USD 39.40 39.70
  • USD 39.40 39.70
  • EUR 39.55 40.00
  • PLN 9.75 9.88

Луцькі школярі харчуватимуться винятково за кошти батьків

13 Січня 2016 11:56
З вересня цього року харчування луцьких школярів початкової ланки вже не фінансуватиметься з міської казни. Кошти планують закласти лише для дітей пільгових категорій.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження сьогодні, 13-го січня.

Зі слів начальника управління фінансів та бюджету Лілії Єлової, на бюджет зараз надто велике навантаження і міська рада припинить оплачувати харчування учнів 1-4 класів. Водночас, чиновниця запропонувала запровадити перехідний період, аби полегшити навантаження батькам.

«Щодо харчування по загальноосвітніх навчальних закладах, то воно лишається лише для дітей пільгових категорій, а також буде передбачено для дітей воїнів АТО. Щоб батькам не було так важко, то ми пропонуємо перехідний період: на січень пропонуємо затвердити – 7 гривень, а з лютого по травень - 3.50 гривні за кожну дитину. За ці гроші діти зможуть собі купити якусь булочку, або батьки доплатять і матимуть порцію. Якби ми харчували як і раніше, то в бюджеті для цього потрібно було б передбачити 16 мільйонів гривень. А з врахуванням цьогорічних змін – ми витратимо на харчування дітей пільгових категорій лише 7 мільйонів гривень. Щодо практик в інших містах, то там теж не передбачають кошти на харчування школярів», - інформує Єлова.

Із пропонованих 7 мільйонів гривень на харчування школярів, 3.5 мільйона підуть на перехідний період, 1.5 мільйона гривень витратять дітей пільгових категорій, і ще 2 мільйони – харчування дітей учасників АТО.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 48
Урсула Показати IP 13 Січня 2016 12:01
Віва Романюк!
інга до Урсула Показати IP 13 Січня 2016 12:55
А до чого Романюк - це панна Яресько з яценюком вилизують шлях до європи через наші шені і через МВФовську жо...у
до Урсула до Урсула Показати IP 13 Січня 2016 13:19
Він закони не приймає, дякуйте Верховній Раді
Анонім до до Урсула Показати IP 13 Січня 2016 23:19
ні, він просто тихим сапом дерибанить місцевий бюджет
я Показати IP 13 Січня 2016 12:15
Моя держава мене береже,все до "кращого"!!!!!
Анонім до я Показати IP 13 Січня 2016 12:58
не "до", а "для"
Галя Показати IP 13 Січня 2016 12:29
За харчування платятьбатьки-НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО ЗАКОНОДАВСТВОМ, а внески і ремонти ДЕРЖАВНИХ ШКІЛ за кошти БАТЬКІВ-ПЕРЕДБАЧЕНО ЗАКОНОДАВСТВОМ ??????
777 до Галя Показати IP 13 Січня 2016 13:08
З фондів, які батьки здають щомісячно в кормушку школи тепер будуть робити ремонт у класі!
Alex Показати IP 13 Січня 2016 12:54
Романюк Романюком,але ж він там не один сидить,а укроп вже замовк?!-чому нічого не міняють,відмовчуються і всі інші партії теж???!!!
777 Показати IP 13 Січня 2016 13:06
Ото держава! Зеків будуть кормити, а дітей ні-не педбачено! Жах.
Дістало Показати IP 13 Січня 2016 13:17
За харчування платити, парти, стільці, дошки, стенди купувати, на фонд школи, класу здаватися... що ще придумають аби з батьків гроші тягнути. А що робити тим батькам, які працюють на мінімальну... не пускати дітей в школу
Дивно до Дістало Показати IP 13 Січня 2016 13:43
А чому за таких недбалих батьків має думати держава? Якщо ти працюєш за мінімальну зарплату, то про яких дітей мова? До чого тут держава??? Шкода, що тільки презервативи безкоштовно не дають. Реальність така, що живучі в Україні і народжуючи дитину ти маєш розраховувати на сбор в дитсадок, школу, дорогі ліки, одежу, іграшки, гуртки і т.п. Не готовий-не народжуй. Чому Вам байдуже як буде жити Ваша дитина, а дядя в парламенті має цим піклуватись???
Хлоп до Дивно Показати IP 13 Січня 2016 16:27
Це стосується також пенсіонерів, інвалідів, чорнобильців, переселенців, жидів, росіян, регіоналів, жителів Донбасу та Криму...не чіпайте дядь в парламенті, в нього свої діти, саме вони й потрібні оновленій Україні!
Дивно до Хлоп Показати IP 13 Січня 2016 19:45
Я не розумію, чому всі обурились тим, що мають кормити власних дітей самотужки ? А в хаті прибирати Вам з Ради нікого не прислати?Не тим переймаєтесь, на мою думку. Я особисто вимагаю від держави створити для мене такі умови, щоб я чесно працюючи отримувала за це гідну зарплатню і інваліди були в цій країні членами суспільства, а не вигнанцями. Дайте мені можливість заробляти, не давати хабарі,відреформуйте пенсійну систему,щоб мене не жахала пенсія, а за їжу і навчання своїх малюків я подбаю.Ось що першочергове, на мою думку. І поки, нажаль, цього не відбувається, а всі мовчать , що держава не виконує своїх основних функцій, а як дяді відмовились робити за Вас Вашу роботу - кормити Ваших дітей, то затріскотіли,хоча не мала частка того,що ми в такій дупі,що гроші йдуть на "соціальну державу", а не розвиток економіки, бо отримуючи крихти від держави всі закривають очі на величезні крадіжки і розбазарювання! Після повідомлень про підвищення тарифів, оплатної освіти, харчування ми маємо задати питання держслужбовцям - як нам заробити на це все, які можливості Ви нам створили,ми готові заробляти, де нові робочі місця, адекватні зарплати, а не кричати - зменшіть тарифи, покормить дітей, і т.п. Міняйте світосприйняття!
Вова до Дивно Показати IP 14 Січня 2016 11:29
Все вірно, але чомусь виходить так що спочатку ви платіть а потім, колись, можливо ми вам надамо можливості. Кормити своїх дітей ніхто не проти але, хто з вас коли бачив безкоштовну медицину? а освіту? ми вже давно за все платим.
Анонім до Дивно Показати IP 13 Січня 2016 18:04
й" твою .... !!!!!! а депутат на фіга ?!!!!!! ЩОБ ОПІКУВАТИСЬ ДОБРОБУТОМ ЛЮДЕЙ !!!!! І ЯК ЦЯ ЗЕМЛЯ ТАКИХ ДЕ"" В НОСИТЬ
Дивно до Анонім Показати IP 13 Січня 2016 20:53
Депутат має кормити Вашу родину чи створити умови,щоб Ви могли це самі робити? Чого ви вважаєте що Вам хтось щось винен ДАТИ, а не прагнете заробити??? Але куди Вам це зрозуміти, крім мату в голові пусто.
Анонім до Дивно Показати IP 13 Січня 2016 22:58
а хто казав дати ? опікуватись і дати - не одне і теж, вузьколобий Ви наш. чи може дупутати створюють умови для заробітків ? хіба що для олігархів
Анонім до Дивно Показати IP 13 Вересня 2016 20:27
Що за падло таке пише?
Все чесно Показати IP 13 Січня 2016 13:51
Ніхто нікого не обманув . Казали будемо жити по- новому , так і є . Далі ще буде....
Домовимося Показати IP 13 Січня 2016 14:41
Все нормально. Але якість харчування доведеться міняти. Батьки повинні тепер брати під контроль харчування. Діти багато чого не хочуть їсти. Тому треба батькам добиватися перегляду меню у школах.
Анонім до Домовимося Показати IP 13 Січня 2016 23:16
правильно. основними пунктами меню будуть чіпси, булочки з розпушувачем , кока-кола, піца і морозиво. язва через 3 роки гарантована
Вова Показати IP 13 Січня 2016 14:52
Чому у державі, в якій так стрімко скорочується населення, стає все дорожче та дорожче ростити дітей? Можливо вони реально хочуть нас "скоротити"? Панове можновладці, а вам не страшно? Ми ж надалі можем і не бути такими добрими.
Лана Показати IP 13 Січня 2016 14:53
Виграють тендер (тобто, хто заплатить більше, ось так виграють тендер). Поставляють у школи продукти, ціни не такі, як на базарі. На базарі картопля, наприклад, 4 грн., а вони привозять по 10 грн. і т.д. Це справжній грабунок населення. Навіть у супермаркетах ціни набагато нижчі чім у цих постачальників.
Хлоп до Лана Показати IP 13 Січня 2016 16:23
Так радійте ж! Тепер не буде тендерів, тепер самі будете годувати дітей по цінах супермаркетів та ринків!
Анонім до Лана Показати IP 13 Січня 2016 23:13
а ви чию калькуляцію перевіряли ? чи цифри зі стелі взяли ?
Анонім Показати IP 13 Січня 2016 15:56
Будуть батьки платити зі своєї кишені - будуть вимагати нормального якісного харчування для своїх дітей. Для кого секрет, що тендери виграють фірми, які просто розкрадають гроші, виділені державою на харчування дітей.Хтось з ваших дітей задоволений тим, як їх годують в школі.? Хтось їсть, а більщість поковиряються в тарілці і встають із-за столу голодними. А грошиеи то в кишеню фірми обраної чиновником кап-кап-кап....
Анонім до Анонім Показати IP 13 Січня 2016 23:12
ви маєте унікальну можливість прийняти участь у черговому тендері і гребти гроші лопатою. тільки для початку зробіть експеримент і приготуйте обід хоча б на 10 дітей, вклавшись в кошторис, дотримуючись при цьому санітарних норм
Анонім до Анонім Показати IP 13 Січня 2016 23:59
То на якого милого варити ту кашу, якої діти не їдять, а кухарка збирає для свого поросятиі чи пса? Це тендери на відгодівлю свиней?
ВОВК Показати IP 13 Січня 2016 15:57
Те що в школі дають хоч за гроші хоч дурно і собака не хоче їсти. до Дивного- дивно одне як такого барана земля носить"? Мабуть батькам дірявий презик попався.
Анонім до ВОВК Показати IP 13 Січня 2016 23:02
брехня. хіба що ти звик їсти марципани з ікрою. їжа якісна, але за ті гроші бог-знає що не приготуєш. крім, діти, яких батьки привчили до чіпсів-шніпсів, дійсно не хочуть їсти нормальної їжі
школяр Показати IP 13 Січня 2016 16:23
дякуемо... яйценюку.
Анонім до школяр Показати IP 13 Січня 2016 19:50
До чого тут уряд. Читай закон про децентралізацію. Оплата іде з місцевого бюджету, умнік.
Анонім до Анонім Показати IP 13 Січня 2016 23:03
дуже зручно. тепер конституцію можна викинути у смітник
Анонім до Анонім Показати IP 14 Січня 2016 00:00
В Еонституції записано про харчування у школі?
Вова до Анонім Показати IP 14 Січня 2016 11:31
Так зате в Конституції записано про безкоштовну медицину і освіту, і що?
Анонім Показати IP 13 Січня 2016 18:08
правильно. і нащо тих дітисьок кормити. краще у карабас-барабас або ще у якийсь бізнес гроші вкРасти
Ірина Показати IP 13 Січня 2016 18:32
Вчилася з 97 по 07 рік, без батька, за цей час жодного разу не дали щось з харчування з місцевої казни. Бутерброди або гроші на харчування давала завжди мама. Певне, ми маємо бути вдячні державі, якщо комусь діставалося безплатне харчування. Від наших коментів нічого не зміниться, потрібно діяти самим, якщо хочемо щось змінити.
Анонім до Ірина Показати IP 13 Січня 2016 23:06
малозабезпеченим сімям міський бюджет виділяє на харчування. запитайте у своєї мами, чому вона не взяла відповідну довідку і не принесла її у школу
Женя до Анонім Показати IP 14 Січня 2016 01:28
Про малозабезпеченість нічого не сказано! Малозабезпеченими можуть бути і з двома батьками! Я також росла без батька, вчилась з 98 по 08 рік. Гроші давала мама, да і взагалі. про те,що держава оплачує харчування- не чулось. Самі за все платили- і нічого страшного. Держава повинна створити умови для отримання гідної заробітної плати,все
Софія Показати IP 13 Січня 2016 20:12
Нахіба мені їхні пільги і безкоштовні обіди. Мені не треба подачок від Президента і уряду, мені не треба, щоб вони кормили мою дитину. Просто дайте мені можливість заробляти гроші в своїй державі, своїми руками, своїми мізками, а не пхайте палки в колеса. І тоді я сама контролюватиму що і хто дає моїй дитині їсти в школі чи садку. Як на мене, то давно пора, а то завжи тикають тим, що держава мені оплачує харчування і я повинна їм за це низько кланятись. Хоча кошти держави, це мої податки.
Анонім до Софія Показати IP 13 Січня 2016 23:07
так хто Вам заважає заробляти гроші ?
Тарас Чурило Показати IP 13 Січня 2016 21:52
А що ви хотіли, голосуйте за Романюка
Олена Показати IP 14 Січня 2016 00:41
хочемо здорову націю!Давайте морімо дітей у школах,в майбутньому греЧкою замажуть очі.принижуймо пільговиків,ті що з неблагополучних.Нехай за стінами вирішують хто і скільки платитиме,а діти повинні бути ситі,і не тільки малі.більшим ще сильніше голод докучає.на великий жаль діти розплачуються за нашу нетямущість Зате поруч стаття ,дітей чужих не буває"
Я Показати IP 14 Січня 2016 12:05
Да як Тим ...укам старим из лугандонии пенсию за те що сепарив закривали собою.. А дитини сиди голодною в школи.. .
Валя Показати IP 14 Січня 2016 14:18
А ми самі з чоловіком вирощуємо 2 діток.Не маємо ніяких пільгів, він на робот і я на роботі маємо заробітну плату по 2000 тисячі- це багато.Коли ви платите на дітей малазабезпчим по 10 тисяч.Це ви рахуєте я забзпечена. У мене і в нього дві вищі освіти, а аробітна плата яка. То я буду платити , а вони малозабезпечені. Ви уже дістали нас малоімущі.
анонім до Валя Показати IP 16 Січня 2016 23:09
Бажаю вам стати малозабезпеченою, хай нараховують вам стільки ж скільки їм. Багачка ви наша ненажерлива. Коли ж ви чинуші уже нажретеся?
оксана Показати IP 16 Січня 2016 17:56
Заплатити за харчування можна і самим ,але ж те ,що дають у їдальні ніхто не хоче їсти.правду писали ,що це їжа для господарства кухарів.Про які санітарні норми говорите!,,,,,,Дочка прийшла в пятницю зі школи і розповіла ,що салат у їдальні тьотя клала руками без рукавичок у тарілки!,,,,,