USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.94

Лучани зареєстрували петицію проти підземного переходу-ринку в центрі

26 Лютого 2016 18:00
Широкого розголосу набуває проект підземного переходу в центрі Луцька з торговими точками та закладами харчування. Після того, як під час засідання архітектурної ради Луцької міської ради ухвалили реконструкцію, на сайті електронних петицій зареєстрували звернення проти таких робіт – «Не зводити підземно-наземний базар на Театральному майдані».

Нагадаємо, у статті «Підземний перехід в центрі Луцька чи корупційний бізнес-план?!» Інформаційне агентство Волинські Новини інформувало про те, що між Театральним майданом, Центральним універмагом «Луцьк» та готелем «Україна» хочуть зробити підземний перехід із торговими місцями. З цього приводу краєзнавці висловлювали стурбованість, мовляв, автори проекту нехтують культурною спадщиною міста і він погубить красу древнього Лучеська.

Після виходу статті, вже наступного дня, на сайті електронних петицій зареєстрували звернення проти цього проекту. І за два дні звернення набрало майже дві третини від необхідної кількості голосів для його розгляду.

«У центрі Луцька, на Театральному майдані, владці вже багато років планують зведення підземного переходу, який сполучатиме майдан під проспектом Волі з обома боками початку вулиці Винниченка. Здавалося б прекрасна ідея має один великий мінус. Під землею та замість ялинок на Театральному майдані зроблять купку магазинів. Щось штибу кіосків у київському метро.

Така надбудова не тільки зменшить вільний простір майдану, який і так захаращений будівлями, але й знищить один з «зелених острівців», який там є. Крім того у центрі міста і без того достатньо закладів торгівлі та відпочинку. Звертаємося до міської ради з закликом не ухвалювати цей та подібні проекти, та обмежитися лише зведенням безпосередніх переходів без обладнання торгових точок чи розважальних закладів», - закликав автор петиції Анатолій Котлюк.

Зауважимо, для того, аби петицію взяли до розгляду, впродовж 13 днів її мають підтримати ще близько сотні містян.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 30
Сераховичі Показати IP 26 Лютого 2016 18:32
ми всі проти злочинного будівництва! Театральна площа для Луцька -як площа Ринок для Львова!!!!
лучанин до Сераховичі Показати IP 26 Лютого 2016 23:44
да йдіть ви.. в луцьку вже давно потрібно було зо 4 підземки поставити.. як мінімум.. і вас тупих пішоходів би менше під автівки кидалося.. бо ви привикли, що підвода вас у вашому колхозі не задавить.. і лізете .. не дивитесь що авто їде.. Мені без різниці хто його буде будувати..лише б добудували.. аби вас полюхів забрали з доріг..
Богдан Хмельницький. до Сераховичі Показати IP 27 Лютого 2016 14:16
Цей прект"мовзолея" початок кінця правліня Романюка...
Ірина Таран Показати IP 26 Лютого 2016 19:36
Це новий бізнес Володимира Романюка та Андрія Козюри
НУ Показати IP 26 Лютого 2016 19:40
Цей проєкт підтверджуе - у Луцьку все не по людські. Мійдан буде виглядати як зекарня. Не треба такого .
123 Показати IP 26 Лютого 2016 19:47
ви всі це хто? чому якийсь полішук який прожив пару років у Луцьку має вирішувати більше за мене коріного лучанина який тут родився і виріс , в ратному чи кашмарську вирішуйте . двайте взагалі нічого робити не будему може тоді скоро в землянки повернемось , кому від того зло що перехід буде?
!!! Показати IP 26 Лютого 2016 20:11
невже лучани підтримають оцю убогість .які пропонують нам забудовники і це жахіття прийде в центр міста!
жах Показати IP 26 Лютого 2016 20:17
відремонтувати громадський туалет та відновити фонтан проблема!! А знищити Театральну площу жодних проблем!! Ганьба депутатам.і архітекторам!!
Тарас Чурило Показати IP 26 Лютого 2016 20:39
Немають за що ями на дорогах залатати, а тут така реорганізація, чи розриють цент міста і так залишать
а Показати IP 26 Лютого 2016 20:40
а оті архітектори також лучани??
до Тараса Чурило Показати IP 26 Лютого 2016 20:43
а фонтан біля театру пам"ятаєш?
Тарас Чурило до до Тараса Чурило Показати IP 26 Лютого 2016 21:43
Дійсно, може варто спочатку фонтан добудувати
ха-ха-ха до 123 Показати IP 26 Лютого 2016 20:50
а ти знаєш що в Києві над підземним переходо на перетині Городецького і М айдану дозволили і наземний .а зараз вирішують де ще на Хрещатику можна дозволити наземні
камінь до 123 Показати IP 26 Лютого 2016 21:00
не твоя заслуга що ти родився і виріс! і бути корінним не означає бути пупом землі! А Полісся визначено на географічній карті Украіни! Раджу іноді заглядати туди а не в гральні карти! а проект того базару на Театральній потвора
лучанка Показати IP 26 Лютого 2016 21:16
це повний жах а не перехід
Василь Показати IP 27 Лютого 2016 00:33
Я вирішив сам подивитися на Гугл картах як же виглядає той рівненський підземний перехід, про який всі говорять, що з його треба брати приклад . І був дуже здивований, бо знайшов у Рівному ДВА підземні переходи, між ними відстань близько півкілометра. Перший, біля драмтеатру – язик не повертається назвати його підземним переходом – це підземний торговий центр, який займає велику площу під і над землею, спотворюючи місто, а пішоходи все одно переходять вулицю по наземному переходу, обладнаному світлофором. Другий, поблизу універмагу, - взірцевий на мою думку – акуратний, без будь-яких зовнішніх надбудов та кіосків, який не спотворює місто і справді виконує функцію переходу. Ось додаю посилання, щоб не бути голослівним. Перехід біля драмтеатру https://www.google.com.ua/maps/@50.619944,26.2453207,3a,75y,266.28h,86.34t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3XnRPuWVyTGT5OsnA__YuA!2e0!7i13312!8i6656?hl=ru а також https://www.google.com.ua/maps/@50.620613,26.245399,3a,75y,163.6h,80.24t/data=!3m6!1e1!3m4!1si3hSX1oC55b6FHVJE6h_FA!2e0!7i13312!8i6656?hl=ru . Перехід біля універмагу https://www.google.com.ua/maps/@50.6190114,26.2530285,3a,88.5y,47.5h,79.21t/data=!3m6!1e1!3m4!1s_yVVQiufIcBD1ZfzjoqflA!2e0!7i13312!8i6656?hl=ru .
Лучанин Показати IP 27 Лютого 2016 00:56
Звичайний підземний перехід там потрібен як пити, але не те що вони хочуть зробити. Нехай під землею роблять хоч тисячу кіосків, але виходи з підземного переходу не повинні руйнувати вигляд нинішньої площі. Вже красу давно погублено, хоча б новим виглядом ЦУМу. Можливо комусь і подобається. Треба йти в ногу з часом, але впевнено, не залишаючи після себе руїни.
Оля Показати IP 27 Лютого 2016 07:41
Виглядає жахливо
элочка щукина Показати IP 27 Лютого 2016 08:39
подземелье-жуть! запретить-блеск!
полішук до лучан Показати IP 27 Лютого 2016 09:07
не допустіть в Вашому місті повторити помилку реконструкціі киівського Майдану та Поштовоі площі
Сераховичі до лучани Показати IP 27 Лютого 2016 09:22
дуже приємно .що ви турбуєтесь за нас -"полюхів"! Згідний . що тупих водіів і під" шафе" і під наркотією набагато більше ніж "колхозів" з підводами! Шкода.шо ви вмієте рахувати тільки до 4!!! а взагалі краще купіть собі вертоліт! і на певний час це врятує вас від пішоходів! а взагалі іноді звертайте увагу на світлофор і на узбіччя- там ходять не тільки"полюхи" .але і ваші рідні! підземні переходи-так! підземні базари-ні!
не депутат Показати IP 27 Лютого 2016 13:16
нинішня влада палець об палець нічогісінько путнього не зробила для міста!! Тому залиште Театральну площу в спокоі! наведіть лад в своіх "макітрах" а потім на свіжу голову щось проектуйте!
припиніть цей жах!!! Показати IP 27 Лютого 2016 13:58
щоб перейти таку вузеньку вуличку обладнану світлофором потрібно будувати оте страхіття!? не псуйте архітектурний ансамбль площі!!!! Ганьба!
селюк Показати IP 27 Лютого 2016 14:02
побудуйте оту потвору в вітіва на колгоспній фермі! можна буде розводити телят- хоч якась користь!
киів Показати IP 27 Лютого 2016 14:10
таке недолуге рішення зіпсувало Майдан незалежності назавжди! А ваші стайні чи корівники так як наші парники і дніпрогес ніякого естетичного і практичного рішення в собі не несуть.як і не мають права на існування!
не лучанин і лучанин Показати IP 27 Лютого 2016 14:39
вітіву не потрібний перехід! його цікавить базар під землею при будівництві якого можна заробити чималі кошти .а потім торгувати місцями і метрами в тій ямі! а чого не побудувати перехід біля Там-Таму чи загсу чи біля Лучеська і т д.! -бо там не буде торговоі ями!!!!!
ківерці Показати IP 27 Лютого 2016 16:20
Потворно !!! у Львові за таке закопали б ! аще можна цей архітектурний "шедевр" продати в Киів чи навіть в Москву! навіть на картинці видно його " неповторність"
опаньки Показати IP 27 Лютого 2016 16:34
навіть в проектному виконанні задавило не тільки Лесю а навіть ЦУМ!! хто придумав таке страхіття?
ВОВК Показати IP 27 Лютого 2016 19:28
Я таке бачив у Японії але там це крематорій. А ця велика буда це колумбарій для банок з прахом. Боже ізбаві нас від ідіотів.
до Вовк Показати IP 28 Лютого 2016 10:30
так це ідея!! і на будівництві відмиють і полички для вазочок з прахом можна з аукціону продавати і самі вазочки! і торгашам місце і генделикам! ))) Боже. добав людям розуму і не дозволь спотворювати те .що належить всім!