Київ, аби відібрати владу в Центральної Ради.

1919 – більшовицький уряд України прийняв рішення про відокремлення церкви від держави.

1925 – в СРСР вийшов перший номер журналу «Новый мир».

1926 – на Арбаті в кінотеатрі «Художній» відбулася прем'єра фільму Сергія Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін».

1943 – прорив радянськими військами блокади Ленінграда, яка тривала 900 днів.

1944 – на Волині відбулися перші серйозні сутички Української повстанської армії з військами НКВС.

2002 – оголошено про завершення громадянської війни у Сьєрра-Леоне.

2010 – вибухнули кисневі балони на 4-му поверсі лікарні №7 міста Луганська (у відділенні кардіології). Результат – 16 загиблих.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus