USD 27.85 28.05
  • USD 27.85 28.05
  • EUR 32.6 32.8
  • PLN 7.5 7.65

Чим фарширують дивани

Меблеві салони сьогодні пропонують покупцям великий асортимент продукції. Та попри велику пропозицію, попит на них незначний. Адже меблі – це не ті речі, які потрібно змінювати щосезону або щороку. Та це й недешеве задоволення. Тому велику роль у виборі таких товарів відіграє надійність. А ще фахівці радять звертати увагу на «начинку» м’яких частин.

Дешево та сердито

Ще два роки тому, розповідають продавці меблевих салонів, покупці почали довіряти більше меблевим магазинам, а не ринкам.

«Люди почали обирати якісніші товари, менше зважали на ціну. Покупці зрозуміли, що якість не може бути дешево. Крім того, віддавали перевагу меблям закордонного виробництва», - розповідає продавець-консультант меблевого салону «Клер» Аліна Жданюк.

Та за її словами, нині кількість клієнтів значно скоротилася.

«Тепер люди набагато більше цікавляться ціною. Дуже важко пояснити клієнту, що якість дешевою не буває», - каже продавець.

У центрі меблів «Ярес» теж розповідають, що дорогі меблі популярністю сьогодні не користуються.

«Найпопулярнішими сьогодні є меблі економ-класу. У них відносно прийнятна ціна, а якість не набагато поступається дорогим меблям. Використовується ортопедична система.», - запевнила директор «Яресу» Ольга Левчук.Про те, що сьогодні покупці почали менше довіряти дешевому «ширпотребу», запевняють й у салоні «Нова».

«Скупий платить двічі. Це вже люди зрозуміли. Звісно, зараз не той час, коли люди купують дуже дорогі речі. Але ті, хто тримав гроші в іноземній валюті, безумовно виграв – меблі впали в ціні. Мається на увазі валютний еквівалент. Сьогодні навіть вітчизняні виробники відпускають свою продукцію в євро», - каже менеджер Катерина Шарун.

Дешеве якісним не буває

За словами Катерини Шарун, дешеві меблі найчастіше виявляються «неякісною цукеркою в гарній обгортці». Вони виготовляються з неякісної сировини, виробники використовують некондиційну фурнітуру.

Тож перше, на що варто звернути увагу при покупці дивану або м’якої частини – каркас, з якого виготовлений товар.

«Виробники використовують тирсоплиту, яка за короткий проміжок часу розсихається, може здутися під дією високої вологості. Фурнітура швидко псується, розкладні механізми вже не діють», - каже менеджер.

Фахівці запевняють, що найкращий варіант, – меблі з дерев’яним каркасом.

«Чимало виробників, зазвичай іноземних, роблять каркаси для меблів з дуба. Вони більш стійкі до дії зовнішніх чинників. Звісно, вони виглядають масивнішими і коштують значно дорожче», - розповідає продавець-консультант меблевого салону «Клер» Аліна Жданюк.В меблях економ-класу виробники використовують дешевший матеріал – фанеру. Що теж непогано. Принаймні, це може бути альтернативним варіантом – не довговічний дуб, але й не швидкозношуване ДСП.

«Фанера теж відносно довговічна. Чого не скажеш про ДСП. Вона сьогодні дуже низької якості. Тирсоплита швидше ламається, розсипається», - зазначає Ольга Левчук.

Наше, українське

Меблі вітчизняного виробництва сьогодні заполонили значну частину ринку. Вони конкурують із закордонними виробниками в ціновій політиці. Українські меблі відносно дешевші, адже у їх собівартість не входить плата за перевезення, митні збори і таке інше.

«Чимало українських виробників пропонують доволі якісну продукцію. Вона сьогодні нарівні конкурує з імпортною. Покупці часто віддають перевагу вітчизняному ще й тому, що наші меблі на порядок дешевші», - каже Катерина Шарун.

Як правило, меблі закордонних виробників дорожчі від вітчизняних на 30%. Адже у вартість входить і транспортування товару.

Сьогодні основні імпортери меблів – країни Євросоюзу: Бельгія, Румунія, Німеччина, Італія, Польща. Частину меблів постачає й Білорусь.

Щоправда, деякі фахівці запевняють, що багато українських виробників ще не навчилися використовувати якісні матеріали. Вони економлять на усьому, що тільки можна. Тож варто бути уважним при виборі вітчизняних товарів.

Майстрер-меблевик Віктор Мельник більше десяти років пропрацював на виробництві м’яких меблів на одному з українських підприємств. Після того, він запевняє, що більше не хоче купувати продукцію колишнього шефа.

«Багатьом вітчизняним виробникам не вигідно робити якісні, довговічні меблі. Термін їх експлуатації – близько п’яти років. Потім набивка просідає, дивани починають скрипіти, тріскають шви, ламається каркас, «летить» фурнітура. Купувати дорогі матеріали, фурнітуру виробникам невигідно. Вони економлять на закупівлі комплектуючих, тож і затрати менші. Це допомагає здешевити продукцію. Все призводить до того, що меблі не служать навіть десяти років», - каже Мельник.За його словами, виробники часто переконують, що використовують закордонну сировину. Навіть пропонують покупцям поглянути на зразки матеріалів. Часто-густо продавці, які про це розповідають, самі не підозрюють, що дурять клієнта.

Тож тут повинне спрацьовувати правило «Сім раз відмір, а раз відріж». Якщо немає знайомого фахівця у меблевій сфері – варто поцікавитися думки продавців інших магазинів.

Крім того, великої уваги потребують і з’єднання меблів. Треба не пошкодувати часу і уважно подивитися, чим скріплені деталі дивану чи крісла.

«Для того, щоб меблі були довговічні, вони повинні бути скручені болтами. А сьогодні виробники часто з’єднують деталі пістолетною скобою. Тому вони тримаються ненадійно», - розповідає фахівець.

Окрім того, голова Волинської обласної спілки захисту прав споживачів Геннадій Кожевніков зазначає, що меблі потрібно вибирати не по каталогах.

«Згідно правил ви повинні вибирати речі не по фотографії, а ознайомившись безпосередньо із річчю.

Друге: бажано замовляти у відомих фірм, де є виставковий салон. На ринках таких виставкових салонів немає, тому там і дешевше.

Третє: треба укладати договір і відразу укладати ціну товару.

Бо бувають випадки, коли домовилися про одну ціну, і гроші заплатили, а зробили меблі і кажуть - треба доплатити ще. Тому не домовляйтеся на віру із підприємцями, котрі роблять меблі. Інакше, вас допоможе тільки суд», - зауважує Кожевніков.

Гарантія і сервіс

Ще один момент, вартий уваги – гарантійний термін. Адже меблі, як-не-як речі недешеві, та й купуються не на один рік.

Законодавством України передбачений мінімальний строк гарантії на м’які меблі – вісімнадцять місяців. Виробники не можуть вказати менший термін, але й більший ставити не поспішають.

«Часто виробники ставлять гарантійний термін не більше 18 місяців. Це вже трохи насторожує. Є ж такі торгові марки, які дають гарантію на два-три роки. Щоправда, деякі підприємства гарантують якість на більший термін, оскільки вони впевнені у своїй продукції», - каже Ольга Левчук.

Деякі з виробників гарантують своїм клієнтам заміну продукції, якщо та зіпсована з вини виробника.

«У нас були випадки, коли з вини виробника під час гарантійного обслуговування, меблі ламалися. В такому разі ми фотографували виявлені дефекти, надсилали виробникові. Якщо з’ясовували, що клієнт не винен, то товар міняли», - розповіла Аліна Жданюк.

Та, каже вона, меблі псуються й з вини клієнта. Адже за м’якими частинами також потрібен догляд.

«На одній з м’яких частин злізла фарба. Клієнт прийшов скаржитися. Та, як з’ясувалося, він неправильно доглядав за меблями. Він натирав спину маззю, до складу якої входив спирт. То фарба й облізла. Тому ніхто йому збитків не відшкодовував», - каже продавець.

Тож, у випадку, коли в дефекті винен сам покупець, довести протилежне – дуже важко. На меблевих фабриках теж є свої грамотні юристи, які детально перевіряють кожен випадок.

Поради споживачам

Тож, перед вибором меблів покупцеві варто визначити для себе кілька аспектів.

По-перше, треба визначитися із сумою, яку людина може дозволити витратити на такий елемент інтер’єру та побуту, як м’які меблі.

Наступний і найважливіший крок – вибір ЯКІСНИХ меблів.

Якщо меблі з дерев’яним каркасом – надто дороге задоволення, то є компроміс – меблі з фанери. Гірше буде, якщо ви обрали диван з ДСП.

Колір тканини дивану чи крісла обирайте так, щоб меблі гармонійно вписалися у внутрішній інтер’єр помешкання. Якщо на шкіру грошей не вистачає, то принаймні варто обирати натуральну тканину.

Обов’язково передивіться з’єднання елементів каркасу. Ідеальний варіант – якщо він скручений болтами. Гірше, якщо деталі скріплені між собою скобами. Це менш надійно.

Зверніть увагу на розкладні механізми. Чи немає на деталях якихось видимих дефектів. Кілька разів складіть і розкладіть диван. Механізм повинен працювати тихо і легко складатися.Перевірте пружність матрацу. На жаль, що туди «напхали» виробники, можна достеменно дізнатися лише тоді, коли матрац повністю розрізати. Якщо наважитесь на такий крок, пам’ятайте, що гроші вам повернуть лише у тому разі, коли вас насправді обманули. Інакше нова річ уже буде зіпсованою.

Якщо матрац поролоновий, то він не повинен просідати як ватна подушка, а має бути доволі пружним. Після того, як надавити на поверхню матрацу, на ньому не повинні залишатися вм’ятини.

Звертайте увагу на гарантійний термін. Довготривала гарантія свідчить про те, що виробник впевнений у якості свого продукту.

Детально ознайомтеся з правилами експлуатації меблів. Якщо виріб зіпсувався з вини покупця, то виробник або продавець грошей уже не поверне.
Загрузка...
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.