USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Четверо підозрюваних зізналися у нападі на Катерину Гандзюк

23 Серпня 2018 14:45
Четверо з п'яти затриманих підозрюваних у нападі на в. о. керуючого справами виконкому Херсонської міськради, радника мера Херсона, активістку Катерину Гандзюк зізналися в скоєнні злочину.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на прес-секретаря Нацполіції України Ярослава Тракала.

"Їхня причетність до нападу на гр. Гандзюк, за версією слідства, підтверджується як зібраними речовими доказами, так і наданими свідченнями", - наводить видання слова Я.Тракала в середу ввечері.

Він розповів, що четверо із затриманих зізналися слідчим, що отримали пропозицію за грошову винагороду вчинити напад на К.Гандзюк.

«Усі четверо дали свідчення і розкаялися в скоєному», - наголосив він.

За словами речника поліції, ця пропозиція нібито надійшла від п'ятого затриманого, з яким вони проходили військову службу і який був їхнім командиром. Водночас, за словами Я.Тракала, сам організатор від співпраці зі слідством відмовляється.

Він повідомив, що слідчі вказують на ще один можливий доказ причетності затриманих до нападу на активістку - безпосередній підозрюваний у скоєнні цього злочину під час нападу міг отримати хімічний опік сірчаною кислотою, проливши її на себе з необережності.

«Про це свідчить відповідний слід на його тілі, походження якого буде тепер досліджуватися методом експертизи», - сказав Я.Тракало.

Він також пояснив ситуацію із заявленим раніше підозрюваним Миколою Новиковим.

«Щодо винесення постанови прокурором та зміни статусу у провадженні гр. Новикову, то на той момент слідство мало досить підстав для його затримання і перевірки на причетність до скоєння цього злочину. Водночас робота йшла паралельно і за іншими напрямами, результатом чого є затримання п'ятьох підозрюваних і їхні зізнання», - пояснив речник Нацполіції.

Як повідомлялося, 31 липня вранці в Херсоні невідомий облив концентрованою сірчаною кислотою співробітницю міськради К.Гандзюк біля її будинку. Постраждалу з опіками доправили до місцевої лікарні, але незабаром перевели до медзакладу Києва.

Спочатку кваліфікація в кримінальному провадженні була «хуліганство», потім правоохоронці перекваліфікували її в «заподіяння тяжких тілесних ушкоджень», а згодом, після підтвердження того, що К.Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою, кваліфікацію було змінено на «замах на вбивство з особливою жорстокістю». Поліція надала їй охорону в лікувальному закладі, де постраждала перебуває.

3 серпня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що співробітники Нацполіції затримали підозрюваного в замаху на вбивство К.Гандзюк, а 6 серпня член колегії МВС України, нардеп від фракції «Народний фронт» Антон Геращенко повідомив, що підозрюваним є Микола Новиков, 1978 р. н., уродженець Херсона, раніше судимий за статтею «крадіжка» та за незаконне поводження зі зброєю, він є членом одного зі злочинних угруповань Херсонської області.

Херсонський міський суд 6 серпня обрав М.Новикову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці.

Тим часом двоє журналістів, котрі проводили незалежне розслідування, стверджують, що затриманий і заарештований згодом М.Новиков має алібі на момент скоєння нападу на К.Гандзюк – він перебував на морі з друзями та знайомими.

7 серпня глава Нацполіції України Сергій Князєв заявив, що, можливо, з'явиться ще один підозрюваний у цій справі. 8 серпня перший заступник голови Нацполіції В'ячеслав Аброськін повідомив, що встановлено місце, де було придбано кислоту, яку використовували під час нападу, встановлено й допитано людину, яка реалізувала кислоту, є якісне фото зображення людини, яка придбала розчин, - «це саме та людина, про яку... говорив голова Нацполіції Сергій Князєв».

7 серпня кримінальне провадження за фактом організації замаху на вбивство К.Гандзюк передано до Головного слідчого управління СБУ; про наміри передати розслідування генпрокурор Юрій Луценко повідомив іще 3 серпня. Формулювання провадження звучить так: «За фактом організації закінченого замаху на умисне вбивство з особливою жорстокістю Гандзюк К., вчиненого на замовлення співробітників правоохоронних і державних органів, за сприяння сепаратистських організацій на території півдня України, з метою дестабілізації суспільно-політичної обстановки в південному регіоні країни».

17 серпня директор департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко повідомив, що співробітники поліції та СБУ затримали двох чоловіків, підозрюваних в організації та співучасті в замаху на К.Гандзюк. За його словами, серед затриманих - «громадян Г., якого Нацполіція раніше оголосила в розшук як зафіксовану на відео з камер спостереження особу, котра купувала знаряддя злочину (сірчану кислоту)».

19 серпня в результаті проведення спецоперації поліцейські затримали ще трьох громадян, підозрюваних в організації та співучасті у скоєнні замаху, тож загалом у цій справі затримано п'ятьох осіб, повідомив голова Нацполіції України С.Князєв.

«Наразі стосовно п'ятьох чоловіків проводиться кримінальне розслідування. Матеріали про обрання запобіжного заходу щодо затриманих буде направлено до суду», - сказав він, додавши, що більшість із затриманих брали участь в антитерористичній операції на сході України.

22 серпня С.Князєв повідомив, що в участі та співучасті замаху на К.Гандзюк підозрюють шістьох осіб.

М.Новикова 22 серпня звільнили з-під варти, з нього знято підозри.

Глава Служби безпеки Василь Грицак цього дня заявив, що в цій справі заарештовані п'ять осіб, СБУ працює над встановленням мотивів і замовників злочину.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Всезнайко Показати IP 23 Серпня 2018 15:27
Що, не Путін? Атошники знову?
Анонім Показати IP 23 Серпня 2018 16:01
А де інші 16?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus