USD 39.75 40.05
  • USD 39.75 40.05
  • EUR 39.85 40.20
  • PLN 9.85 10.10

19 січня: свята, події, факти. Водохреще та перша велогонка «Тур де Франс»

19 Січня 2023 00:00
19 січня українці святкують Хрещення Господнє, яке є завершальним великим святом різдвяно-новорічного циклу. Люди вірять, що у цей день вода очищає та стає цілющою, тому усі охочі занурюються в ополонку, щоб бути здоровими увесь рік.

Із цим святом пов’язують хрещення в річці Йордан Ісуса Христа святим Іоанном Хрестителем. Згідно з Біблією, під час хрещення на Ісуса з неба у вигляді голуба зійшов Святий Дух і пролунав голос Божий, тому свято і називається Богоявленням.

У цей день у світі також відзначаються День ніжності до всіх істот, День варіння зілля, Всесвітній день сиру «Кварк», День художника поза законом, День музейного селфі.

У Білорусі – День працівника Служби порятунку, в США – День подяки зброї, День пам’яті конфедератів в Техасі, День попкорну, День консервної банки, в Ефіопії – свято Хрещення «Тімкат», в Індії – День мови кокборок.

Іменини сьогодні в Івана та Феофана.

19 січня народилися засновник ісламу Мухаммед, французький філософ і соціолог Огюст Конт, американський письменник, поет, літературний критик і редактор, творець детективно-фантастичного жанру в літературі Едгар По, французький художник-постімпресіоніст Поль Сезанн, винахідник парового двигуна Джеймс Ватт, український режисер («Дума про Ковпака») Тимофій Левчук, американська рок-співачка Дженіс Джоплін, український політичний діяч, голова Організації українських націоналістів у 1968-1986 роках Ярослав Стецько, білоруський музикант, вокаліст, композитор, засновник групи «Ляпіс Трубецкой», телеведучий Сергій Михалок, українська кіноакторка Марина Петренко («Молитва за гетьмана Мазепу», «П’ять хвилин до метро», «Серце світу»).

Події

1825 Езра Деггетт і його племінник Томас Кенсетт із Нью-Йорка запатентували спосіб консервування в жерстяних банках лосося, устриць та омарів.

1903 – оголошено про проведення першої велогонки «Тур де Франс» – найпрестижнішої у наші дні.

1906 – вийшов перший номер українського сатиричного журналу «Шершень».

1915 – американець Джордж Клод отримав патент на рекламне оголошення, оформлене неоновими лампами.

1917 – на збройному заводі у Сильвертауні (Англія) стався вибух, звук якого був чутний на відстані 150 кілометрів. Загинуло 73 людини.

1938 – американська фірма «Дженерал Моторз» першою у світі почала серійне виробництво дизельних двигунів.

1946 – створено Союз українців у Великій Британії.

1963 – «Бітлз» уперше з’явилися на національному телебаченні у передачі Thank You Lucky Stars. Вони виконали пісню Please Please Me.

1966Індіра Ганді стала третім прем’єр-міністром Індії.

1978 – на території Німеччини випущено останній автомобіль «Фольксваген-жук». Надалі до 2003 року ці авто випускали в Бразилії й Мексиці.

1991 – за наказом Саддама Хусейна у Перську затоку вилито 816 тисяч тонн нафти.

1992 – 99% учасників референдуму в Південній Осетії проголосували за відокремлення від Грузії.

1995 – російські війська захопили президентську резиденцію Джохара Дудаєва в Грозному і вивісили над нею російський прапор.

2001Юлія Тимошенко звільнена з посади віце-прем’єр-міністра України у зв’язку з притягненням її до кримінальної відповідальності.

2006 – з космодрому Канаверал за допомогою ракети-носія Атлас-5 була запущена американська автоматична міжпланетна станція New Horizons, призначена для дослідження Плутона.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus