USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.92

23 грудня: свята, події, факти. Всесвітній день сноуборду та винайдення транзистора

23 Грудня 2023 00:00
23 грудня святкують День снігових ангелів, Свято людського світла, Всесвітній день сноуборду, День коренів (свято родоводу).

Свято людського світла або День внутрішнього світла започаткували 2001 року, воно поширене серед людей будь-яких віросповідань, конфесій, національностей. Мета цього дня – нагадати про необхідність фокусуватися на таких людських цінностях, як добро, співчуття, вірність, щирість, відповідальність, рішучість, взаємодопомога.

В Японії – День народження імператора, у Канаді – П’яний вечір, у Швеції – День народження королеви, у Мексиці – ніч редису, в США – День сімейних коренів, у Судані – День дітей, в Єгипті – День Перемоги, в Індії – День фермера, в Ісландії – День святого Торлака, у Литві – свято Блукаса, в Британії – вечір Тома Боукока.

Цього дня з’явилися на світ український військово-політичний діяч Федір Артеменко, український письменник, українська громадська діячка Ольга Петлюра, український поет й перекладач Пантелеймон Педа, український композитор і педагог Віталій Кирейко, український письменник Микола Іщенко, українська актриса Євдокія Бобровська, французький прем’єр-міністр українського походження П’єр Береговуа, український звукооператор Діна Ясникова, український співак Вадим Авдєєв, український військовий діяч Валерій Бобрович, заслужений художник України Василь Кондратюк, український театральний режисер та громадський діяч Катерина Чепура.

Події

1583 – в урочистих умовах Папа Римський Климентій VIII формально прийняв Українську православну церкву під свою зверхність. Ця звістка викликала в Україні численні протести й обурення, для широких мас ідея об’єднання всього християнства відступала перед загрозою латинізації і полонізації України.

1846 – брати Джордж і Майкл Боїнґи заснували компанію з випуску велосипедів, яка нині займається авіабудуванням і авіаперевезеннями.

1873 – засноване Наукове товариство імені Тараса Шевченка.

1913 – відбувся перший політ літака Ігоря Сікорського «Ілля Муромець».

1947 – у Bell Laboratories американські вчені Волтер Браттейн та Вільям Шоклі продемонстрували свій винахід – транзистор. Згодом вони отримали Нобелівську премію.

1947 – 1 січня в СРСР оголосили вихідним днем.

1953 – у ході спеціального засідання Верховного суду СРСР винесено смертний вирок міністру внутрішніх справ СРСР, керівнику атомної програми маршалові Лаврентію Берії, звинуваченому в змові з метою одноосібного захоплення влади. Згідно з офіційною версією, цього ж дня Берія був розстріляний.

1954 – перша успішна пересадка нирки у світі, Рональд Херрік пожертвував нирку своєму братові-близнюку Річарду. Трансплантація відбулася в госпіталі Brigham в Бостоні, штат Массачусетс. Операція дозволила братові Херріка прожити вісім років.

1968 – американські астронавти Френк Борман, Джеймс Ловелл та Біл Андерс стали першими людьми, які досягли орбіти Місяця.

1972 – Манагуа, столиця Нікарагуа, зруйнована землетрусом потужністю 6,5 бала. Загинуло понад 10 тисяч людей.

1972 – через 73 дні після авіакатастрофи літака рейсу 571 Air Force в Андах було врятовано 16 жертв тієї аварії. На основі цих подій у 1993 році режисер Френк Маршалл зняв фільм «Живі».

1986 – у Москву після семирічного заслання в Горькому повернувся академік-дисидент Дмитро Сахаров.

1990 – на всенародному референдумі 88% громадян Словенії проголосували за незалежність країни від Югославії.

1991 – Незалежність України визнали Казахстан, Ліхтенштейн, Швейцарія і Коста-Рика. Встановлено дипломатичні відносини з Казахстаном.

1995 – в Індії під час новорічних святкувань внаслідок пожежі в Дабвалі у вогні загинули 540 людей, у тому числі 170 дітей.

2015 – російські хакери здійснили кібератаку на енергетичні компанії України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus