USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.70 9.90

Майже 50% українок, які перебувають за кордоном, планують залишитись навчатися там

25 Листопада 2023 06:11
49% опитаних українських жінок, які перебувають за кордоном, хочуть залишитись навчатися у країні перебування, 50% – розглядають можливість навчатися в Україні.

Про це повідомила керівниця освітнього кластера «Мрій.Дій» Лариса Жигун під час презентації дослідження «Передумови повернення в Україну для участі у відбудові українських жінок, які знайшли тимчасовий прихисток за кордоном», передає Укрінформ.

«49% опитаних українських жінок, які перебувають за кордоном, хочуть залишитись навчатися у країні перебування, 50% – розглядають можливість навчатися в Україні», – сказала Жигун.

Вона зауважила, що українські жінки та діти за кордоном вже мають досвід навчання в іноземній системі освіти і відзначають її переваги. Серед них: інклюзивність, менше навантаження на дитину, інші методи вивчення іноземних мов.

Читати ще: МОН затвердило нову програму для школярів, які навчаються за кордоном: що вона передбачає

Крім того, Жигун зазначила, що багатьом дітям доводиться навчатися у двох системах освіти – освіта в країні перебування та в українській системі освіти онлайн.

Вона відмітила, що багато батьків бачать продовження навчання в українській системі освіти онлайн, як місток з рідною мовою, з Україною, збереження української ідентичності і бажання повернутися додому відразу після перемоги.

За результатами дослідження, після питань безпеки другим ключовим фактором, який відмічають українки, це питання економічної безпеки. Зокрема, 41% опитуваних вказали на економічну кризу як фактор занепокоєння у разі повернення в Україну. 21% опитаних вважають погані перспективи на ринку праці в Україні для їхньої дитини. 28% називають неможливість обрати профільні предмети для глибокого вивчення в українській школі.

Також респондентки зауважують складність освітніх програм і навантаження з домашніми завданнями. Додатково до факторів небажання продовжити навчання в Україні опитані перераховують низьке технічно-матеріальне забезпечення, низьку мотивацію вчителів, додаткові збори коштів у школах.

Опитування було проведено компанією Periscope Research у співпраці з Освітнім кластером «Мрій.Дій» (Польща) на замовлення Українського Жіночого Конгресу за підтримки проєкту U-LEAD з Європою 1-12 листопада 2023 року.

Читати ще: Жінки, які перебували за кордоном понад 90 днів, не можуть балотуватися на виборах, – глава ЦВК

Для дослідження було опитано 800 жінок-українок з 18 країн їх перебування. Переважно з Польщі, Чехії та Німеччини, де перебуває більшість біженців з України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 5
Маннергейм Показати IP 25 Листопада 2023 08:43
А хіба не заради цього був ЄВРОМАЙДАН, чи приїдуть сюда снаряди до стрільби готувати
1 Показати IP 25 Листопада 2023 09:53
А як же патріотизм? Чи будемо жити і працювати у вишиванках десь в Польщі!?
!! до 1 Показати IP 25 Листопада 2023 10:59
Трусикиі!!
Анонім Показати IP 25 Листопада 2023 13:17
молодці. ще хтось прислухається до здорового глузду++
Клава Показати IP 26 Листопада 2023 04:35
"низька мотивація вчителів" - це що ? - до обіду "відбарабанила" (згідно оплати), а після обіду заробляю на репетиторстві ще один оклад ? підручники теж "рукожопні" - як для академіків, а не для дітей, відбивають і так слабкі паростки бажання дитини до знань.. попідсаджували дітей на телефони, а хтось подумав, що буде з їх зором та слухом ?..

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus