USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.70 9.88

29 липня: свята, події, факти. День Сил спецоперацій ЗСУ та відкриття Тріумфальної арки в Парижі

29 Липня 2023 00:00
29 липня в Україні відзначають День Сил спеціальних операцій ЗСУ. Свято запроваджене у 2016 році з метою розвитку національних військових традицій, ураховуючи важливу роль Сил спецоперацій у забезпеченні обороноздатності держави.

У цей день світ відзначає Міжнародний день тигра й День прокручування ліворуч.

Також у США – День народження NASA, Фестиваль дощового дня, День курячих крилець, День помади, День лазаньї, у Таїланді – День тайської мови, у Норвегії – День прославлення святого Олафа, у Молдові – День Конституції, у Румунії – День національного гімну, в Індії – День «Мохун Баган».

Православна церква 29 липня вшановує пам’ять священномученика Афіногена і його десяти учнів, які постраждали за віру під час гонінь на християн в місті Севастії. Народна назва – Финогеєв день, це самий розпал жнив.

Іменини сьогодні у Юлії, Алевтини, Афіногена, Валентини, Павла і Петра.

Цього дня народилися словацький політик, поет, філософ і лютеранський священник Ян Коллар, німецький поет Сімон Дах, український живописець-мариніст вірменського походження Іван Айвазовський, український громадський та церковний діяч, митрополит (предстоятель) Української греко-католицької церкви у 1901-1944 роках, граф Андрей Шептицький, український військовий та громадський діяч, генерал-хорунжий Армії УНР, організатор Українського воєнно-історичного товариства у Польщі Михайло Садовський, український фізик-теоретик, автор протон-нейтронної моделі атомного ядра Дмитро Іваненко, італійський диктатор, лідер фашистської партії Беніто Муссоліні, румунський футболіст і тренер, колишній головний тренер донецького «Шахтаря» і нинішній головний тренер «Динамо» Мірча Луческу, іспанський автогонщик Фернандо Алонсо, українська гімнастка, абсолютна чемпіонка світу з художньої гімнастики Ганна Безсонова.

Події

615 — Пакаль Великий у віці 12 років у місті Паленке успадкував трон правителя Баакульського царства майя.

626 — розпочалася десятиденна облога столиці Візантійської імперії Константинополя аварами і союзними їм племенами слов'ян, булгар і гепідов під час ірансько-візантійської війни.

1014 – битва біля Біласиці під час візантійсько-болгарських війн – візантійський імператор Василій II завдав нищівної поразки болгарському війську. Імператор наказав осліпити 15 тисяч болгарських полонених. Кожному 101-му викололи лише одне око – їм довелось виступати в ролі поводирів решти сліпих. Побачивши це, болгарський цар Самуїл помер від горя.

1030 – битва біля Стікластадира, в якій норвезький король Олаф II бився та загинув, намагаючись забрати назад норвезький трон з-під правління данського короля Канута Великого.

1108Людовик VI став королем Франції.

1565 – королева Шотландії Марія Стюарт одружилася зі своїм кузеном Генріхом Стюартом, лордом Дарнлі.

1776 – останнього українського кошового отамана Петра Калнишевського відправили на Соловецькі острови, де він провів 25 років.

1793 – перший віцегубернатор Верхньої Канади Джон Грейвз Сімко заснував форт та морський порт Йорк (сьогодні Торонто).

1836 – урочисте відкриття Тріумфальної арки в Парижі.

1851 – італійський астроном Аннібале де Гаспаріс відкрив астероїд 15 Евномія.

1858 – під тиском Сполучених Штатів Японія відкрила для чужоземців Токіо та Осаку.

1874 – британець Волтер Вінгфілд запатентував розбірний тенісний корт.

1899 – завершилася I Гаазька конференція миру, де розробляли багатосторонні угоди у галузі законів і звичаїв війни.

1907 – створена Всесвітня організація скаутського руху.

1913 – утворено незалежну Албанію.

1938 – після втечі комісара держбезпеки Генріха Люшкова почалася радянсько-японська битва на озері Хасан.

1940 – під час Другої світової війни почалися повітряні бомбардування Великої Британії силами німецького Люфтваффе.

1941 – королівство Румунія оголосило про повернення собі території Бессарабії і Буковини, переданих нею СРСР у 1940-му.

1948 – у Лондоні стартували XIV Літні Олімпійські ігри.

1957 – створено Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).

1958 – у США президент Дуайт Ейзенхауер підписав акт про утворення Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA).

1974 – дебют ігрової програми «Вгадай мелодію» на каналі NBC.

1987 – президентом Франції Франсуа Міттераном та прем’єр-міністром Великої Британії Маргарет Тетчер підписано угоду про початок будівництва Євротунелю під Ла-Маншем, що мав з’єднати дві країни.

1994 – Парламент України призупинив приватизацію.

1998 – у Лос-Анджелесі американець С. Рід зробив найдовший в історії стрибок з даху 14-поверхового будинку на дах іншого будинку – на мотоциклі він пролетів 19,8 метрів.

2005 – астрономи відкрили карликову планету Ерида.

2010 – в Демократичній Республіці Конго на річці Касаї в провінції Бандунду перекинувся пором, через що загинули щонайменше 80 осіб.

2022 — на Землі зафіксували найкоротший день в історії планети — повний оберт навколо своєї осі зайняв у планети на 1,59 мілісекунди менше, ніж зазвичай. Причиною явища може бути коливання Чандлера — зміна обертання Землі навколо своєї осі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus