USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.70 9.90

Не буде де хоронити людей: у Ковелі скоро закінчаться місця на кладовищі

16 Жовтня 2023 20:21
У Ковелі – проблема із цвинтарем. На місцевому кладовищі лишилося близько двохсот місць. Військові починають бити на сполох, бо Алея почесних поховань, де спочивають Герої, просто загубиться серед могил цивільних. Якщо територію кладовища не розширити найближчим часом, то після Нового року людей ховати буде просто ніде.

Чому, маючи територію й дозвіл на розширення, Ковель ризикує лишитися без цвинтаря? Про це йдеться в сюжеті 12 каналу.

Міське кладовище на вулиці Варшавській у Ковелі функціонує з 1984 року. На території площею 11 гектарів спочивають близько 22 тисяч людей.

Учасник бойових дій Сергій Сорока показує Алею почесних поховань. Тут розташовані могили жителів Ковельської громади, які загинули за час повномасштабної війни. Над могилою кожного Героя майорить український прапор. На жаль, таких більшатиме.

«Втрати були. Втрати є. І втрати будуть», – каже Сергій Сорока.

Місць для поховання на міському цвинтарі обмаль. На ділянці, що поруч могил Героїв, почали ховати цивільних.

Сергій Сорока побоюється, що сектор із почесними похованнями невдовзі втратить свою назву, а могили людей, які віддали свої життя за Україну, просто загубляться на кладовищі.

«Думаю, все має бути в одному місці. Аби люди, які прийдуть віддати шану Героям (не тільки родичі), не шукали їхні могили по всьому цвинтарі», – говорить Сергій Сорока.
Загроза, що сектори Героїв та цивільних невдовзі з’єднаються, каже директор КП «Добробут» Ігор Михалевич, дійсно є. Якщо найближчим часом не розширити кладовище, то людей узагалі ніде буде хоронити. Нині тут залишилося близько двохсот місць, без урахування раніше заброньованих.

«200 поховань – це десь до Нового року чи з пів року. Далі в нас місця просто немає. Тобто в Ковелі не буде де хоронити», – наголошує Ігор Михалевич.

Із 1984 року цвинтар розширяли тричі. З тих пір, як заговорили про збільшення площі кладовища знову, минуло вісім років. Проблема – не у відсутності території, а в бюрократичних нюансах.

У 2018-му Ковельська міська рада отримала всі дозволи на розширення цвинтаря за рахунок лісу, що росте впритул до кладовища. Ця територія зможе вирішити проблему з похованнями ще на 40 років.

«Ми вже вп’яте передаємо документацію, але маємо те, що маємо», – додає Ігор Михалевич.

Через зміни в законодавстві Кабмін повернув зроблену КП «Добробут» документацію щодо зміни цільового призначення землі. Внісши всі правки, комунальне підприємство відправило папери знову. Але процес гальмують бюрократи.

Якщо раніше Ковельська міська рада могла працювати з Кабміном без посередників, то зараз документи потрібно віддати в відділ архітектури та земельних ресурсів області. Той їх відправляє до уряду. Минулого разу, каже Ігор Михалевич, це зайняло понад місяць. Тим часом Ковель ризикує залишитися без цвинтаря.

«У Ковелі не буде де хоронити. В місті є в центрі два кладовища. Вони давно закриті. Їх закрили у 1984 році, коли відкрили цвинтар на вулиці Варшавській. Тобто місце, де ховати, мало б бути тут. Це ті 10 гектарів лісового масиву», – пояснює Ігор Михалевич.

Затвердження документації – не фінальна стадія процесу розширення кладовища. На черзі – ще вирубати ліс, підсипати і вирівняти площу, облаштувати проїзди та проходи.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Джек Показати IP 16 Жовтня 2023 21:17
Закінчуйте війну підараси,а не цвинтарі розширюйте
небайдужа Показати IP 16 Жовтня 2023 22:18
То певно ви ще Гаразджі не бачили...закон природи буде виконуватись вічно-одні народжуються,інші відходять...І може вже пора додуматись владцям, аби не закладати безрозмірні поля, а збудувати крематорій,...душа -вічна, тіло -тимчасово.....
Андрій до небайдужа Показати IP 16 Жовтня 2023 22:42
Ви прихильниця діда Адольфа з його крематоріями?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus