USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.65 39.95
  • PLN 9.70 9.85

На Волині поголів'я диких тварин зросло в рази за воєнні роки

31 Березня 2024 18:31
Звірів – побільшало, браконьєрів – поменшало з початком великої війни на Волині. Поголів’я диких тварин за воєнні роки зросло в рази. Олені, лосі та козулі вискакують на дороги, а дикі кабани й вовки підходять до людських хат у пошуках їжі. Випадкові зустрічі з лісовими мешканцями стали звичними для волинян. Чому так відбувається – дізналися Подробиці.

Не боїться людей і позує на камеру. Цього Оленя звуть Ромка. Він європейської породи. Ще дитинчам у лісі його знайшли місцеві жителі й передали лісівникам. Живе тут вже п’ятий рік. Йому привезли дві самки.

Оленів європейських лісівники на Волині розводять вже кілька років, щоб збільшити їх популяцію у тутешніх лісах. Торік сотню цих шляхетних тварин привезли з Литви.

«Ми маємо великий вольєр з розведення оленя європейського площею тисячу двісті гектарів. Вони дали приплоду 25 особин. Враховуючи, що велика територія вольєра, вони там себе нормально почувають, є достатня кормова база», – каже головний лісничий філії «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» Микола Іваницький.

У сусідньому вольєрі – лані та олені плямисті. Живуть дружно. Їдять з однієї годівнички.

«У нашому районі й в найближчих районах плямистого оленя не було. Це в нас тут перші, вже в нас є потомство – двоє. У нас навіть я не знаю, чи в області де є лань в дикій природі. Це теж завезли її до нас недавно. Практично вже другий рік, вже теж є потомство», – розповідає лісничий Губинського лісництва Ігор Іщук.
А це лісівники у дику природу випускають зайців-русаків. І звірята не дуже хочуть бігти на волю. Виростили їх у Новозборишівському лісництві. Розведення цих тварин – новий досвід для лісівників. Зайців тут поселили вперше торік.

Як розповідає єгер Новозборишівського лісництва Олександр Сусь, почали експеримент з зайцями для того, щоб збільшити потомство лісової галузі до 50 штук. Проте можна приручити фазана, кабана, заєць не приручається.

Читати ще: Понад 1200 кабанів та майже 6000 зайців: у Поліському лісовому офісі порахували тварин

Поруч вольєр з дикими кабанами. Цих тварин лісівники вирощують уже не один рік. Для свиней збудували великі загородження.

Коли з’явиться вдосталь трави, а відтак і корму свиням, їх випустять у ліс. Свого часу покинути вольєр і поселитись в мисливських угіддях – чекають і фазани. Ці птахи вже народилися на Волині. Днями лісівники у вільний політ відпустили ще майже дві сотні фазанів.

«Фазанами ми займаємося вже п’ять років, і вже чотири роки ми випускаємо в угіддя свого фазана. Випускаємо дорослих, як-от зараз буде починатися у них сезон розмноження. Вони собі зроблять гнізда, я думаю, і приведуть потомство, яке буде життєздатним, вирощеним в дикій природі», – каже мисливствознавець філії «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» Григорій Биховець.

Волинські лісівники попри війну розвивають мисливське господарство. Хоча вже два роки, як полювання заборонено. Відтак кількість тварин у тутешніх лісах значно зросла. У соцмережах часто з’являються фото та відео диких звірів.

Читати ще: Випадкові зустрічі з лісовими мешканцями стали звичними, – волинські лісівники

На те, що їх розвелося так багато, кажуть лісівники, є кілька причин.

«На це однозначно вплинули відсутність полювання і великий фактор зіграло в тому числі багаторічний напрямок роботи лісівників Волині по вольєрному розведенню мисливських тварин і випуску їх в природні угіддя. За минулий рік було випущено в природні угіддя 222 кабани й понад дві тисячі фазана», – каже провідний мисливствознавець Поліського лісового офісу Віталій Каращук.

Збільшилася і кількість хижих звірів. Поки суттєвої шкоди вони не завдають, запевняють лісівники. Чого не скажеш про людей. Якщо у перший рік повномасштабного вторгнення браконьєрів у тутешніх лісах не бачили, то нині такі «дикі» вилазки реєструють. Тож з початком весни, коли в лісах народжуватиметься нове життя, єгерські служби посилюють охорону.

Читати ще: На Маневиччині єгері зловили в лісі двох браконьєрів
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Анонім Показати IP 1 Квітня 2024 16:56
Це тому, що горе-мисливці вистрілювали все вщент. А тепер заборонено та війна внесла свої корективи.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus