USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

31 грудня: свята, події, факти. Перше масове святкування Нового року та політ надзвукового пасажирського літака

31 Грудня 2021 00:00
31 грудня святкують Переддень Нового року. В деяких країнах цей день є офіційним вихідним, а в інших – скороченим робочим. Сьогодні ми звикли закінчувати рік саме 31 грудня, але так було не завжди. До того, як у світі прийняли григоріанський календар, різні країни користувалися різноманітними системами відліку часу. А тому кінець року часто припадав на різні дати.

Також 31 грудня – Всесвітня година миру (або Медитація заради миру у всьому світі). Вперше глобальна медитація була проведена 1995 року. Це був задум доктора школи метафізики Барбари О’Гуїнн Кондрон (штат Міссурі, США). Традиційно медитацію проводять з 23:30 31 грудня до 12:30 1 січня.

У світі також відзначають День дванадцяти виноградин (традиція, родом з Іспанії, коли під час 12 ударів годинника потрібно з’їсти 12 різних сортів винограду); День без перерв; День остаточних рішень; Невдалий день; Національний день шампанського в США.

Іменини 31 грудня відзначають Марк, Зоя, Софія, Семен, Віра, Микола, Федір, Ілля, Віктор, Володимир, Сергій, Георгій, Єлизавета, Іван, Михайло.

Народилися:

31 грудня з’явилися на світ французький художник і скульптор Анрі Матісс, український математик Володимир Левицький, український письменник, музикант, історик, композитор, мистецтвознавець, етнограф, педагог, театральний і громадсько-політичний діяч Гнат Хоткевич, український актор Микола Козленко, український поет і письменник Василь Бондар, британський актор театру і кіно, режисер, сер Ентоні Гопкінс («Мовчання ягнят», «Ганнібал», «Червоний дракон»), англійська акторка театру й кіно Сара Майлз («Слуга», «Фотозбільшення», «Дочка Райана»), поет, основоположник і теоретик українського футуризму Михайль Семенко, шотландський футбольний тренер, колишній футболіст, сер Алекс (Александер) Фергюсон, українська письменниця, журналіст, лауреат Шевченківської премії, заслужений працівник культури України Любов Голота, український естрадний співак, заслужений артист України Віктор Павлік, український музикант, вокаліст та автор текстів гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк, південнокорейський виконавець і автор пісень Пак Че Сан (PSY).

Події:

1695 – в Англії ввели податок на вікна (щоби не платити, дехто з мешканців просто заклав їх цеглою).

1904 – вперше масово святкували Новий рік на площі Таймс-Сквер (тоді – Лонгакр) у Нью-Йорку.

1938 – в Індіанаполісі вперше презентували прилад для визначення вмісту алкоголю в крові водіїв через аналіз повітря, яке ті видихали.

1944 – Крайова Рада Народова ухвалила декрет про перетворення Польского комітету національного визволення на Тимчасовий уряд Польської Республіки.

1968 – перший у світі політ надзвукового пасажирського літака Ту-144.

1990 – у зустрічі за чемпіонську корону з шахів Гаррі Каспаров переміг Анатолія Карпова.

1992 – припинила існування спільна держава чехів і словаків – Чехо-Словаччина. З 1 січня 1993 в Європі з’явилися дві нові суверенні республіки – Чеська та Словацька.

1999 – Борис Єльцин пішов у відставку з поста президента Російської Федерації; виконувачем обов’язків президента призначений Володимир Путін.

2004 – на Тайвані офіційно відкрили хмарочос «Тайбей 101», найвищий на той час у світі – 509 метрів.

2009 – у Литві зупинили Ігналінську атомну електростанцію, що працювала з 1983 року.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus